Sari la conținut
Forum Roportal
Seva

O pot recuceri ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Partea cea mai rea din toata povestea asta este ca pe tine te-a convins ca ceea ce ai facut tu in toamna anului precedent a fost o prostie ... (tu ai spus-o).

Eu consider ca nu a fost. Asa ca ... gata, lasa YM si pune-te pe treaba !

 

Ai o viata inainte. Daca stai sa te intorci mereu la ce a fost nu prea mai dai inainte. ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi iti doresti sa poti da timpul inapoi,nu ai cum,faptele au fost facute.Ea este o fire mai rece probabil pentru ca in viata a avut parte de mai multe evenimente nefericite ce au marcat-o si au determinat-o sa se ascunda in "carapacea" ei,si-a creat un "scut" sufletesc impotriva tuturor,daca tie ti-a oferit sansa sa fii cu ea,iubirea ei pentru tine a fost un semn ca s-a deschis fata de tine,chiar daca n-a stiut exact cum sa se manifeste.Exista oameni mai "reci" care nu isi manifesta afectiunea pentru cineva drag,dar se tradeaza prin fapte,ii vezi cum au momente cand o lasa mai moale si se straduiesc sa ajute cum pot,sunt persoane muncitoare,rationale,nu prea au incredere in oameni,dar cand iubesc isi arata o parte din sufletul bun prin faptele bune pe care le fac.Ea a avut incredere in tine din momentul in care ti-a oferit sansa sa aveti o relatie impreuna de prima data,dar prin ceea ce ai facut tu ... i-ai distrus aceasta incredere.Oricat de mult te-ar iubi,ii e greu sa treaca peste aceste lovituri pe care i le-ai dat.Ar trebui s-o lasi in pace o perioada,sa-i lasi timp sa se relaxeze,sa se gandeasca,timpul le rezolva pe toate,lasa sa vina de la sine lucrurile,nu mai fi insistent cu ea,caci precum ai spus,oricum nu mai are incredere in ceea ce spui ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa si`o lase scoasa ,sau sa si`o bage ? ca nu am inteles. :jester:

ptiu ! :doh:

 

na că la asta nu m'am g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hahahaha ... laur ... o data ce te-a inselat o data poate sa o faca si a 2-a si a 3-a oara ... Mai ales ca sunt tineri si tentatiile sunt mai mari...

Mergi pe drumul tau si las-o sa isi vada de treaba ...

Sunt genul de persoana care nu inseala...m...ok,rectific,nu insela.Nu am inselat in viata mea pana asta-toama,dar vad si simt urmarile si te asigur,ca nu se va mai intampla niciodata,sub nici o circumstanta!oricat de rece ar fii cu mine,si oricat de mult m-am impinge sa o fac,ea,sau poate alta,nu o voi mai face.Si din pielea unui "cheater" ti-o spun,ca odata ce te arzi in felul in care m-am ars eu,nu mai poti nici retardat sa fii sa calci in acelasi loc.da tentatiile sunt uriase,pentru ca sunt(norocul meu)un tip dragut,dar cum nu au contat niciodata pentru mine alte tentatii,nu vor conta nici de acum inainte.Ceea ce s-a intamplat nu a fost o tentatie la care am cedat,a fost un test pe care l`am picat,simtindu-ma impins de ea in muluuulte feluri,feluri si detalii de care nu aveti habar.daca cineva vrea sa auda si partea acuzatului,adica motivele pet care am facut ce am facut,sa spuna,cat pentru restul,Multumesc pentru sfaturi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok,si cum se face ca sunt 1ul care deschide subiectul,nu as fii deschis fara sa am si o problema la care astept un sfat.de spus sunt multe,detalii la fel,dar incerc sa scurtez totul.Am aproape 20,la fel si prietena mea.avem impreuna 2 ani si 7 luni.in toamna anului trecut am facut prostia sa ma culc cu alta fata,a trecut ceva timp,si prietena mea a aflat de la prietenii mei cei mai buni pe chat,dandu`se drept mine.initial am negat totul,pana cand am vazut ca nu mai este cale de scapare,si am spus ca da,s`a intamplat.ne-am despartit timp de o luna,timp in care,in idiotenia mea,de teama poate,nici eu nu imi pot explica exact de ce,m`am bagat cu o tipa in speranta sa trec repede peste ea,caci eram constient ca o iubesc enorm si am ranit`o.bineinteles ca a aflat de tipa,si intr`o zi,parca fermecat,m`am trezit dandu`mi seama ce am facut si unde sunt.o durere enorma m`a cuprins in clipa aia,si am renuntat la tipa cu care abia isiem cateva zile si am incercat sa fac orice sa ma impac cu fosta prietena(actuala).in cele din urma am reusit.dupa 2 saptamani de relatie,gaseste prietena mea offline pe yahoo de la tipa cu care iesisem in oras ca ii este dor de mine si ca de ce nu o sun,cu toate ca(eu avand 2 Id`uri) pe cel pe care stau de obicei am bagat`o la ignore,si din tel am sters`o si o stersesem complet din viata mea.Bineinteles,dat fiind faptul ca am mintit mult inainte si m-a prins cu minciuna,nu m-a crezut si ne-am despartit iar.in cele din urma ne-am impacat de craciun,insa mi`a marturisit ca initial se impacase cu mine doar pentru a ma uita.In clipa de fata nu mai simte nimic pentru mine,si este goala si dezamagita profund de tot ceea ce am facut,i se pare orice greseala mica,un gigant motiv de cearta/probabila despartire,orice vorba de`a mea o minciuna,si orice strangere in brate o amagire.O iubesc,enorm,si singura explicatie pe care o am in cap pentruu ceea ce am fcut eu,sau poate am avut`o chiar si atunci in cap este ca ea m-a impins sa fac asta,pentru ca este o fire mai rece aparent,nu isi manifesta iubirea si sentimentele fata de tine,si ma simteam "neiubit" si neapreciat.Oricum ar fii o prostie sa dau vina pe asta pentru ceea ce am facut eu....Minciuna si inselat in acelasi timp.Inca de cand m-am trezit parca din cosmar,de la prima impacare,pana astazi,sufar.si pe zi ce trece mai intens,si mai intens.Si eu ca orice om,tind la afectiune si iubire,si mai ales sa primesc asta de la o persoana de la care inainte eram obisnuit sa primesc,chiar daca nu cat imi doream,dar sa primesc caldura.Acum totul este rece,nu mai am prieteni,m`am departat de tot de orice...Mi`am schimbat Id`ul de mess,nr de telefon,am renuntat la tot ca sa ii arat ca a fost o greseala care nu se va mai repeta,si in continuare as face orice sa ii demonstrez ca nici macar eu nu stiu ce a fost cu mine in clipele respective.Ma doar orice vorba rece a ei,orice atingere care stiu ca nu vine din suflet,totul doare acum,si stiu ca fara ea ar fii totul si mai rau,si mai intunecat...am comis o crima si sunt constient de asta.avea totala incredere in mine si eu am dezamagit-o.sunt vinovat,dar vreau sa fac sa poate sa ma iubeasca iar..sa aiba incredere in mine..sa poata sa creada in iubire...sa ii aud buzele soptindu-mi iar"te iubesc",cu toate ca nu va mai fii la fel,ea inseamna totul pentru mine,si nimic in lumea asta nu ma va mai face sa gresesc sau sa renunt la ea.dar nu mai crede,nu mai crede o vorba din ce spun,si nu o invinovatesc.cum o fac sa invie...sa poata sa prinda aripile pe care eu i le`am taiat,sa fie iar ingerul care merita sa fie:-<...astept pareri ,sfaturi,orice care sa aduca o raza de lumina,sau un un fir de ata de care m-as putea agata....:crazy:

ha! asta-i manipulare curata! mai spune-i mult ce "crima" ireparabila ai facut si cat de "inger" e ea....nu de alta,doar ca sa-i alimentezi placerea sadica de a te "tortura"!Auzi, dom'le, "s-a impacat ca sa te uite"!Fa-te pres la picioarele ei si garantat se va transforma in "ingeras"! :wizard:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt genul de persoana care nu inseala...m...ok,rectific,nu insela.Nu am inselat in viata mea pana asta-toama,dar vad si simt urmarile si te asigur,ca nu se va mai intampla niciodata,sub nici o circumstanta!oricat de rece ar fii cu mine,si oricat de mult m-am impinge sa o fac,ea,sau poate alta,nu o voi mai face.Si din pielea unui "cheater" ti-o spun,ca odata ce te arzi in felul in care m-am ars eu,nu mai poti nici retardat sa fii sa calci in acelasi loc.da tentatiile sunt uriase,pentru ca sunt(norocul meu)un tip dragut,dar cum nu au contat niciodata pentru mine alte tentatii,nu vor conta nici de acum inainte.Ceea ce s-a intamplat nu a fost o tentatie la care am cedat,a fost un test pe care l`am picat,simtindu-ma impins de ea in muluuulte feluri,feluri si detalii de care nu aveti habar.daca cineva vrea sa auda si partea acuzatului,adica motivele pet care am facut ce am facut,sa spuna,cat pentru restul,Multumesc pentru sfaturi.

Mda .. am mai auzit din astea ... Nu te cred :wizard: ... O data ce o sa te impaci cu ea uiti foarte repede ....

Eu spun sa nu o mai ranesti iara ... cred ca ai facut destule rele ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda .. am mai auzit din astea ... Nu te cred :wizard: ... O data ce o sa te impaci cu ea uiti foarte repede ....

Eu spun sa nu o mai ranesti iara ... cred ca ai facut destule rele ...

da,am facut destule rele care m-au maturizat psihic indeajuns de mult incat sa inteleg ce vreau.si stui ca nu se va mai intampla,iar daca se va ivi ocazia sa se intample,exista acum si vointa puternica care nu ma mai lasa sa o ranesc.cel putin de unele lucruri inca mai sunt sigur,si faptul ca nu se va mai nitampla este unul dintre ele.Iar"parere",faza cu manipulatul si sadismul,poate ca este asa,insa si eu m-am obisnuit sa fie asa,este un inger la suprafata dar un dracusor in interior,si nimic nu merge bine daca te contrazici cu o fixatie de`a ei ,sau pui la indoiala o ideee bine batuta in cuie in gandurile ei,rea sau buna.asta e ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da,am facut destule rele care m-au maturizat psihic indeajuns de mult incat sa inteleg ce vreau.si stui ca nu se va mai intampla,iar daca se va ivi ocazia sa se intample,exista acum si vointa puternica care nu ma mai lasa sa o ranesc.cel putin de unele lucruri inca mai sunt sigur,si faptul ca nu se va mai nitampla este unul dintre ele.Iar"parere",faza cu manipulatul si sadismul,poate ca este asa,insa si eu m-am obisnuit sa fie asa,este un inger la suprafata dar un dracusor in interior,si nimic nu merge bine daca te contrazici cu o fixatie de`a ei ,sau pui la indoiala o ideee bine batuta in cuie in gandurile ei,rea sau buna.asta e ea.

daca te insela ea pe tine probabil ca nu o scote-ai din curva ....

Nu exista maturitate psihica cand este vorba de sex .. poate doar plictiseala sau stabilitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca te insela ea pe tine probabil ca nu o scote-ai din curva ....

Nu exista maturitate psihica cand este vorba de sex .. poate doar plictiseala sau stabilitate.

ba exista,se numeste ratiune si controlul psihicului asupra a tot ce e tine de fizic,in cazul de fata,sexual.Nu baga pe absolut toti in aceeasi oala babygirl.Doar pentru ca tu ai fost inselata si respectivul s-a dovedit a minti a 2a oara cand ti-a spus ca nu mai inseala si probabil a facut`o(judec asta dupa raspunsurile tale),nu inseamna ca toti suntem la fel.Personalitatea ne difera.nevoia sexuala se rezuma la fiecare in parte,si pot sa iti spun ca la mine este bine definita,sunt foarte sexual,dar pot controla asta.Si ..offtopic.Probabil inteleg gresit eu,insa cumva si tu ai inselat si ai fost facuta curva sau spui asta doar referitor la alte cazuri ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×