Sari la conținut
Forum Roportal
Mattt Madalin

Am probleme la c:\windows\system32\rundll.exe

Postări Recomandate

deci..am instalad de vreo 2 saptamani windows nu avea nimic pana acum cand nu stiu ce am facut de imi apare "c:\windows\system32\rundll.exe mack sure you tiped the name corectly" nu imi merge nici o aplicatie din control panel ajutor plzz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci..am instalad de vreo 2 saptamani windows nu avea nimic pana acum cand nu stiu ce am facut de imi apare "c:\windows\system32\rundll.exe mack sure you tiped the name corectly" nu imi merge nici o aplicatie din control panel ajutor plzz

Reinstaleaza sistemul, ai facut tu ceva in sys 32, sau vre-un fisier care-i apartinea acestuia. Ti s-a modificat configuratia executabilului rundll, si windows-ul nu-l mai recunoaste. Am patit-o si eu de cateva ori, si se datora dezinstalarii unor jocuri, care aveau radacina in acest executabil. Repet, singura solutie, reinstaleaza windows-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar .... daca as copia de la altu fisierul lipsa ..sau alta metoda nu e io de 3 zile l-am instalat ..iara sa-l instalez

baga mare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
baga mare in sensur sa-l reintalez sau sa incerc sa il copiez pe fisier

copiat, nun ai ce pierde..

nu merge, reinstalezi, dar macar data viitoare nu mai pui intrebarea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
baga mare in sensur sa-l reintalez sau sa incerc sa il copiez pe fisier

 

Iti lipseste fisierul, copiaza-l de undeva, poate este suficient. Si da-i si o scanare cu un antiv Numele fisierului este rundll32.exe

Editat de Argv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×