Sari la conținut
Forum Roportal
HellenaJ

Accepta cine esti

Postări Recomandate

De ce oare facem petreceri intre noi inainte de a ne marita,inainte de a avea un copil,de ziua nasterii,sau cand ne pensionam?Ce s-ar face multe dintre noi fara surori,confidente,prietene de cumparaturi,de luat masa,de calatorie?Haideti sa ne sarbatorim una pe alta de dragul nostru!

Intotdeauna va fi o alta mai frumoasa ca tine.

Una mai desteapta.

Cu o casa mai mare.

Cu o masina mai scumpa.

Cu copii mai buni la scoala.

Cu soti ce repara mai multe in casa.

Asa ca,nu-ti mai bate capul,iubeste-te pe tine,accepta-ti circumstantele.

Gandeste-te:

Cea mai frumoasa femeie din lume poate avea o inima impietrita.

Cea mai apreciata femeie de la serviciu probabil nu poate avea copii.

Iar cea mai bogata femeie are masina,case,haine,dar e singura.

Si vorba spune:"Unde dragoste nu e,nimic nu e."

Asa ca,inca o data,iubeste-te.Accepta cine esti.

Priveste-te in oglinda dimineata si spune:"Dumnezeu m-a binecuvantat,asa ca nu-mi permit sa fiu stresata.Si m-am saturat sa fiu dezamagita."

"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

"Pentru lumea larga,tu esti doar o singura persoana,dar tu poti insemna o intreaga lume pentru cineva anume."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
"Invingatorii sunt cei ce fac lucrurile sa se intample.Invinsii lasa lucrurile la voia intamplarii."

"Pentru lumea larga,tu esti doar o singura persoana,dar tu poti insemna o intreaga lume pentru cineva anume."

 

Frumoase cuvinte...si adevarate... :doh:

 

Pentru mine,eu sunt EU si sunt cea mai importanta fiinta de pe pamant...si premiul meu pentru tot ce reprezint, e o floare...asa ma premiez ,cand altii uita sa o faca.

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate femeile trec prin etape de negare ... de fapt fetiscanele ... ca apoi devii femeie si incepi sa te accepti asa cum esti ba chiar sa te simti foarte frumoasa. Timpul, experienta ne ajuta pe noi femeile sa fim soooo beautifulllll

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa te accepti asa cum esti daca iti place ce si cum esti! Daca nu, de ce sa o faci? doar pt ca lupta de a schimba nu e usoara? Si ce e rau ca vrei si ca sotu tau sa bata mai multe cuie decat sotu vecinei? foarte bine, ai tot dreptul. si cu ce e gresit ca vrei ca ai tai copii sa fie cei mai buni la scoala? u have the right...si ce daca vrei sa fii cea mai sexy de la petrecere? Asa ca daca ai ceva de schimbat, schimba si nu accepta! Nu ai 2 vieti ca sa poti avea alta ocazie sa faci ceea ce acum ''ai acceptat''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la comparaturi poti sa iesi si cu un homosexual;

ti-l recomand pe oktavianser:))

s-a plans nevasta ta de mine????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×