Sari la conținut
Forum Roportal
Seva

O pot recuceri ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da, cam asa ar trebui sa procedez...ma gandesc si ma intreb,relatiile astea lungi chiar nu se pot incheia?ca am tot auzit de peste tot ca vai, fosta/fostul e viata mea, bla bla si nu pot fara ea/el, ma arunc de pe bloc, tot felul de prostii...unii chiar nu pot trece peste fosta?/:)

 

 

 

 

RE:am postat asta intr-un topic,dar se pare ca era acm mort..sa continui aici in schimb...[..].,insa ma aflu cam in aceeasi situatie.problema mea(daca va intereseaza) a fost postata acum cateva luni aici.sunt cu o fata de 3 ani si acum jumatate de ani,s-a intamplat sa o insel.o iubeam enorm,o iubesc acum mai mult ca atunci.motive(pentru cei c s intreaba de ce):nu isi dadea intereseul si m`a impins..[cititi postul meu pt mai mult detalii].nu am fost nici atunci,nici acum fericit cu ce am facut,si a fost o pura intamplare,nimic premediatat..doar..omul nepotrivit si seara si locul nepotrivite.asa,long story short.dupa lupte si chinuri m`am impacat cu ea,deoarece nicie a nu putea trece peste mine(ma iubea) iar eu in nici un caz nu puteam sa continui fara ea.acum au trecut 5 luni de cand s`a intamplat si nu are in continuare incredere in mine,imi spune ca nu mai exista acel "ceva" care sa o faca sa fie entuziasta cand e vb de mine,sa zambeasca cand se gandeste la mine,si orice tine de iubire.imi spune UNEORI ca ma iubeste dar stiu ca spune asta doar ca sa nu cad eu in melancolie;tine ce e drept la mine si atat.nu mai vede viitor in noi si e distrusa practic,atat de mine,cat si de parinti care sunt cam o pacoste pt ei.eu am incercat sa fac orice.si cand zic orice,spun ORICE ca sa isi castige increderea in mine(am renuntat la trecut,amici baieti fete,chiar si prieteni buni),nu mai comunic cu fete in afara de amice comune,are parla mea de mess,etc etc..tot si din buna voie(din partea mea) doar ca sa vada ca a fost intr-adevar o greseala si o regret enorm.si as face asta tot restul vietii pt ca ii datorez pt ce i-am facut macar atat.acum....nici nu intra in discutie sa o las,ea cu mine simt ca abia poate,si la fel i`ar fii si fara.eu fara ea nu pot,pur si simplu,si cu ea asa,nici atat.ce sa fac..sa se indragosteasca de mine...pentru ca sunt in situatia in care "sa fiu baiatul de care s`a indragostit" nu este o solutie,deoarece pe acel baiat il uraste pt ca inselat-o.sunt pur si simplu la pamant cu psihicul si cu tot;nu mi`e rusine sa o spun cam din 2 in 2 nopi plang mereu si cand vb cu ea la tel si o simt cum este..nu stiu ce sa fac,sa o recuceresc,sa ma iubeasca sa ii demontrez ca as face orice pt ea:-<...are 20 ani ca si mine e la facultate anul 1 eu sunt anul 2.sunt la limita oricarei alegeri rationale..nu mai pot:-<ce trebuie sa fac,ca de discutat cue a am discutat despre asta si mereu ajungem la aceeasi concluzie...nu mai are incredere in nimic macar vorbe sau fapte din partea mea...astept sfatru sau intrebari...scz pt eventualele greseli gramaticale,nici acum nu ma simt chiar in starea in care sa scriu corect.multumesc anticipat
sunt si eu fata si daca te iubea dn tot sufletul ei te ierta si avea din nou increderea aceea in tine, mai ales daca spui ca au trecut 5 luni..poate cum a mai spus cineva, ea tine de tine doar pentru ceea ce a fost si nu are rost sa ramai aici...v-ati obisnuit unul cu celalat dupa atata timp dar daca dupa atata timp este inca asa distanta...este ceva la mijloc...poate ca nu vrea sa mai aiba incredere, nu ca nu mai poate, la asta te-ai gandit? Editat de Gianina2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si acum ma mai suna, povestim, si pe internet dar...nu stiu ce sa mai cred, cum sa il mai abordez, si eu simt ca m-am indragostit profund...ma poate ajuta cineva cu ceva sfaturi?

Daca tu tii la el chiar iti place de el si simti ca merita eu zic ca o perioada sa astepti sa nu grabesti evolutia. Dar sa ai o discutie cu el sa ii zici ca tu il vei astepta ...dar ca nu vrei sa fii un paravan..adica tu sa fii cea care il face sa uite de fosta ca asa nu va merge....trebuie sa isi vindece singur ranile si dupa ce se vindeca puteti incepe o relatie in adevaratul sens.Tu doar sa fi acolo pentru el. Deci eu asa as proceda...de fapt asa am procedat acum . Si nu regret ca am procedat asa,atunci imi era foarte greu dar acumstiu ca e mai bine ca ranile s-au mai inchis si relatie e mult dar mult mai frumoasa asa :) Multa bafta :)

Editat de ingeras23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tu tii la el chiar iti place de el si simti ca merita eu zic ca o perioada sa astepti sa nu grabesti evolutia. Dar sa ai o discutie cu el sa ii zici ca tu il vei astepta ...dar ca nu vrei sa fii un paravan..adica tu sa fii cea care il face sa uite de fosta ca asa nu va merge....trebuie sa isi vindece singur ranile si dupa ce se vindeca puteti incepe o relatie in adevaratul sens.Tu doar sa fi acolo pentru el. Deci eu asa as proceda...de fapt asa am procedat acum . Si nu regret ca am procedat asa,atunci imi era foarte greu dar acumstiu ca e mai bine ca ranile s-au mai inchis si relatie e mult dar mult mai frumoasa asa :o: Multa bafta :)
multumesc din suflet, asa voi face, promit :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare toata lumea :spiteful: am si eu o problema... sunt cu o fata si am o mica problema de comunicate, nu prea stiu ce subiect sa vorbesc cu ea...daca stau acum sa gasesc subiecte gasesc cu sutele, da` cand suntem fata`n fata :| s`au dus toate, deci nu ramene decat ea sa conduca conversatia, doar ca cateodata mai asteapta si sa mai deschid si eu un subiect :|...dati`mi si mie un sfat :senile: multumesc anticipat

Editat de Rappy2oo9

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ii spun ca o iubesc in fiecare zi,si incerc sa fac numai ce ii palce ei,sa fac lucruri care ii plac si la orice pas,orice miscare o gandesc de 2 ori"oare se va supara"?imi este imposibil sa fiu ce am fost la inceput,baiatul de care s`a indragostit,pt ca atunci eram un pusti in gandire,cu miss de amici si prieteni si pus pe nebunii si distractie,iar in timpul ultimei impacari,mi-a pus o "conditie" daca o pot numi asa,si anume:sa fiu matur si sa renunt la trecut,la amici la fete la baieti,la tot..si chiar daca probabil e absurd,o inteleg,pt ca nu are incredere in mine deloc.Dar dupa cum am explicat si mai sus,o iubesc si orice mi-ar cere,oricat de absurd,as face,cu atat mai mult ca am si gresit.....si m-am gandit si eu ca nu m-a iubit niciodata,dar a putut sa reunute asa usor la mine pt ceea ce i`am facut..si in plus,nu era genul de fata care sa "te uibeasca",sa insemni totul pentru ea,...ea e genul de fata care iubeste sa aiba pe cineva langa ea sa aiba grija de ea si sa se simta iubita si in siguranta,indiferent ca sunt eu sau poate altul in viitor.ea nu ma iubeste pe mine,sau un individ aparte(altul),iubeste sa aiba pe cineva langa.

Nu am rabdare sa citesc toate raspunsurile dar cum poti sa zici ca nu te-a iubit niciodata? Nici nu-ti poti imagina ce e in sufletul unei fete care ti se daruieste trup si suflet si care afla ulterior ca a fost mintita, ca in timp ce se gandea la tine tu erai in bratele alteia? Faptul ca inca mai e cu tine sau ca s-a impacat cu tine denota faptul ca inca te iubeste tocmai pt ca te-a iertat. Dar la ce te astepti? Sa alerge in bratele tale si sa uite tot? Fii sigur ca ea sufera mai mult decat tine pentru ca de cate ori va fi cu tine, langa tine, de cate ori se va gandi la tine isi va aminti tradarea ta, nu va mai putea sa fie ca inainte... Pune-te in locul ei, ce te-ai fi facut daca ai fi aflat ca te-a inselat si culmea, de la altii...sa vezi cum temelia relatiei, cum increderea, respectul si iubirea pica toate dintrodata :paladin: . Ai gresit asuma-ti raspunderea. Daca o iubeai cum zici nu o inselai si n-o minteai. Parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×