Sari la conținut
Forum Roportal
ingerash_vesel

Botezul la fetite si baieti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

14 minutes ago, Teddy ''-'' said:

Da... toate bune. Acum mi-am adus aminte si am zis sa intru un pic sa vad ce mai e pe aici... Si mi-a aparut la notificari... ce mai e :o:

Oki. Mă bucur că ești bine. Și io sunt binișor, să zic așa, în măsura în care reușesc să fac măcar un picuț de bine în jurul meu, în lumea mea mică.

În rest...nu prea mai încerc să conving pe nimeni, de nimic. Fiecare, în lumea asta, e dator să „sape”, metaforic vorbind, pentru a afla ce e și cum.  Bine, dacă mă întreabă cineva despre o chestie sau alta, atunci o să-mi spun și io umila mea părare. Sau dacă observ că ceva e total la nelocul lui, atunci intervin și io cum pot, na. 

Una peste alta...multă baftă, Teddy! Și sper să nu rămâi la părerea că „adevărul” pe care tu crezi că l-ai descoperit, ar fi piatra de temelie a universului. 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Vriies said:

Oki. Mă bucur că ești bine. Și io sunt binișor, să zic așa, în măsura în care reușesc să fac măcar un picuț de bine în jurul meu, în lumea mea mică.

În rest...nu prea mai încerc să conving pe nimeni, de nimic. Fiecare, în lumea asta, e dator să „sape”, metaforic vorbind, pentru a afla ce e și cum.  Bine, dacă mă întreabă cineva despre o chestie sau alta, atunci o să-mi spun și io umila mea părare. Sau dacă observ că ceva e total la nelocul lui, atunci intervin și io cum pot, na. 

Una peste alta...multă baftă, Teddy! Și sper să nu rămâi la părerea că „adevărul” pe care tu crezi că l-ai descoperit, ar fi piatra de temelie a universului. 

 

Nu vad alta varianta. Asta ar insemna sa sterg trecutul care nu are o alta explicatie, decat asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Teddy ''-'' said:

Nu vad alta varianta. Asta ar insemna sa sterg trecutul care nu are o alta explicatie, decat asta.

Oki. Fiecre cu experiențele și concluziile lui, io doar mi-am spus punctul de vedere.

Atunci, bagă tare! 

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Johan Dalman, Sofia Hellqvist standing in front of a wedding cake: IBL/Shutterstock Prince Julian, Princess Sofia and Prince Carl Philip

Royal Christening! Sweden's Princess Sofia and Prince Carl Philip Celebrate Son Prince Julian's Big Day (msn.com)

"Prince Julian, who received the middle names Herbert Folke, was granted the Duchy of Halland, according to a statement from the Swedish Royal Court. He is seventh in line to the Swedish throne and the eighth grandchild for King Carl XVI Gustaf and Queen Silvia."

*Micutul Print Julian a mai primit si nume de botez Herbert si Folke, vreau sa cred,  dar a fost numit si Duce de Halland, cadou de botez, imaginez de la bunicu' rege.* 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

botezul este .. pipi de pisică :lol2: (mă rog, echivalentul) 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clipul care rupe internetul. Bebelușul culcat pe un pat de bani, ultima fiță la botez. Video

La orthodoxi insa este party cu multi bani si alcool aceast ritual de crestinizare, dar ultimul racnet in traditie este copilul asezat pe un pat de bani, imbracat ca un pui de morosan copilasul celebrat care inca nu stie cat este de bogat.  

https://evz.ro/clipul-care-rupe-internetul-bebelusul-culcat-pe-un-pat-de-bani-ultima-fita-la-botez.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×