Sari la conținut
Forum Roportal
Jet Black

Vreau o prietena(nu am avut niciodata)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu vreau sa te descurajez, insa e din start o greseala insiruirea conditiilor impuse de tine. De ce nu cauti mai intai cu o fata si sa descoperi cu timpul cine si ce e. Sau ca sa nu mai primesti raspunsuri offline aici, incearca sa cauti in lumea adevarata. Si ca solutie finala, incearca sa cauti cu 3-4 ani mai tanara decat tine. Cam dupa 22-23 de ani, majoritatea urmaresc siguranta financiara, le intereseaza in special cu ce se ocupa sau cat castiga un barbat, daca are casa lui si normal ce masina conduce. Nu cred ca a avut rost sa spui ce muzica sa asculte, deoarece, sincer sa fiu asta nu mai conteaza prea mult intr-o relatie de la o varsta.

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
JetBlack,fara suparare,dar daca iti faci asa "reclama" eu cred ca iti slabesti de fapt sansele de a gasi o prietena asa cum vrei tu.Cred ca oamenii gresesc atunci cand isi creeaza un tipar,ceva genul:"Vreau sa arate asa,sa fie asa,sa nu faca cutare lucru etc",pentru ca atunci cand te indragostesti,se intampla pentru ca acea persoana te-a cucerit cu ceva anume,dar care sa nu corespunda total tiparului tau.Crezi ca te vor baga in seama genul acela de prietene care-ti doresti tu? Daca zici "Vreau o prietena",pentru multe fete poate sa sune un pic ciudat.E un fel prea direct de a spune ce-ti doresti.Ca sa cuceresti o fata,trebuie sa vorbesti cu ea mai intai amical,formal,fara sa-i dai de inteles de la bun inceput ca vrei sa-ti fie prietena,altfel unde mai e farmecul,unde mai e misterul? Asa tipa respectiva daca stie ca vrei sa-ti fie prietena,daca e cumva una din aia afurisita,o sa se joace cu tine si cel mai bine e sa nu-i arati ce-ti doresti de la inceput! Adica sa fii mai ... subtil.Crede-ma,ma indoiesc ca pe site-urile cu matrimoniale o sa gasesti ceea ce-ti doresti cu adevarat! Internet-ul uneori este o mare capcana.Umbla si tu pe site-uri unde oamenii au in general o descriere despre ei insisi si vezi la care fete iti place mai mult descrierea,incearca sa intri in vorba cu ele si uite asa o sa fie una care sa-ti atraga mai mult atentia.Nu te lua numai dupa poze,pot fi si fete care n-au nicio poza,dar sa aiba o descriere care iti place.Ca sa cunosti o fata trebuie sa vorbesti mai mult cu ea,sa va impartasiti gandurile,pasiunile,sa vedeti ce aveti in comun,dar iti recomand sa fie subtil,sa nu-i dai de inteles fetei respective prima data ca iti doresti cu disperare o prietena.Au fost cazuri cand unii oameni dupa ce au vorbit pe mess s-au intalnit si dupa un an,dar cand s-au cunoscut se intelegeau de minune.Acolo unde cauti mai putin ai sanse mai mari sa gasesti ce cauti de fapt.Asa ca studiaza in continuare pe internet,desi eu nu recomand ca oamenii sa se cunoasca pe net (la urma urmei,cum e mai normal? sa cunosti un om fata-n fata de la bun inceput sau unul de pe net?).

:doh: si ca o completare pt cei care mai gandesc dupa tipar: SOCOTEALA DE ACASA NU SE POTRIVESTE CU AIA DIN TARG!

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
JetBlack,fara suparare,dar daca iti faci asa "reclama" eu cred ca iti slabesti de fapt sansele de a gasi o prietena asa cum vrei tu.Cred ca oamenii gresesc atunci cand isi creeaza un tipar,ceva genul:"Vreau sa arate asa,sa fie asa,sa nu faca cutare lucru etc",pentru ca atunci cand te indragostesti,se intampla pentru ca acea persoana te-a cucerit cu ceva anume,dar care sa nu corespunda total tiparului tau.Crezi ca te vor baga in seama genul acela de prietene care-ti doresti tu? Daca zici "Vreau o prietena",pentru multe fete poate sa sune un pic ciudat.E un fel prea direct de a spune ce-ti doresti.Ca sa cuceresti o fata,trebuie sa vorbesti cu ea mai intai amical,formal,fara sa-i dai de inteles de la bun inceput ca vrei sa-ti fie prietena,altfel unde mai e farmecul,unde mai e misterul? Asa tipa respectiva daca stie ca vrei sa-ti fie prietena,daca e cumva una din aia afurisita,o sa se joace cu tine si cel mai bine e sa nu-i arati ce-ti doresti de la inceput! Adica sa fii mai ... subtil.Crede-ma,ma indoiesc ca pe site-urile cu matrimoniale o sa gasesti ceea ce-ti doresti cu adevarat! Internet-ul uneori este o mare capcana.Umbla si tu pe site-uri unde oamenii au in general o descriere despre ei insisi si vezi la care fete iti place mai mult descrierea,incearca sa intri in vorba cu ele si uite asa o sa fie una care sa-ti atraga mai mult atentia.Nu te lua numai dupa poze,pot fi si fete care n-au nicio poza,dar sa aiba o descriere care iti place.Ca sa cunosti o fata trebuie sa vorbesti mai mult cu ea,sa va impartasiti gandurile,pasiunile,sa vedeti ce aveti in comun,dar iti recomand sa fie subtil,sa nu-i dai de inteles fetei respective prima data ca iti doresti cu disperare o prietena.Au fost cazuri cand unii oameni dupa ce au vorbit pe mess s-au intalnit si dupa un an,dar cand s-au cunoscut se intelegeau de minune.Acolo unde cauti mai putin ai sanse mai mari sa gasesti ce cauti de fapt.Asa ca studiaza in continuare pe internet,desi eu nu recomand ca oamenii sa se cunoasca pe net (la urma urmei,cum e mai normal? sa cunosti un om fata-n fata de la bun inceput sau unul de pe net?).

 

Jet Black, baga la cap. Dar totusi lasa dracu internetu...

 

Nu stiu cati ani ai, imi pare rau de tine, dar astea sunt F I T E :doh: Ori sunt fite si trebuie ameliorate, ori daca sunt idei fixe e si mai grav. Daca spuneai ca nu ai noroc te mai intelegeam, dar sa nu asculte manele sau muzica house, sa nu fumeze, sa nu fie religioasa deja sunt idei preconcepute. In felul asta, doar un noroc chior, stil 6/49 iti mai poate aduce o prietena cum vrei tu. Uite, eu, de ex, sunt inca din copilarie fan muzica electro (techno, house, trance, breakbit, etc) n-am suportat si nusuport maneaua si muzica populara, nu-mi place sa merg la teatru (mai ales la opera) si nu fumez, urasc tigarile! Ei bine, prima iubire serioasa a vietii mele nu suporta muzica house si techno, era studenta la canto si pe deasupra si fumatoare inraita! :) Cu toate astea ne-am placut de la prima vedere si am ramas impreuna vreo 6 luni si ceva, dar in care am avut o relatie f. frumoasa! Sufleteste ne impacam, la pat ne potriveam de minune, ce mai vrei? Si pt ca ne intelegeam bine, in noptile fierbinti faceam un compromis, ascultam bluesuri. :yam: Sincer sa fiu, aveam 19 ani si gandeam ca tine, daca nu deveneam un picmai flexibil, ramaneam virgin si la 20 sau.. cine stie pana cand. Sper ca nu te-ai suparat, invata sa mai lasi si de la tine unele chestii, chiar daca te simti un tip bine vazut.

Jet Black baga la cap si de aici.

 

JetBlack,fara suparare,dar daca iti faci asa "reclama" eu cred ca iti slabesti de fapt sansele de a gasi o prietena asa cum vrei tu.

 

Si daca totusi isi creste sansele? Sunt si fete disperate ca Jet Black dar ele isi sublimeaza altfel nevoile, mananca mai mult, se uita non stop la telenovele, ies rar din casa, scriu interminabil pe forum mii de mesaje, devin spaima cantarelor pana la urma si cand l-ar dori pe Jet Black de prieten constata ca poate s-au ingrasat prea tare, mai ales ca cica nici nu au voie sa fumeze dupa criteriile sale ipotetice si teoretice.

 

Nu vreau sa te descurajez, insa e din start o greseala insiruirea conditiilor impuse de tine. De ce nu cauti mai intai cu o fata si sa descoperi cu timpul cine si ce e. Sau ca sa nu mai primesti raspunsuri offline aici, incearca sa cauti in lumea adevarata. Si ca solutie finala, incearca sa cauti cu 3-4 ani mai tanara decat tine. Cam dupa 22-23 de ani, majoritatea urmaresc siguranta financiara, le intereseaza in special cu ce se ocupa sau cat castiga un barbat, daca are casa lui si normal ce masina conduce. Nu cred ca a avut rost sa spui ce muzica sa asculte, deoarece, sincer sa fiu asta nu mai conteaza prea mult intr-o relatie de la o varsta.

 

Pana la urma tot la strategia lui Urinel ajungem...

 

Pai de asta avem dreptul de a alege dintr-atatea femei. :cheer:

 

Am citit pe net ca nus ce travestit celebru (ala de s-a dus la 9595) isi cauta rochie de mireasa.

Deci daca nu merge natural, treceti pe invers si sigur nu ramaneti singuri. Mai ales daca aveti curajul sa va si operati.

Editat de Silencer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de fapt nu prea inteleg...

Pai sa-ti explic ca la Forest Gump atunci. E posibil ca in timp ce tu te masturbezi cu duşu sau alte metode, un barbat sa mai treaca pe la prostituate pana o gaseste pe mama copiilor lui (unii sunt mai economi, isi fac prietene de convenienta dar tot le mint ca le vor lua candva de neveste). Eu stiu sigur ca sunt atatea femei care se simt vrajite daca le ceri de nevasta...nici nu le mai intereseaza daca isi iubesc viitorul sot, ajunge ca e frumos, are ceva bani, sau are doar bani si e paros..important e sa aiba vocea groasa, maini mari si putere de munca pentru ceea ce urmeaza. Sunt absolut convins ca nu-l intreaba ce muzica asculta.

Editat de Silencer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×