Sari la conținut
Forum Roportal
nelu28

Despre cultul adventist

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si dupa tine care ar fi semnul fiarei?

Duminica?...esti bolnav?

 

De ce nu ai pica pe vreun cult?

Pentru ca esti orb si...cine se aseamana se aduna.

 

bine.....bine......calmeaza-te .......o sa te convingi .......poate........atunci cand se

vor implini profetiile .......cu privire la impunerea tinerii duminicii obligatoriu .....la

sugestia pontifului de la Roma.......sa speram ca nu te vei afla intre ,, inchizitori ,,.....

 

pana atunci te invit in puscarii.......sa vezi cum o iau puscariasii inaintea ,, crestinilor ,,

spre Hristos......cunosc cativa care in 2 ani cunosc biblia .....si predica mai bine ca un

pastor sau preot......si s-au schimbat in bine ......spre mirarea ,, gradatilor ,,......

 

asa ca ......la munca in campul lui Hristos........sa lasam .,, terfeleala ,, si ,, bisericutele ,,.....

ca nu ne duc la nimic bun.........Hristos in noi nadejdea slavei .....parca zice scriptura......

doar atunci ura si spiritul acuzator dintre culte vor disparea........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine.....bine......calmeaza-te .......o sa te convingi .......poate........atunci cand se

vor implini profetiile .......cu privire la impunerea tinerii duminicii obligatoriu .....la

sugestia pontifului de la Roma.......sa speram ca nu te vei afla intre ,, inchizitori ,,.....

 

pana atunci te invit in puscarii.......sa vezi cum o iau puscariasii inaintea ,, crestinilor ,,

spre Hristos......cunosc cativa care in 2 ani cunosc biblia .....si predica mai bine ca un

pastor sau preot......si s-au schimbat in bine ......spre mirarea ,, gradatilor ,,......

 

asa ca ......la munca in campul lui Hristos........sa lasam .,, terfeleala ,, si ,, bisericutele ,,.....

ca nu ne duc la nimic bun.........Hristos in noi nadejdea slavei .....parca zice scriptura......

doar atunci ura si spiritul acuzator dintre culte vor disparea........

Nu pari a fi prost,dar de ce te inseli singur?

Tu crezi ca satan si noua ordine mondiala au grija sabatului vostru?

Crezi ca o minoritate ca voi este pe lista principala a dracului?

Crezi ca papa are atata autoritate incat sa impuna lumii duminica?

Hai sa fim seriosi! Trezeste-te! Ai citit prea mult din egw.

Profetiile din biblie,nu ale lui egw,s-au implinit si se implinesc sub ochii tai,dar daca esti orb nu le vezi.Astepti decretul duminical.

Stiu activitatea voastra din puscarii.Nu trebuie sa te lauzi.Ideea nu e rea dar...fara suparare...o consider inutila si o faceti doar pentru imagine si satisfacerea propriului ego.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare de ce eu n-am avut niciodata pica pe vreun cult .....si n-am ascultat de ,, gurile rele ,, chiar atunci cand eram crestin doar de pasti si craciun.......

 

Iata expuse 2 motive!

1 poate ptr ca nu ai fost socat de bestialitatea cu care acestia se napustesc asupra copiilor lor atunci cand isi permit sa judece in afara doctrinei ...si acest lucru nu il poti observa din afara caci bestialitatea se petrece intre cei 4 pereti ai familiei ...

 

2 sau fie ca esti nesimtit si nu iti pasa de nimic ( e doar un motiv expus si nu o acuzatie directa)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....in primul rand era un raspuns la niste acuzatii......nu o lauda........dar ca si ceilalti......syrka.....zexe....gelupanda....

scoateti mereu fraze din context si le ,, sugerati ,, alte intelesuri.......oricum .....cine se aseamana se aduna.......

Daa.............noi suntem niste prosti care nu stim sa citim Biblia............

 

Toti cei care ignora Scriptura la fel ca si adventistii au aceleasi obiceiuri: cred biserica sau vreun guru............. si cand le dai proba biblica in cep s-o dea la intors............ Tipic.

 

Pierdem vremea cu ei............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daa.............noi suntem niste prosti care nu stim sa citim Biblia............

 

Toti cei care ignora Scriptura la fel ca si adventistii au aceleasi obiceiuri: cred biserica sau vreun guru............. si cand le dai proba biblica in cep s-o dea la intors............ Tipic.

 

Pierdem vremea cu ei............

 

scosesi capu....sa mai spui o perla.......ca de probe biblice ....am vazut in zeci de topice

cum le-ai ,, probat ,,......asa ca.......sa aruncam ,,afurisenii,, stie tot omu.......mai

greu e sa ,, construim ,, in vederea unei analize sanatoase a scripturii......din capu

locului plasezi ,,pleasca ,, cu ignorarea scripturii tocmai asupra celor care o studiaza

profund si temeinic........adica ......pastile de genul las ca stiu eu....las ca am auzit eu.....

asa numa ca sa ,, aruncam cu noroi ,,.......n-ar strica sa fim mai buni mai toleranti mai crestini.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care este scopul sa vezi barna din ochiul altuia ? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi plac cei care vor sa te converteasca la religia lor.........nu-mi plac cei care afirma ca religia lor e adevarul absolut........printre ei se numara si pocaitii..........parerea mea.......evident

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×