Sari la conținut
Forum Roportal
Sonoroziri cu DJ

Cum iti alegi dj-ul pentru nunta ta

Postări Recomandate

Cand am fost la nunti trebuie sa recunosc ca nu mi-a placut niciun dj.Majoritatea pun cam orice gen de muzica,dar au momente cand nu fac atmosfera cum trebuie.Nu-mi place deloc muzica lautareasca,nici populara si nici manelele.In mod normal iti alegi dj-ul si dupa gusturile tale,doar e nunta ta! Eu una la nunta mea n-o sa pun ca ceilalti muzica ca de obicei,ma scoate din sarite traditia asta cu muzica lautareasca,populara etc.Nu vreau ca la nunta mea sa ajung sa ma plictisesc si sa-mi piara cheful de dansat din cauza dj-ului si sa mai si vad fetzele plictisite ale invitatilor din cauza muzicii nepotrivite.

 

Il alegi din cunostinte sau cauti pe net si iei primul gasit?

As prefera din cunostinte,nu am incredere cu net-ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am fost la nunti trebuie sa recunosc ca nu mi-a placut niciun dj.Majoritatea pun cam orice gen de muzica,dar au momente cand nu fac atmosfera cum trebuie.Nu-mi place deloc muzica lautareasca,nici populara si nici manelele.In mod normal iti alegi dj-ul si dupa gusturile tale,doar e nunta ta! Eu una la nunta mea n-o sa pun ca ceilalti muzica ca de obicei,ma scoate din sarite traditia asta cu muzica lautareasca,populara etc.Nu vreau ca la nunta mea sa ajung sa ma plictisesc si sa-mi piara cheful de dansat din cauza dj-ului si sa mai si vad fetzele plictisite ale invitatilor din cauza muzicii nepotrivite.

 

 

As prefera din cunostinte,nu am incredere cu net-ul.

 

 

Uni nu stiu sa faca atmosfera,dar unii chiar se pricep :doh: Eu nu las oameni nici sa manance.Sambata trecuta sa dansat 80 %din timpul cat a tinut nunta-mi-au murit laudatorii ce sa fac

 

 

Nu trebuie sa iti alegi Dj-ul dupa gusturile tale.Trebuie sa alegi un DJ flexibil si nefixist-sa nu se caleze pe un fel de muzica si sa o tina asa.DJ -iul trebuie sa stie sa te asculte si sa retina ce muzica ii place miresicii si lui ginerica.

 

 

Cu muzica populara si manele e de discutat.Am fost la nunti la care am pus play list facut de mireasa si la ora 23:00 au plecat 90 % din invitati pentru ca nu sau pus populara.Nunta fara populara se cheama priveghi.Din punctul meu de vedere ,eu ca dj pun ce mi se cere de catre miri -ca e nunta lor nu de alta-ca doar de aia sunt platit.Dar sa stii ca e mai bine sa mergi pe mana DJ-iului daca acesta este pro cu adevarat.Daca e unu care nu stie sa citeasca publicul iti strica nunta.

 

 

 

Am mai patit sa mi se ceara expres sa nu pun manele.ok.asa am facut.Nu sa ridicat nimeni de la masa pana la 2 noaptea cand ,surpriza,a venit ginerica si mia cerut sa pun manele si din momentul ala nu sau oprit din dans pana dimineata.

 

Sincer iubesc nuntile sau sonorizarile unde este lume buna si nu se asculta manele.dar la noi sunt cam rare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca oamenii au gusturi diferite in ceea ce priveste muzica,intr-adevar daca mirele si mireasa nu vor ceva anume nu inseamna ca nu vor si ceilalti,asa ca se pot baza doar pe dj sa puna muzica in asa fel incat sa fie lumea multumita,deci si mirii mai trebuie sa faca "sacrificii" cand e vorba de gusturile celorlalti,chiar daca lor nu le place,dar daca lumea se simte bine si e activa,atunci nu vor regreta ca dj-ul a facut treaba buna.Din pacate,putini stiu sa-si faca treaba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bravo!!

Imi place!

Si eu tot asa gandesc.Fara manele in special.Si un dj bun conteaza.

E nunta ta si treb sa fie asa cum iti doresti tu.

Succes!Si numai bine!

 

 

Eu sincer nu caut clienti.caut pe cineva care sa invete de la mine ,sa mai cumpar un rand de scule si sa-l trimit la treaba ca nu pot face fata la comenzi.

 

Vroiam doar sa stiu ce gandeste un ginere sau o miresica in momentul alegeri DJ-ului. :flowers: :hi: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar mi-as dori sa ma duc la o nunta fara manele si daca se poate si fara populara. Sa se puna muzica buna, dansabila dar nu manele. Banuiesc ca s-ar descurca un dj in aceste conditii, muzica anilor 80-90 e foarte buna si dansabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar mi-as dori sa ma duc la o nunta fara manele si daca se poate si fara populara. Sa se puna muzica buna, dansabila dar nu manele. Banuiesc ca s-ar descurca un dj in aceste conditii, muzica anilor 80-90 e foarte buna si dansabila.

 

 

Sunt de acord cu tine .In anii 80 90 sa facut muzica adevarata.Si chiar se poate face un chef fara manele si fara populare.

 

 

I love 1996 music

 

Nu imi aduc aminte ca in 1996 sa fi cumparat o caseta sau cd-u care sa nu aiba minim 10 hit-uri

 

Muzica din ziua de azi mi se pare lalaita.Nu mai ave vlaga Eurodance-ului.50 cent candy shop,rihanna umbrella sau pussy cat dolls don`t sunt niste lalaituri .Nu ati observat ca muzica a luat-o la vale?e din ce in ce mai lenta.Un exemplu ar fi house-ul.de la rave-ul si techno din 96 sa ajuns la minimal,care minimal in 10 ani se va transforma in blues.

 

Where the fuck is the music :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×