Sari la conținut
Forum Roportal
Pruncul

N. TESLA si paranormalul

Postări Recomandate

Am vazut de curand un documentar despre viata si opera marelui om de stiinta N.Tesla in care au vorbit multi savanti din toata lumea si ce mi s-a parut curios,foarte multi rusi.

Printre altele au spus si cateva lucruri ciudate despre acest "om cel putin ciudat"

-Cand milionarul J.P. Morgan a vrut sa calatoreasca cu vaporul TITANIC , Tesla l-a sfatuit sa nu o faca si astfel milionarul nu s-a aflat pe lista pasagerilor in prima si ultima cursa a celebrului vapor.

-Coreland fenomene naturale catastrofale cu manifestari umane catasrofale Tesla a prezis inceperea si sfarsitul primului razboi mondial cu eroare de cateva zile.

-Tesla afirma ca nu exista dumnezeu dar ca in Cosmos este o mare "Banca de Date" de la care orice om,prin concentrare,poate obtine raspuns la orice intrebare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu cred ca tesla (desi nu l-am citit - dar merg sa vad pe google). ar fi bine daca ar exista un invelis informational al pamantului. dar ca sa ne putem conecta la el, trebuie sa fim foarte inteligenti, eruditi si sensibli. daca macar unul din pamanteni ar reusi sa intre in contact cu "biblioteca absoluta", toate problemele planetei ar fi rezolvate. asa am afla si unde se ascund teroristii...

cat despre o zeitate suprema... mi se pare absurd sa existe. prin religie se manipuleaza omenirea. religiile au avut drep scop sa tina turma in supunere. astazi cred ca e o problema de multi, multi bani...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu cred ca tesla .

Date despre Tesla poti citi pe Stiinta si Tehnica,subforum Stiinta,Tehnica si Inovatii.

Prietenii nostri sunt bine informati si ne dau niste date interesante.Nu se ataca insa aspectul "paranormal" al omului Tesla.

Editat de vali_
postare defecta reparat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adaug si eu ceva despre Tesla si paranormal:

In vis, Tesla a descoperit elementele de baza ale electronicii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tesla a afirmat intr-un interviu ca ideile ii parveneau din Sfera Cunoasterii Universale si le obtinea prin concentrare.

Afirmatiile lui "curioase" au facut sa fie privit de contemporanii lui ca un tip ciudat.Ei nu au inteles legatura intre omul de stiinta Tesla si misticul Tesla.Aceasta legatura era si este inca greu de inteles.Poate deceniile viitoare ne vor lumina!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu cred ca tesla (desi nu l-am citit - dar merg sa vad pe google). ar fi bine daca ar exista un invelis informational al pamantului. dar ca sa ne putem conecta la el, trebuie sa fim foarte inteligenti, eruditi si sensibli. daca macar unul din pamanteni ar reusi sa intre in contact cu "biblioteca absoluta", toate problemele planetei ar fi rezolvate. asa am afla si unde se ascund teroristii...

cat despre o zeitate suprema... mi se pare absurd sa existe. prin religie se manipuleaza omenirea. religiile au avut drep scop sa tina turma in supunere. astazi cred ca e o problema de multi, multi bani...

 

da... intr`adevar, prin religie se tine turma in supunere. Omul a ajuns sa`i mai fie teama doar de dumnezeu...de nimic altceva, fara religie ar fi un haos aici pe pamant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:) Despre Tesla no comment :- :P :D ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
http://video.google.co.uk/videosearch?q=te...amp;sitesearch=

 

A fost un om de stiinta ..toti oamenii de stiinta sunt vrajitori

NU...neaparat....sunt si atlfel de oamenii....ori nu sunt nimica...uni lupta pe hotaru Binelui...altii pe ceilalti...mai sunt si ignoranti....vechia zicala cred doar ce vad....dar mai sunt si oameni buni...

 

Adaug si eu ceva despre Tesla si paranormal:

In vis, Tesla a descoperit elementele de baza ale electronicii.

Eu nam auzit de Tesla niciodata.....dar tind sa cred....au existat oamenii cu legatura directa cu Divinitatea si continua sa existe....o stiu preabine...am intalnit cativa mari maestri....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nam auzit de Tesla niciodata.....

 

Pai noi vb de Tesla....asa imi dau si eu cu parerea de fizica cuantica sau mai stiu si eu ce dar nestiind ce este atomul ..

 

Nu ai auzit de Tesla ....nu stiu pe ce lume ai trait ...Tesla a fost unul dintre cei mai mari savanti care i-a dat pamantul asta(si nu ma refer la ceruri etc...) comparabil cu Newton si Einstein daca e sa ne luam dupa impactul care avut de descoperirile sale ....

 

Divinitatea da ...i-a spus in vis lui Tesla ...ma mir ca nu i-a spus si unui analfabet din Africa cum este electricitatea..omul asta Tesla a muncit nopti intregi...... zile,,,ore pana la epuizare......pana sa afle ce spui tu ca divinitatea i-a soptit

Editat de Demiurgul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×