Sari la conținut
Forum Roportal
CLAUDIU2211

Caut provider internet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Doresc sa ma conectez la internet, si nu am gasit nici un provider care sa aiba aria de acoperire in zona unde doresc eu (comuna Tamadau, judetul Calarasi). Singuri provideri pe care i-am gasit si care pot face conectare in aceasta zona sunt cei cu conectare prin satelit, dar este foarte scump (1500 euro). Daca cineva din judetul Calarasi, sau din alt judet, cunoaste vreun provider bun care poate sa faca o conectare la internet la aceasta locatie, comuna Tamadau, judetul Calarasi, il rog sa-mi spuna toate detaliile despre acesta. Mentionez ca locatia se afla la cca. 37 de km. de Bucuresti.

Multumesc anticipat !

 

Salut. Firma noastra tocmai a inceput sa faca o retea de internet si telefonie in Sarulesti ( la cativa km de tine) in caz ca mai doresti internet noi iti putem oferi prin fibra optica sau wirless la preturi nici dar cu viteze mari nu ezita sa ne contactezi .

 

Simion Mihaita

Mail: simi@siminet.ro

Mobil: 0722.434.746

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am placerea de a anunta disponibilitatea internetului 4G pe teritoriul Romaniei. Structura este deservita de catre cei de la 2KTelecom,iar marile orase sunt acoperite in proportie de 80%,micile orase un 50% ...proiect in continua dezvoltare. Raza unei antene 4G este de 12-15 km in camp deschis si 3-5 km in mediu urban. Servicii deservite: Abonamente lunare,cu aparatura gratuita (sau in custodie) pentru persoane fizice sau juridice,viteza garantata de upload/download deservite de catre cei de la Necc Telecom. Avantaje: - semnal garantat in zonele acoperite - fara limitare de trafic - Preturi abonament: - abonamentele sunt la 8,06-10,54-13,02 euro(cu TVA)

- aparatura este in custodie in cazul contractarii pe 2 ani - viteza garantata si abonamente personalizate necesitatilor dvs.Ce este Tehnologia VoIP?

Telefonia IP cunoscuta si sub numele de VoIP (Voice over IP) este o tehnologie care a început deja sa schimbe modul de comunicare între oameni. Unul din principalele beneficii ale acesteia este micsorarea costurilor telefoniei clasice.

Tehnologia "Voice Over Internet Protocol", denumita pe scurt VoIP, se refera la posibilitatea efectuarii de convorbiri telefonice între doi corespondenti, dintre care cel putin unul trebuie sa posede o conexiune Internet (dedicata sau temporara). Deoarece aceasta tehnologie partajeaza reteaua globala Internet si nu utilizeaza tehnologia clasica comutata, ca în cazul convorbirilor telefonice traditionale, costul convorbirii este mult mai mic. Persoana care initiaza (origineaza) apelul se poate afla în orice loc de pe glob si poate suna în orice tara din lume. Apelul se poate face cu ajutorul unui calculator conectat la Internet sau cu ajutorul unor dispozitive hardware VoIP.

 

Satele si comunele care nu au internet se poate pune antena daca se strang 50 de cereri si vor internet 4G se poate face numai pe aceasta conditie.Pentru mai multe detalii va pot sta aici la dispozitie pe e-mail : jaguar26iunie79@yahoo.com!O zi buna va doresc si incercam sa conectam si zonele mai greu accesibile la informatie!

post-386234-0-53667700-1360834751_thumb.jpg

post-386234-0-65800000-1360834763_thumb.jpg

Editat de Crysvaly

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×