Sari la conținut
Forum Roportal
Seva

O pot recuceri ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ok,si cum se face ca sunt 1ul care deschide subiectul,nu as fii deschis fara sa am si o problema la care astept un sfat.de spus sunt multe,detalii la fel,dar incerc sa scurtez totul.Am aproape 20,la fel si prietena mea.avem impreuna 2 ani si 7 luni.in toamna anului trecut am facut prostia sa ma culc cu alta fata,a trecut ceva timp,si prietena mea a aflat de la prietenii mei cei mai buni pe chat,dandu`se drept mine.initial am negat totul,pana cand am vazut ca nu mai este cale de scapare,si am spus ca da,s`a intamplat.ne-am despartit timp de o luna,timp in care,in idiotenia mea,de teama poate,nici eu nu imi pot explica exact de ce,m`am bagat cu o tipa in speranta sa trec repede peste ea,caci eram constient ca o iubesc enorm si am ranit`o.bineinteles ca a aflat de tipa,si intr`o zi,parca fermecat,m`am trezit dandu`mi seama ce am facut si unde sunt.o durere enorma m`a cuprins in clipa aia,si am renuntat la tipa cu care abia isiem cateva zile si am incercat sa fac orice sa ma impac cu fosta prietena(actuala).in cele din urma am reusit.dupa 2 saptamani de relatie,gaseste prietena mea offline pe yahoo de la tipa cu care iesisem in oras ca ii este dor de mine si ca de ce nu o sun,cu toate ca(eu avand 2 Id`uri) pe cel pe care stau de obicei am bagat`o la ignore,si din tel am sters`o si o stersesem complet din viata mea.Bineinteles,dat fiind faptul ca am mintit mult inainte si m-a prins cu minciuna,nu m-a crezut si ne-am despartit iar.in cele din urma ne-am impacat de craciun,insa mi`a marturisit ca initial se impacase cu mine doar pentru a ma uita.In clipa de fata nu mai simte nimic pentru mine,si este goala si dezamagita profund de tot ceea ce am facut,i se pare orice greseala mica,un gigant motiv de cearta/probabila despartire,orice vorba de`a mea o minciuna,si orice strangere in brate o amagire.O iubesc,enorm,si singura explicatie pe care o am in cap pentruu ceea ce am fcut eu,sau poate am avut`o chiar si atunci in cap este ca ea m-a impins sa fac asta,pentru ca este o fire mai rece aparent,nu isi manifesta iubirea si sentimentele fata de tine,si ma simteam "neiubit" si neapreciat.Oricum ar fii o prostie sa dau vina pe asta pentru ceea ce am facut eu....Minciuna si inselat in acelasi timp.Inca de cand m-am trezit parca din cosmar,de la prima impacare,pana astazi,sufar.si pe zi ce trece mai intens,si mai intens.Si eu ca orice om,tind la afectiune si iubire,si mai ales sa primesc asta de la o persoana de la care inainte eram obisnuit sa primesc,chiar daca nu cat imi doream,dar sa primesc caldura.Acum totul este rece,nu mai am prieteni,m`am departat de tot de orice...Mi`am schimbat Id`ul de mess,nr de telefon,am renuntat la tot ca sa ii arat ca a fost o greseala care nu se va mai repeta,si in continuare as face orice sa ii demonstrez ca nici macar eu nu stiu ce a fost cu mine in clipele respective.Ma doar orice vorba rece a ei,orice atingere care stiu ca nu vine din suflet,totul doare acum,si stiu ca fara ea ar fii totul si mai rau,si mai intunecat...am comis o crima si sunt constient de asta.avea totala incredere in mine si eu am dezamagit-o.sunt vinovat,dar vreau sa fac sa poate sa ma iubeasca iar..sa aiba incredere in mine..sa poata sa creada in iubire...sa ii aud buzele soptindu-mi iar"te iubesc",cu toate ca nu va mai fii la fel,ea inseamna totul pentru mine,si nimic in lumea asta nu ma va mai face sa gresesc sau sa renunt la ea.dar nu mai crede,nu mai crede o vorba din ce spun,si nu o invinovatesc.cum o fac sa invie...sa poata sa prinda aripile pe care eu i le`am taiat,sa fie iar ingerul care merita sa fie:-<...astept pareri ,sfaturi,orice care sa aduca o raza de lumina,sau un un fir de ata de care m-as putea agata....:bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ma mai iubeste,poate...si la asta la fel,pot numai sa sper....poate mai tine un pic la mine,cu toate ca a recunoscut ca initial vorbea cu mine in speranta ca asa o sa treaca peste mine si o sa ma uite.si recent mi-a spus ca nu ma iubeste,nu mai crede in iubire sitot ce mai este intre noi este un vis amar din trecut care se sterge...sunt dragut pentru ea acum si atat.ca sa scurtez,Nu,nu ma mai iubeste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar daca nu te iubeste, de ce e impreuna cu tine?

sPUNE I ca o iubesti, fa lucruri frumoase, eventual fii ca si atunci cand v-ati cunoscut...

Intreba-o ce poti face ca sa ii castigi increderea.

Sincer, imi pare rau pt ce ti se intampla, dar...eu de ex nu as mai vrea sa fiu impreuna cu cineva care m-a inselat si mintit(pt ca stiu cum e, am fost in situatia asta), chiar daca l-as iubi enorm. E o chestie de respect de sine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ma mai iubeste,poate...si la asta la fel,pot numai sa sper....poate mai tine un pic la mine,cu toate ca a recunoscut ca initial vorbea cu mine in speranta ca asa o sa treaca peste mine si o sa ma uite.si recent mi-a spus ca nu ma iubeste,nu mai crede in iubire sitot ce mai este intre noi este un vis amar din trecut care se sterge...sunt dragut pentru ea acum si atat.ca sa scurtez,Nu,nu ma mai iubeste

..cred ca nu te-a iubit niciodata, daca dupa 2 ani..poate sa renunte asa usor la tine .

Uit-o. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar daca nu te iubeste, de ce e impreuna cu tine?

sPUNE I ca o iubesti, fa lucruri frumoase, eventual fii ca si atunci cand v-ati cunoscut...

Intreba-o ce poti face ca sa ii castigi increderea.

Sincer, imi pare rau pt ce ti se intampla, dar...eu de ex nu as mai vrea sa fiu impreuna cu cineva care m-a inselat si mintit(pt ca stiu cum e, am fost in situatia asta), chiar daca l-as iubi enorm. E o chestie de respect de sine

 

ii spun ca o iubesc in fiecare zi,si incerc sa fac numai ce ii palce ei,sa fac lucruri care ii plac si la orice pas,orice miscare o gandesc de 2 ori"oare se va supara"?imi este imposibil sa fiu ce am fost la inceput,baiatul de care s`a indragostit,pt ca atunci eram un pusti in gandire,cu miss de amici si prieteni si pus pe nebunii si distractie,iar in timpul ultimei impacari,mi-a pus o "conditie" daca o pot numi asa,si anume:sa fiu matur si sa renunt la trecut,la amici la fete la baieti,la tot..si chiar daca probabil e absurd,o inteleg,pt ca nu are incredere in mine deloc.Dar dupa cum am explicat si mai sus,o iubesc si orice mi-ar cere,oricat de absurd,as face,cu atat mai mult ca am si gresit.....si m-am gandit si eu ca nu m-a iubit niciodata,dar a putut sa reunute asa usor la mine pt ceea ce i`am facut..si in plus,nu era genul de fata care sa "te uibeasca",sa insemni totul pentru ea,...ea e genul de fata care iubeste sa aiba pe cineva langa ea sa aiba grija de ea si sa se simta iubita si in siguranta,indiferent ca sunt eu sau poate altul in viitor.ea nu ma iubeste pe mine,sau un individ aparte(altul),iubeste sa aiba pe cineva langa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ii spun ca o iubesc in fiecare zi,si incerc sa fac numai ce ii palce ei,sa fac lucruri care ii plac si la orice pas,orice miscare o gandesc de 2 ori"oare se va supara"?imi este imposibil sa fiu ce am fost la inceput,baiatul de care s`a indragostit,pt ca atunci eram un pusti in gandire,cu miss de amici si prieteni si pus pe nebunii si distractie,iar in timpul ultimei impacari,mi-a pus o "conditie" daca o pot numi asa,si anume:sa fiu matur si sa renunt la trecut,la amici la fete la baieti,la tot..si chiar daca probabil e absurd,o inteleg,pt ca nu are incredere in mine deloc.Dar dupa cum am explicat si mai sus,o iubesc si orice mi-ar cere,oricat de absurd,as face,cu atat mai mult ca am si gresit.....si m-am gandit si eu ca nu m-a iubit niciodata,dar a putut sa reunute asa usor la mine pt ceea ce i`am facut..si in plus,nu era genul de fata care sa "te uibeasca",sa insemni totul pentru ea,...ea e genul de fata care iubeste sa aiba pe cineva langa ea sa aiba grija de ea si sa se simta iubita si in siguranta,indiferent ca sunt eu sau poate altul in viitor.ea nu ma iubeste pe mine,sau un individ aparte(altul),iubeste sa aiba pe cineva langa.

 

 

Tu singur ai spus ca este "o fire mai rece" si trebuie sa recunosti faptul ca, daca nu s-a exteriorizat, nu inseamna ca nu te-a iubit.

Iar daca nu ai fi insemnat totul pentru ea, nu ar simti acum asa intens durerea pe care i-ai provocat-o, ar trece mai departe zambind, multumita fiind ca esti langa ea, ca o iubesti ca un nebun si ca o protejezi, stiind ca nu vei mai repeta gresala pe care ai facut-o si vei ramane al ei pentru totdeauna.

 

Dar dupa felul in care se poarta si avand in vedere si ceea ce ti-a zis, este clar ca ai ranit-o mai mult decat poti tu intelege, i-ai distrus tot universul, postamentul pe care era cladita relatia voastra si anume increderea, iubirea si respectul.

Nu este vorba ca nu mai are incredere in tine, NU MAI ARE INCREDERE IN NIMIC, ceea ce este mult mai grav.

 

Egal ce vei face, ea nu va mai fi cea dinainte, vei simti o tristete in sufletul ei, care se va stinge, POATE, cu trecerea timpului... Dar se pare ca este o persoana foarte sensibila, asa ca... nu stiu cat va dura...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..cred ca nu te-a iubit niciodata, daca dupa 2 ani..poate sa renunte asa usor la tine .

Uit-o. :doh:

hahahaha ... laur ... o data ce te-a inselat o data poate sa o faca si a 2-a si a 3-a oara ... Mai ales ca sunt tineri si tentatiile sunt mai mari...

Mergi pe drumul tau si las-o sa isi vada de treaba ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar vreau sa fac sa poate sa ma iubeasca iar..sa aiba incredere in mine..sa poata sa creada in iubire...sa ii aud buzele soptindu-mi iar"te iubesc",cu toate ca nu va mai fii la fel,ea inseamna totul pentru mine...

mdea, de ce nu te'ai g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×