Sari la conținut
Forum Roportal
Da Vinci

DESPRE FEMEIE

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

o singura intrebare am,daca femeia nu este egala cu barbatul,de ce munceste atunci,cot la cot cu barbatul? :jester:

 

 

sau uneori, chiar mai mult

:lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o singura intrebare am,daca femeia nu este egala cu barbatul,de ce munceste atunci,cot la cot cu barbatul? :lol2:

 

Este destul de clar.Femeia a fost facuta de Dumnezeu pentru bartbat ,pentru a fi un ajutor.Barbatul va stapanii peste femeie .Si toate doerintzele ei vor debinde de cele ale barbatului. Geneza 3:16.Nu eu am scris BIBLIA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai acei care aprobă ca femeia să vorbească
Editat de *Berbecut*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este destul de clar.Femeia a fost facuta de Dumnezeu pentru bartbat ,pentru a fi un ajutor.Barbatul va stapanii peste femeie .Si toate doerintzele ei vor debinde de cele ale barbatului. Geneza 3:16.Nu eu am scris BIBLIA

 

Nu tu ai scris-o, ci un barbat, cu certitudine!

 

Iar cele scrise sunt cu multe 10 de ani in urma... mai exact de cand femeia a invatat ca poate sa aiba grija de familie, singura. De cand barbatul nu mai reprezinta capul de familie, cel ce aducea paine pe masa si femeia educa copii.

:lol2:

 

Si, ce vrei sa dezbatem in acest topic?

 

Parerea celui ce a scris cartea, parerile personale sau comentarii la adresa bibliei?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DA ....este just ...

 

1 Timotei 2:11 Femeia să

Editat de delia delia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot din Biblie imi dai citate? E ca si cum esti la un proces acuzat de furt, si te aduci martor tot pe tine, ca nu am furat dom'le, parol!

 

asa se va intampla si judecata finala ...

 

Absolutul la judecata finala ,va fi Biblia !

 

...crezi ca dupa parerea mea sau a ta ,va judeca Dumnezeu lumea ?

 

Trebuie sa existe un etalon de judecata ,exact ca si intr-un proces firesc uman.Si la un tribunal firesc ,pamantesc ,exista un cod de legi ,dupa care se pronunta verdictul ,nu dupa parerea inculpatilor ,nici dupa cea a avocatului !

 

15 Omul duhovnicesc, dimpotrivă, poate să judece totul şi el

Editat de nelu28

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×