Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

teorii care NU functioneaza.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

...Da' chiar asa...de ce sa nu scriem despre teorii care nu functioneaza? Doar evolutia spre perfectiune se face prin cicluri repetate de erori-corectii nu? Hai sa incepem sa expunem aici teorii care va trec prin cap,amuzante, originale sau auzite de la altii, singura conditie: sa NU functioneze decit ca teorie. Preferabil cu referire la domenii de larg interes dar daca careva mai excentric posteaza ceva din domeniul " aliaje" sau " organe de masini" nu se supara nimeni...ASTEPT!!!

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca e greu si pierzi vremea sa te 'canti'..nu se repara nimic..nu functioneaza :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa crezi in oameni ...nimic mai fals ... cand vei crede mai mult atunci vor reusi sa te " ucida " mai usor .

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa crezi in oameni ...nimic mai fals ... cand vei crede mai mult atunci vor reusi sa te " ucida " mai usor .

subscriu ... intr-un fel sau altul toti te vor dezamagii la un moment dat :bye: (exceptiile sunt minuscule)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se spune ca o greseala recunoscuta e pe jumatate iertata.....fals...

cine nu iarta, ramane mereu blocat cu un picior in trecut...merge inainte tot impiedicandu-se...sa mearga drept si liber fara sa ierte? ..neee..nu functioneaza!

 

Sa crezi in oameni ...nimic mai fals ... cand vei crede mai mult atunci vor reusi sa te " ucida " mai usor .

sa judeci prin a generaliza la suparare..nu functioneaza..va fi doar un caz particular :bye:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
subscriu ... intr-un fel sau altul toti te vor dezamagii la un moment dat :bye: (exceptiile sunt minuscule)

Cumplit de adevarat. Testat pe....subiecti umani. Cu cit cunosc mai bine oamenii cu atit imi iubesc mai mult pisica...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
subscriu ... intr-un fel sau altul toti te vor dezamagii la un moment dat :o: (exceptiile sunt minuscule)

 

in opinia mea lucrurile stau altfel... oamenii te dezamagesc doar in momentul in care tu le pui in spate (in sensul ca asteptarile sunt mai mari decat ar trebui sa fie) o desaga, doar pentru a-ti fi tie mai usor.

Prietenii nu ti-i faci pentru a avea garantia ca vor sta langa tine cand iti va fi greu, ci iti faci prieteni pentru a darui tu ceea ce poti, neasteptand reciprocitate.

De aici si marile dezamagiri. Cand nu astepti nimic, nici dezamagirea nu are ce cauta in viata ta.

 

Iata teoria care nu prea functioneaza in viata - sa nu ai asteptari de la cei pe care-i consideri prieteni

 

:blink:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cumplit de adevarat. Testat pe....subiecti umani. Cu cit cunosc mai bine oamenii cu atit imi iubesc mai mult pisica...

 

pisica nu te dezamageste ca nu ai asteptari de la ea. nu-i poti cere sa fie punctuala, sa te ajute cand si tu ai ajutat-o pe ea, sa nu plece de acasa, sa nu te vorbeasca de rau, sa nu te jigneasca...

 

nu functioneaza ideea de comparatie intre oameni si animale!

 

ia lucrurile asa cum sunt, oamenii asa cum se dovedesc a fi...

 

nu functioneaza ideile preconcepute!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pisica nu te dezamageste ca nu ai asteptari de la ea. nu-i poti cere sa fie punctuala, sa te ajute cand si tu ai ajutat-o pe ea, sa nu plece de acasa, sa nu te vorbeasca de rau, sa nu te jigneasca...

 

nu functioneaza ideea de comparatie intre oameni si animale!

 

ia lucrurile asa cum sunt, oamenii asa cum se dovedesc a fi...

 

nu functioneaza ideile preconcepute!

Nu este vorba de o comparatie ci de un anume sentiment care sper sa nu-l simti niciodata. Oamenii i-am luat dara asa cum sint dar am facut greseala sa cred ( conform unei teorii care...NU functioneaza) ca cei apropiati ( si cointeresati) nu vor da inapoi la greu si nu se vor lacomi peste masura cind dau de bine. In ce priveste ideile preconcepute- subscriu- nu mi-au placut niciodata- nu de alta dar nici mie nu-mi place sa fiu judecat dupa " template".

 

in opinia mea lucrurile stau altfel... oamenii te dezamagesc doar in momentul in care tu le pui in spate (in sensul ca asteptarile sunt mai mari decat ar trebui sa fie) o desaga, doar pentru a-ti fi tie mai usor.

:o:

Am sperat ca pot face echipa. Dar e atit de greu sa gasesti oameni de actiune...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×