Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

"Corpus Christi"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

dar ai divortat totusi ...si cand ai jurat la biserica ...era pe viata juramantul ..nu ? "pana cand moartea ne va desparti" ....halal credinciosie ... si uite inca o abatere de la reguli ...daca mai continuam mult discutia ...o sa ajung la concluzia ca respecti vreo 10 la suta maxim ...din regulile stricte ale bibliei

 

Eu nu respect LEGILE bibliei ci principiile si poruncile Domnului Isus care nu sunt grele.In biserica nu am spus din incredintare"pana cand moartea ne va desparti" ci ca formalitate.Pe atunci nici macar nu stiam ce e aia biblie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu respect LEGILE bibliei ci principiile si poruncile Domnului Isus care nu sunt grele.In biserica nu am spus din incredintare"pana cand moartea ne va desparti" ci ca formalitate.Pe atunci nici macar nu stiam ce e aia biblie.

pai tu ai spus mai sus ca respecti regulile stricte ale bibliei 100 la suta ...nu conteaza ca stiai ca nu stiai ...si copilul ala la 5 ani ..nu stia ca e pacat sa se uite dupa cei de acelasi sex cu el ... si totusi ii desconsideri ...sau mai bine zis ii consideri pacatosi ...nu-i asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Intradevar,dar au fost exceptii de la regula.

care regula? cea a celor doua sexe ? dar in regnul animal asta nu e regula.

 

2.Oamenii moderni au renuntat la principiile de baza ale familiei si casniciei.Cuvantul de baza este CREDINCIOSIE.De exemplu eu si sotia mea in 11 ani de casnicie nu cunoastem termenul de adulter nici macar cu gandul.

tu si ACTUALA ta sotie nu va ganditi la adulter.

 

1. dar tu ai mai fost casatorit pana acum si ti-ai calcat juramantul. daca nu credeai in acest juramant, nu trebuia sa-l faci.

 

2. ce te face sa crezi ca sunteti unicate ?

 

Ba nu' se naste homo!

Copilu' ala a vazut la tv sau in societate deviatii comportamentale cu privire la sex,sa gandit la ele,si a actionat atunci cand i sa oferit prilejul.

nu. comportamentul homosexual nu apare asa cum crezi tu. ceea ce suntem nu este dictat numai de mediu.

 

Eu nu respect LEGILE bibliei ci principiile si poruncile Domnului Isus care nu sunt grele.

si cine a spus "ce a impreunat Dumnezeu omul sa nu desparta" ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... si totusi ii desconsideri ...sau mai bine zis ii consideri pacatosi ...nu-i asa?

Nu am spus asta.Nu ii desconsider si nici nu le dau cu piatra in cap pentru ca sunt pacatosi.

Ii compatimesc.

Sunt pacate mult mai urate decat homosexualitatea...si chiar la nivel inalt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am spus asta.Nu ii desconsider si nici nu le dau cu piatra in cap pentru ca sunt pacatosi.

Ii compatimesc.

Sunt pacate mult mai urate decat homosexualitatea...si chiar la nivel inalt.

II compatimesti ...deci te consideri mai bun decat ei .... nu ?

 

aaa...era sa uit ...facusem la scoala si eu religie ...si homosexualismul , la fel ca "trairea omului cu animalul" ...fac parte din categoria pacate strigatoare la cer ...de moarte ...de neiertat ...cum poti sa afirmi ca exista pacate mai grave decat asta , cand el este incadrat in aceeasi categorie cu crima ?

ce religie esti ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
care regula? cea a celor doua sexe ? dar in regnul animal asta nu e regula.

 

 

tu si ACTUALA ta sotie nu va ganditi la adulter.

 

1. dar tu ai mai fost casatorit pana acum si ti-ai calcat juramantul. daca nu credeai in acest juramant, nu trebuia sa-l faci.

 

2. ce te face sa crezi ca sunteti unicate ?

 

 

nu. comportamentul homosexual nu apare asa cum crezi tu. ceea ce suntem nu este dictat numai de mediu.

 

 

si cine a spus "ce a impreunat Dumnezeu omul sa nu desparta" ?

 

1.Niciodata.

2.Nu am calcat niciodata JURAMANTUL.Am plecat sa-mi satisfac stagiul militar si cand am venit in permisie locul era deja ocupat.

3.O experienta de 11 ani,24 din24.

4."Ce a impreunat Dumnezeu"dar daca nu a fost sub binecuvantarea Sa nu are nici o valoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Niciodata.

2.Nu am calcat niciodata JURAMANTUL.Am plecat sa-mi satisfac stagiul militar si cand am venit in permisie locul era deja ocupat.

3.O experienta de 11 ani,24 din24.

4."Ce a impreunat Dumnezeu"dar daca nu a fost sub binecuvantarea Sa nu are nici o valoare.

auzi ...ori respecti ori nu respecti ... nu poti sa joci dupa regulile tale ...care nu-ti convine o anulezi .... ai comis un mare pacat ...daca tot ai incalcat juramantul si ai divortat ...puteai sa eviti un al doilea pacat de moarte ...adulterul ...preacurvia ...cum vrei tu sa-i zici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
II compatimesti ...deci te consideri mai bun decat ei .... nu ?

 

aaa...era sa uit ...facusem la scoala si eu religie ...si homosexualismul , la fel ca "trairea omului cu animalul" ...fac parte din categoria pacate strigatoare la cer ...de moarte ...de neiertat ...cum poti sa afirmi ca exista pacate mai grave decat asta , cand el este incadrat in aceeasi categorie cu crima ?

ce religie esti ?

Nu ma consider mai bun decat homosexualii ci mai bun decat orice muritor.

Ce ti-au spus popii la scoala e tampenie.In imparatia Domnului vor fi mai multi homo decat popi.

 

auzi ...ori respecti ori nu respecti ... nu poti sa joci dupa regulile tale ...care nu-ti convine o anulezi .... ai comis un mare pacat ...daca tot ai incalcat juramantul si ai divortat ...puteai sa eviti un al doilea pacat de moarte ...adulterul ...preacurvia ...cum vrei tu sa-i zici

 

In afara de legile umane care trebuie sa le respect nu am nici o alta lege.Astea spirituale le adaptez in functie de timp si imprejurari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma consider mai bun decat homosexualii ci mai bun decat orice muritor.

Ce ti-au spus popii la scoala e tampenie.In imparatia Domnului vor fi mai multi homo decat popi.

normal ...e tampenie pentru ca nu e convenabil pentru tine ... hai sa-ti spun ceva ...mie mi se cam rupe de toti popii ...si de ce scrie in biblie ...pe care tu o "respecti cu atata inversunare". Stiai ca in Biblie poti sa gasesti un psalm ...care de fapt e traducerea unui imn compus de un anumit faraon ...pentru zeul supre Aton ?? si inca cate astfel de chestii ...

ma bucur ca am reusit sa ne intelegem pana la urma ...si ma bucur ca totusi ai un pic de respect fata de homosexualii care nu-ti placeau deloc in prima postare :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu faci un rezumat te rog ?? mai exact sa-mi explici ce ai inteles tu din toate citatele astea... ca eu nu inteleg exact ce vrei sa zici

 

Rezumatul este urmatorul ,Sodoma si Gomora ,au fost pedepsele in miniatura ptr omenirea perversa,o pilda ptr ceea ce se va intampla in curand cu intreaga omenire ,cand aceste perversiuni vor ajunge la culme ,Dumnezeu va curata pamantul prin foc .

 

5. Căci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×