Sari la conținut
Forum Roportal
solene22

Stralucirea parului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta-mi aminteste de biata bunica-mea...

Aveam acnee severa cind eram pustoaica;si ce nu incercasem... :doh:Doctorii,ridicau din umeri.

Bunica-mea,imi zice:"da-le cu kkt ca-ti trece!"

Am crezut. :o: "Vreun leac babesc"- mi-am zis. :mellow:

Si uite-ma'n fata oglinzii,cu betisorul de chibrit in minuta...ce-mi ungeam bubitele;si vomitam...si ungeam...deh,ce nu fac femeile pentru frumusete! 8) Dar acneea,neam sa treaca! :o:

Fireste,i-am reclamat lu mam'mare...care,a inceput sa rida cu lacrimi: :cheer: "eu,am glumit;nu te credeam asa de proasta!"

.....................

We...un ficat sanatos=par frumos si lucios.

Beti cisterne de ceai de urzica cu lamaie zilnic,spalati si parul cu infuzie de urzica ...apoi,vorbim! :jester:

Atentie blondele cu spalatul, ca urzica inchide culoarea.Puneti mai putina urzica.

Nu-i gluma...

 

Nu pot sa cred! :tease:

 

Blondele sa puna cit mai multa urzica...Nu-mi plac decit blondele cit mai inchis! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta-mi aminteste de biata bunica-mea...

Aveam acnee severa cind eram pustoaica;si ce nu incercasem... :doh:Doctorii,ridicau din umeri.

Bunica-mea,imi zice:"da-le cu kkt ca-ti trece!"

Am crezut. :o: "Vreun leac babesc"- mi-am zis. :mellow:

Si uite-ma'n fata oglinzii,cu betisorul de chibrit in minuta...ce-mi ungeam bubitele;si vomitam...si ungeam...deh,ce nu fac femeile pentru frumusete! 8) Dar acneea,neam sa treaca! :o:

Fireste,i-am reclamat lu mam'mare...care,a inceput sa rida cu lacrimi: :cheer: "eu,am glumit;nu te credeam asa de proasta!"

.....................

We...un ficat sanatos=par frumos si lucios.

Beti cisterne de ceai de urzica cu lamaie zilnic,spalati si parul cu infuzie de urzica ...apoi,vorbim! :jester:

Atentie blondele cu spalatul, ca urzica inchide culoarea.Puneti mai putina urzica.

Nu-i gluma...

 

Acuma nici chiar aşa...că s-ar putea ca unele s-o ia de bună. :jester:

 

Nu pot sa cred! :tease:

 

Blondele sa puna cit mai multa urzica...Nu-mi plac decit blondele cit mai inchis! :)

 

C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acuma nici chiar aşa...că s-ar putea ca unele s-o ia de bună. :)

C

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasand la o parte comentariile de mai sus ... :P :- si pe de alta parte tot felul de retete asa zis naturiste ( tot felul de uleiuri , gaz , maioneze ... :o: , care poate dau rezultate dar ... bleak ...) se pot incerca alte produse de la Wella Professional sau Kerastase Hair Care ( cred ca in Ro poti cumpara de la farmaciile SensiBlu or magazinele de cosmetice de calitate )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt pro ulei de masline pentru par si nu numai; sunt insa situatii (cam des se intapla :roll: )cand nu imi permit sa am parul plin de ulei si atunci apelez la phytopro (este ceara de par pentru stralucire intensa).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la phytopro (este ceara de par pentru stralucire intensa).

Ceara nu face bine parului,oricata stralucire i-ar da.Il imbacseste si il aspreste.Am folosit si eu o vreme, dar acum merg pe ceva mai natural.Folosesc uleiuri pentru stralucire sau balsamuri cu particule stralucitoare.Sunt cele mai bune si cele mai sanatoase!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oricum, ca in reclame n-o sa arate niciodata, orice am face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×