Sari la conținut
Forum Roportal
s_s_s

"Corpus Christi"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai daca are reguli foarte clar stabilite ...ar trebui sa fim toti la fel ...egali in toate cele ...astfel incat sa putem toti sa respectam regulile clar stabilite ale bibliei .... pentru om barbat cu inclinatii sexuale "normale" ...e mai simplu ....dar pentru homosexuali ...ei trebuie sa se sacrifice pentru a putea respecta aceste reguli ...practic ...sa fie neimpliniti/nefericiti o viata intreaga ... mie nu mi se pare chiar corect ...tie cum ti se pare ?

 

M-am referit exclusiv la regulile si principiile casniciei si familiei.Numai cine vrea...poate si...reuseste.

Nimeni nu se naste homo.Asta e o prostie.Eu nu am avut pe nimeni in familie cu astfel de inclinatii...Cu toate astea m-am trezit cu fiul meu din prima casatorie(nu l-am crescut eu) ca este homo.Are 20 de ani si "lucreaza" in Anglia impreuna cu "sotul".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am referit exclusiv la regulile si principiile casniciei si familiei.Numai cine vrea...poate si...reuseste.

Nimeni nu se naste homo.Asta e o prostie.Eu nu am avut pe nimeni in familie cu astfel de inclinatii...Cu toate astea m-am trezit cu fiul meu din prima casatorie(nu l-am crescut eu) ca este homo.Are 20 de ani si "lucreaza" in Anglia impreuna cu "sotul".

nu e prostie absolut deloc ...am avut un coleg in generala ...saracul de el ...vorbea ca o fata ...mergea ca o fata ..pe scurt avea gesturi de fata ...si asa era de cand s-a nascut ...toata ziua statea doar cu fetele ... etc .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma mira faptul ca ai calculator si internet ... cei care si-o traiesc suta la suta dupa biblie ar trebui sa-si dea si camasa de pe ei ...nu trebuie sa-ti iubesti aproapele ca pe tine insuti ?? ia vinde tot ce ai ...imparte cu cei nevoiasi si ...o sa traiesti si tu cumva de la o zi la alta ....

 

Am un calculator second hand pe care l-am cumparat cu 250 lei iar factura la internet e destul de ieftina.

Uneori traiesc de la o zi la alta si nu am nici macar paine pe masa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Homosexualitatea este un fenomen al sfarsitului de secol xx si inceputul noului mileniu.

homosexualitatea este un fenomen intalnit de cand lumea. si nu este un comportament exclusiv uman.

 

...oamenii au renuntat la principiile biblice in ce priveste casnicia.

la ce principii au renuntat oamenii moderni ?

 

Cu toate astea m-am trezit cu fiul meu din prima casatorie(nu l-am crescut eu) ca este homo.Are 20 de ani si "lucreaza" in Anglia impreuna cu "sotul".

nu conteaza ca nu l-ai crescut tu. dar conteaza ce crezi despre el doar pentru ca are alta inclinatie sexuala decat cea pe care tu o consideri normala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am un calculator second hand pe care l-am cumparat cu 250 lei iar factura la internet e destul de ieftina.

Uneori traiesc de la o zi la alta si nu am nici macar paine pe masa.

altii nu au nici ce sa manance ... nici macar un acoperis ... tu nu respecti suta la suta biblia....altii poate (foarte putini) ...dar tu nicidecum ...din mai multe privinte ...nu doar financiar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu e prostie absolut deloc ...am avut un coleg in generala ...saracul de el ...vorbea ca o fata ...mergea ca o fata ..pe scurt avea gesturi de fata ...si asa era de cand s-a nascut ...toata ziua statea doar cu fetele ... etc .

Inteleg ce vrei sa spui.

Adolescenta este un timp al cautarii.Totusi NIMENI NU SE NASTE HOMO CI ALEGE SA FIE ASTFEL.Dumnezeu si ereditatea nu au legatura cu aceasta problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Inteleg ce vrei sa spui.

Adolescenta este un timp al cautarii.Totusi NIMENI NU SE NASTE HOMO CI ALEGE SA FIE ASTFEL.Dumnezeu si ereditatea nu au legatura cu aceasta problema.

ba da se naste homo ...numai ca unii se prefac ...sunt ipocriti pur si simplu ...incearca sa-si infraneze dorintele ...asta doar pentru ca tin la imaginea lor ...

vrei sa spui ca , copilul ala ...pe care il stiu de la gradinita ....a ales el de la 5 ani sa fie homosexual ?? ... mai greu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
homosexualitatea este un fenomen intalnit de cand lumea. si nu este un comportament exclusiv uman.

 

 

la ce principii au renuntat oamenii moderni ?

 

 

nu conteaza ca nu l-ai crescut tu. dar conteaza ce crezi despre el doar pentru ca are alta inclinatie sexuala decat cea pe care tu o consideri normala.

 

1.Intradevar,dar au fost exceptii de la regula.

2.Oamenii moderni au renuntat la principiile de baza ale familiei si casniciei.Cuvantul de baza este CREDINCIOSIE.De exemplu eu si sotia mea in 11 ani de casnicie nu cunoastem termenul de adulter nici macar cu gandul.

 

ba da se naste homo ...numai ca unii se prefac ...sunt ipocriti pur si simplu ...incearca sa-si infraneze dorintele ...asta doar pentru ca tin la imaginea lor ...

vrei sa spui ca , copilul ala ...pe care il stiu de la gradinita ....a ales el de la 5 ani sa fie homosexual ?? ... mai greu

Ba nu' se naste homo!

Copilu' ala a vazut la tv sau in societate deviatii comportamentale cu privire la sex,sa gandit la ele,si a actionat atunci cand i sa oferit prilejul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1.Intradevar,dar au fost exceptii de la regula.

2.Oamenii moderni au renuntat la principiile de baza ale familiei si casniciei.Cuvantul de baza este CREDINCIOSIE.De exemplu eu si sotia mea in 11 ani de casnicie nu cunoastem termenul de adulter nici macar cu gandul.

dar ai divortat totusi ...si cand ai jurat la biserica ...era pe viata juramantul ..nu ? "pana cand moartea ne va desparti" ....halal credinciosie ... si uite inca o abatere de la reguli ...daca mai continuam mult discutia ...o sa ajung la concluzia ca respecti vreo 10 la suta maxim ...din regulile stricte ale bibliei

 

1.Intradevar,dar au fost exceptii de la regula.

2.Oamenii moderni au renuntat la principiile de baza ale familiei si casniciei.Cuvantul de baza este CREDINCIOSIE.De exemplu eu si sotia mea in 11 ani de casnicie nu cunoastem termenul de adulter nici macar cu gandul.

 

 

Ba nu' se naste homo!

Copilu' ala a vazut la tv sau in societate deviatii comportamentale cu privire la sex,sa gandit la ele,si a actionat atunci cand i sa oferit prilejul.

taci mai ...la 5 ani ...chiar mai devreme ...de la 5 ani il cunosc eu ... practic de cand a inceput sa ubmle si sa vorbeasca avea astfel de inclinatii ... ce naiba sa gandeasca copilul ala la varsta aia ??

am un unchi cu aceeasi "problema" ...are vreo 50 si ceva de ani ...si mama mi-a zis ca de cand era copil era asa....pe vremea aia unde sa vada televizor ...sau homosexuali ?? si pe spartani ce i-a apucat ...asa din lipsa de ocupatie au considerat ca e mai bine sa si-o traga barbatii intre ei ? sa fim seriosi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×