Sari la conținut
Forum Roportal
vladio

O iubesc dar ea ma vede ca pe un frate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare tuturor si bine v-am gasit sunt nou pe acest forum si as vrea sa deschid o tema noua imi cer scuze daca cumva mai este pe undeva si am omis-o.Am o relatie de prietenie cu o fata din liceu ne cunoastem de 8 ani aproape si ne vedem in fiecare zi ne povestim poate si cele mai intime lucruri la care te-ai putea gandi dar la intrebarea daca vrea sa fim imrepuna primesc acelasi raspuns.Te vad ca pe fratele meu nu pot .....so on....si nu stiu ce sa mai fac cum sa mai fac.Precizez ca nu sunt un "baiat de cartier" sau un "bodegar" sunt un baiat simplu cu un job bun si cu o viata stabila.Ca sa va dau asa cateva exemple concerete despre relatie:In primul rand de ce EU am fost ales de ea sa-i fiu alaturi mai peste tot ...spre exemplu dau asa : am fost la mare impreuna am stat la matusa si la unchiul ei in Constanta ..intrebare fara raspuns DE CE EU? cand bine mersi putea sa isi ia o prietena si sa se duca impreuna si eventula poate iesea si un Fat Frumos ...adica na 2 fete la mare ,singura...in fine ....cam peste tot am fost cu ea de la zile de nastere ale prietenelor ei pana la iesiri la restaurant in 2 si so on ...si precizez ca ne vedem aproape zilnic acuma e mai dificil pentru ca am inceput am doi sesiunea si mai stam si pe acasa si eu ma mai duc si la serviciu....dar intrebarea ramane DE CE EU?Adica ok .. inteleg sunt cel mai bun prieten ,ascultator si sfatuitor....dar daca vroia porbabil se ducea cu alt baiat pe unde a fost cu mine....In fine eu nu stiu ce sa mai fac cum sa mai fac pentru ca eu chiar o iubesc nu urmaresc nimic niciun interes avand in vedere sexul daca la asta va ganditi unii ...normal ca si asa se va intampla odata si odata daca as avea o relatie.Simt ca nu am viata implinita fara ea....am tot ce mi-am putut dori sau ce si-ar dori un tanar de categorie medie sociala...job,familie buna ,niste banuti pusi de-o parte pentru o vacanta in vara nu prea multi ce-i cert dar mai e timp sa mai fac...dar fara ea parca nu are sens.Astept raspunsurile voastre cei mai mari ca mine care mai au o experienta ceva sau chiar voi fetelor care stiti probabil cel mai bine prin ce trec.Rog cei care intra si au chef de glume proaste sa se abtina si sa le faca pe alta pagina de forum.Va multumesc anticipat,

Vlad. :) :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ca ii esti prieten. Dar daca tu iti doresti sa evolueze relatia, insa ea continua sa te vada doar amic, asigurand-o de sprijinul tau total , ia o distanta.

In timp se uita. NU SE MOARE DIN DRAGOSTE. Trust me! Nu as minti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic sa pastrezi distanta un timp..daca nu poate nici ea fara tine, nu va mai ezita sa te cheme inapoi..si sa nu cedezi..decat daca iti da si o sansa de..iubit:)

 

tine-te tare daca o vrei cu adevarat !

 

si daca ea il vrea altfel... doar ca un bun prieten?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa pastrezi distanta un timp..daca nu poate nici ea fara tine, nu va mai ezita sa te cheme inapoi..si sa nu cedezi..decat daca iti da si o sansa de..iubit:)

 

tine-te tare daca o vrei cu adevarat !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca ea il vrea altfel... doar ca un bun prieten?

daca va rezista, va sta langa ea ca un amic..va invata sa se detaseze..

daca nu, nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca fata chiar te vede ca si pe un frate,si tot ceea ce poti tu face e sa te condolezi cu gandul ca ea nu va fi niciodata iubita ta,si sa continuui sa o iubesti ca si pe o amica,sa nu fortezi lucrurile,caci ea nu va mai avea incredere in tine,si vei deveni insuportabil pentru ea.Oricum gandeste-te ca veti ramane mereu buni prieteni si vei fi langa ea tot timpul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor si bine v-am gasit sunt nou pe acest forum si as vrea sa deschid o tema noua imi cer scuze daca cumva mai este pe undeva si am omis-o.Am o relatie de prietenie cu o fata din liceu ne cunoastem de 8 ani aproape si ne vedem in fiecare zi ne povestim poate si cele mai intime lucruri la care te-ai putea gandi dar la intrebarea daca vrea sa fim imrepuna primesc acelasi raspuns.Te vad ca pe fratele meu nu pot .....so on....si nu stiu ce sa mai fac cum sa mai fac.Precizez ca nu sunt un "baiat de cartier" sau un "bodegar" sunt un baiat simplu cu un job bun si cu o viata stabila.Ca sa va dau asa cateva exemple concerete despre relatie:In primul rand de ce EU am fost ales de ea sa-i fiu alaturi mai peste tot ...spre exemplu dau asa : am fost la mare impreuna am stat la matusa si la unchiul ei in Constanta ..intrebare fara raspuns DE CE EU? cand bine mersi putea sa isi ia o prietena si sa se duca impreuna si eventula poate iesea si un Fat Frumos ...adica na 2 fete la mare ,singura...in fine ....cam peste tot am fost cu ea de la zile de nastere ale prietenelor ei pana la iesiri la restaurant in 2 si so on ...si precizez ca ne vedem aproape zilnic acuma e mai dificil pentru ca am inceput am doi sesiunea si mai stam si pe acasa si eu ma mai duc si la serviciu....dar intrebarea ramane DE CE EU?Adica ok .. inteleg sunt cel mai bun prieten ,ascultator si sfatuitor....dar daca vroia porbabil se ducea cu alt baiat pe unde a fost cu mine....In fine eu nu stiu ce sa mai fac cum sa mai fac pentru ca eu chiar o iubesc nu urmaresc nimic niciun interes avand in vedere sexul daca la asta va ganditi unii ...normal ca si asa se va intampla odata si odata daca as avea o relatie.Simt ca nu am viata implinita fara ea....am tot ce mi-am putut dori sau ce si-ar dori un tanar de categorie medie sociala...job,familie buna ,niste banuti pusi de-o parte pentru o vacanta in vara nu prea multi ce-i cert dar mai e timp sa mai fac...dar fara ea parca nu are sens.Astept raspunsurile voastre cei mai mari ca mine care mai au o experienta ceva sau chiar voi fetelor care stiti probabil cel mai bine prin ce trec.Rog cei care intra si au chef de glume proaste sa se abtina si sa le faca pe alta pagina de forum.Va multumesc anticipat,

Vlad. :) :doh:

Nu esti primul si nici ultimul in situatia asta. Din cate ne scrii tu aici, e clar ca mai mult decat "just friends" nu veti fi nici pe viitor! O relatie stabila normala intre un barbat si o femeie (ca sa nu zic frumoasa, ideala..) se bazeaza pe 2 piloni: atractia sexuala si increderea/prietenia. Dupa cum deja ai vazut, intre voi lipseste prima componenta. In rest, ce sa zic.. faptul ca te ia cu ea prin atatea locuri.. dar mai bine raspunde la urmatoarele intrebari: are un iubit sau nu? In astia 8 ani de zile a iubit sau nu pe cineva? Cum este vazuta de ceilalti barbati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu esti primul si nici ultimul in situatia asta. Din cate ne scrii tu aici, e clar ca mai mult decat "just friends" nu veti fi nici pe viitor! O relatie stabila normala intre un barbat si o femeie (ca sa nu zic frumoasa, ideala..) se bazeaza pe 2 piloni: atractia sexuala si increderea/prietenia. Dupa cum deja ai vazut, intre voi lipseste prima componenta. In rest, ce sa zic.. faptul ca te ia cu ea prin atatea locuri.. dar mai bine raspunde la urmatoarele intrebari: are un iubit sau nu? In astia 8 ani de zile a iubit sau nu pe cineva? Cum este vazuta de ceilalti barbati?

 

 

Nu are un iubit si in astia 8 ani chiar nu a avut sau a iubit pe cineva a incercat intradevar sa aiba cateva relatii dar nu au mers inca de la prima intalnire si precizez ca nu mi-am bagat coada and stuff...pur si simplu ea mi-a povestit despre ei si eu nu am zis decat "ok faci ce vrei si cum iti este bine" spre ex anul trecut in vara s-a intalnit cu vreo 3 nici unul nu avea acel ceva nu stiu ce inseamna "acel ceva" si mai toti baietii vor sa fie cu ea ...asta e cert....ca am ai stat si noi impreuna si am mai dormit si pe la mine si intrand pe mess fara sa vreau stand in pat am vazut conversatiile ca nu aveam ce sa fac altceva care decurgeau atipic pentru unul care nu vrea mai mult decat sex de genul " vi pe la mine sa ne uitam la un film si pe urma vedem noi ce facem" sau altu " bay sunt racit nu vrei sa fi tu aspirina mea" adica lucruri de genul asta care din punctul meu de vedere asta mi-au sugerat "mai mult sex da-o draq de relatie".Si inca ceva referitor la ce scrie mai sus ca sa "luam distanta".Asta vara dupa ultima escapada la mare la costiensti acolo ne-am certat foarte rau pe un motiv banal dar eu fiid si zodia taur m-am infuriat in fine nu intru in detalii si am stat sa folosesc termenul "separati" adica nu ne-am vazut nu ne-am vorbit din august pana in octombrie cand guess what tot ea m-a cautat si ea a venit cu impacare la mine .....si i-am pus o simpla intrebare " parca ai spus ca esti suparata pe mine si nu mai vrei sa ma vezi si sa ma auzi niciodata" raspusul a fost unul la care ...na nu stiu ce sa zic : "eehhh pai la indemnul Danei ( prietena buna) am zis sa ne impacam si ca sunt eu fata buna......in fine nu am stiut decat sa zic multumesc atuci dar acuma imi ridic semne de intrebare....va multumesc tuturor care mi-ati scris pana acuma si astept in continuare noi raspusuri. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea de fata e sa nu stai cu ea si sa i implori dragoste! daca te vede ca pe un prieten asa va ramane asta nu se va mai schimba niciodata....nu mai sta ca un catel.....cauta ti alta si gata!in ochii ei nu e sa fie!ce fata nu s-ar simti bine avand un prieten baiat....1 se simte protejata cu tn chestie care conteaza ff muult!las-o in pace sa experimenteze din viata cat poate....si daca va ajunge ea la concluzia ca esti tu potrivit....nah poate atunci..da pana atunci esti catel..scz de exprimare...fa pasi rapizi si indeparteaza te de ea...altfel n ai decat sa suferi enooorm in continuare... :doh: sper sa ti fie de folos..

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×