Sari la conținut
Forum Roportal
Cre

Storcatorul JackLalanne

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna forumistilor!

Tocmai mi-am luat un astfel de storcator si sunt f dezamagita de el si de acest top shop!! Asta este, mi-am luat si eu o mare teapa!

Storcatorul Jack LaLanne nu isi merita deloc banii!! Sa va spun de ce sunt nemultumita de storcator:

1. Se asambleaza-dezasambleaza greu.

2. In nici un caz nu da cu 30 % mai mult suc decat "orice alt produs similar".

3. Vechiul meu storcator are 2 trepte de viteza, poti stoarce in el si fructe f coapte gen banane sau pere, storcatorul lor nu!!

4. Storcatorul lor se spala f greu, sita are o adancitura pe margine pe care nu o poti spala decat cu o perie, pt ca altfel iti tai mainile. Si la banii astia nu au fost in stare sa puna acolo si o perie de curatat! Se curata greu si tuturoiul ala pe unde curge sucul!

Nu va mai spun ca vechiul meu storcator se spala usor, mi-au dat si perie, pe care nu o folosesc oricum pt ca pot sa spal si cu mana.

5. Si nu in ultimul rand, vechiul meu storcator costa sub jumatate din cat costa Jack Lalanne.

Cred ca mai imi vin in minte cateva defecte, dar cred ca e deajuns ce am scris sus.

Sa va mai spun ca am vrut sa il returnez si mi-au zis ca nu se poate?!!

Eu nu l-am comandat prin telefon ci l-am trimis pe sot sa il cumpere de la magazinul lor, ala de langa mag Unirea, iar ei au spus ca se returneaza banii doar la aia de il comanda prin telefon sau internet. Asta pt ca daca te duci la ei in magazin poti sa vezi storcatorul si sa pui si intrebari vanzatoarelor. Ati auzit asa o aberatie? Parca daca il comandam la telefon nu puteam sa pun intrebari.

De unde poti sti in magazin daca acel storcator isi merita banii si face ceea ce se lauda la tv? Nu poti sti, normal, tr sa mergi acasa si sa il testezi bagand fructe in el, ceea ce, evident nu poti face in magazinul lor.

Chiar sunt curioasa daca a incercat cineva sa returneze un astfel de storcator comandat telefonic.

Probabil ca e o procedura infioaratoare, ca sa te faca sa te razgandesti.

Eu sunt suparata ca am fost asa proasta si mi-am luat teapa.

Imi poate da cineva o sugestie cum pot sa imi iau totusi banii inapoi, sau macar sa le fac zile negre.

Nu vreau sa ma resemnez, ca probabil pe asta se bazeaza si ei! vreau sa ma fac auzita in vreun fel. Primul pas l-am facut: i-am ponegrit aici, urmeaza si alte forumuri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! eu zic sa mergi la magazin (sau sa trimiti pe cineva) ca si cum ai fi interesata de un obiect si intreaba daca se poate returna daca nu esti multumita si in cat timp (cel mai bine chiar despre un storcator similar). Asa vezi daca au incercat sa scape de tine sau chiar nu ofera periada de garantie. Daca iti zic ca nu dau garantie nu cred ca ai ce sa faci:((. In schimb, te sustin in campania de defaimare a impostorilor de genul acesta. Si eu am luat o teapa acum vreo 2 ani cu o tigaie si m-am convins ca toate produsele de genul acesta sunt de proasta calitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intereseaza si pe mine un storcator de fructe BUN.Problema este ca(asa cum stiti)nu poti proba unul in magazin...daca ajungi acasa si constati ca nu stoarce fructele calumea,sita se infunda,e foarte greu de curatat,montat si demontat...trebuie sa te resemnezi si sa strangi din dinti.Rog pe cei care au un storcator BUN sa mi-l recomande si mie.

Multumesc. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de storcatorul de bani Braun ati auzit ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna forumistilor!

Tocmai mi-am luat un astfel de storcator si sunt f dezamagita de el si de acest top shop!! Asta este, mi-am luat si eu o mare teapa!

 

 

Buna

 

Multumesc de sfat, eu era cat pe ce sa cumpar unul dar am citit forumul si am renuntat! Mersi

Editat de bydy
editat citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×