Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
hbunny

[b]LungSiLat.ro[/b]

Rate this topic

Recommended Posts

Un nou site de turism , care sa speram ca va prinde la "public" :tease:

Astept parerile voastre despre continut, design, functionalitate. tot ce gasiti pe acolo :flowers:

LungSiLat.ro

- logo urat

- times new roman

- lipsesc elementele grafice

- prea alb

- lipseste meniul... (categorii & stuff)

Succes cu el :roll: dar mai lucreaza la el ca nu prea atrage...

Continutul mi se pare destul de ok.

Parerea mea este ca la design ar trebui lucrat ceva ; depinde acuma si cat vrei sa investesti in site.

PS : Sper si eu sa prinda la public :roll:

Problema nu se pune cat vreau sa investec, mai degraba cat pot in momentul asta :P .

Multumesc mult ca v-ati facut un pic de timp si pentru site-ul meu, intr-adevar punctul slab e designul si sper ca pe parcurs sa ajung la o versiune mai buna. Am pus chiar ieri sus o noua versiune pentru prima pagina sa vad cum prinde. Cand o sa reusesc sa scot ceva banuti o sa investesc un pic mai mult si in design, dar si in continut ca inca mai sunt multe de facut :roll:

Problema nu se pune cat vreau sa investec, mai degraba cat pot in momentul asta :P .

Multumesc mult ca v-ati facut un pic de timp si pentru site-ul meu, intr-adevar punctul slab e designul si sper ca pe parcurs sa ajung la o versiune mai buna. Am pus chiar ieri sus o noua versiune pentru prima pagina sa vad cum prinde. Cand o sa reusesc sa scot ceva banuti o sa investesc un pic mai mult si in design, dar si in continut ca inca mai sunt multe de facut :roll:

...................

siteul pare ok la prima vedere...

insa am cateva obiectiuni....( cred ca pot sa-mi permit treaba asta atata timp cat eu am un magazin online de papetarie)

deci...

in primul rand eu as scoate din site toate link-urile care te pot da afara din site...

cel ma elocvent este cel care sta la loc de frunte si te arunca iar pe google -- acele intrebari --cine este? si ce este?

apoi, incearca ca toate celelalte link-uri din site sa-ti fie de folos si nu altora...

un link atrage imediat atentia si un simplu click pe el poate alunga posibillul client pe veci..

doar in cazul in care link-ul trimite clientul pe un site al tau se poate spune ca-si are locul acolo...

nu face schimb de linkuri cu alte site-uri.( in parteneriat)---nu ai de unde sa stii cat de interesant i se pare unui posibil client acel link si iese din pagina ta..

............

denumirea site-ului...hm...pe mine ma arunca cu gandul la o saltea de pat,,,sau un pat,,

trebuia sa pui si tu o denumire care sa aiba legatura maxima cu turismul..

marcopolo.ro, concediulmeu.ro, vacantamea.ro..etc..sunt variante enjdemii...

............

banerul...este ok darrr,,,era bine daca ar fi fost un colaj de imagini primavara-vara-toamna-iarna...

si incearca sa-l faci mai ingust...

concediul se face in orice luna din an...

Edited by newtask