Sari la conținut
Forum Roportal
blue_wings

Problema placa sunet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am un laptop cu placa de sunet integrata, si mufe pentru microfon si casti. Daca bag semnal audio pe intrarea de microfon pentru a inregistra, sunetul nu se aude in timp real in casti/boxe. Daca inregistrez si apoi redau, se aude perfect. Dar nu inteleg de ce nu aud in casti in acelasi timp in care inregistrez.

 

Am incercat aceeasi configuratie cu alt laptop si cu 2 desktopuri, si toate celelalte merg, adica aud in boxe/casti semnalul audio de la intrarea de microfon.

 

Sa fie o problema din driverul de sunet, sau din constructia placii de sunet (care este on-board).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,sunt nou pe aici si am si eu o problema.Am luat un laptop dell inspirion 1525 si am instalat win xp sp 2 pe el.Cind am ajuns sa pun driverele am constatat ca toate sunt pentru vista.Am cautat pe net drivere de xp dar nu am gasit pt toate asa ca am instalat peste xp vista.Inainte pe am gasit ceva audio si am instalat si mergea,dar numai in casti.Acum pe vista nu mai merge deloc.Nu mai stiu ce sa-i fac,dati-mi si voi ceva sfaturi va rog.Oare sa formatez iara C:/ sa pun direct vista? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut,sunt nou pe aici si am si eu o problema.Am luat un laptop dell inspirion 1525 si am instalat win xp sp 2 pe el.Cind am ajuns sa pun driverele am constatat ca toate sunt pentru vista.Am cautat pe net drivere de xp dar nu am gasit pt toate asa ca am instalat peste xp vista.Inainte pe am gasit ceva audio si am instalat si mergea,dar numai in casti.Acum pe vista nu mai merge deloc.Nu mai stiu ce sa-i fac,dati-mi si voi ceva sfaturi va rog.Oare sa formatez iara C:/ sa pun direct vista? :spiteful:

pune vista....o sa te obisnuiesti cu el

nu este mare scofala si nici mare diferenta...este chiar mai faţos

eu am un toshiba satellite intel core2"duo...

l-am cumparat cu vista pe el

nici nu m-am obosit sa-i schimb sistemul de operare..

mai devreme sau mai tarziu tot la vista ajungem.

..........................

pentru a rula vista pe laptop in conditii optime fara sa te enervezi iti trebuie minim 1Gb RAM.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×