Sari la conținut
Forum Roportal
Dunadan

Au si barbatii dreptul sa refuze?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in general buna cuviinta ne-a invatat de mici ca un baiat incearca cum il duce capul,iar fata sta,stramba din nas,cantareste ce la-a dus capul si accepta sau refuza.Sa stea cu el in banca,pachetelul de mancare,o floare...Apoi ani trec lucrurile care se cer,se accepta sau se refuza se schimba,dar pozitiile ramn cam aceleasi

Ce credeti,nu au si barbatii acelasi drept sa refuze avansurile unei femei? pot fi considerati mai "putin barbati" daca o fac?Vi sa intamplat si voua barbat fiind sa "refuzati",sau ca femeie..sa fiti "refuzata"? :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce credeti,nu au si barbatii acelasi drept sa refuze avansurile unei femei? pot fi considerati mai "putin barbati" daca o fac?    sau ca femeie..sa fiti "refuzata"?  :wub:

[snapbacca]50265[/snapbacca]

 

 

 

personal, cred ca si barbatii au acelasi drept sa refuze orice nu le place, nu numai avansuri, dar cred ca foarte rar se intilneste cazul sa "refuze"... avansuri.

 

Daca un barbat rezista or refuza avansurile, din punctul meu de vedere, eu il consider pe un astfel de om, un barbat adevarat.

 

Poate si alte femei cred la fel, dar eu consider barbat sau mai putin barbat, in functie de cum stie sa se comporte cu o femeie, nu cit de bun este in dormitor, etc., etc., etc., nu am avut nici o ocazie sa fiu refuzata...deoarece eu trebuie sa "refuz" constant.... citeodata pare a fi "fun" dar in acelasi timp este si o povara .!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce mai considerati voi ca doar femeile refuza. Asta nu depinde de sex, ci de fiecare individ in parte. Am cunoscut barbati care erau asaltati de femei pentru ca aratau foarte bine, si erau nevoiti sa le refuze. Am cunoscut femei care faceu avansuri in mod constant barbatilor, tocmai pentru ca erau refuzate si probabil nu le venea sa creada.

 

Important este ca cel care face avansuri sa isi cunoasca macar cu aproximatie sansele, astfel incat sa nu aiba o deceptie mare cand primeste feed-baccaul. :wub:

 

Ca raspuns la intrebarea ta: Desigur, e normal ca si barbatii au dreptul sa refuze femeile. Acum depinde, la voi e altfel. Daca refuzi femeia respectiva pentru ca nu te atrage si nu te intereseaza, e oca, dar daca o refuzi ca sa te joci, trebuie sa stii cum sa faci chestia asta. Daca o refuzi ca sa iti demonstrezi ca se poate, si mai tarziu sa iti dai seama ca iti placea mult... sa-ar putea ca la un moment dat sa iti para rau. Iar daca refuzi din lasitate sau frica, asta e cel mai nasol dintre toate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca refuzi femeia respectiva pentru ca nu te atrage si nu te intereseaza, e oca, dar daca o refuzi ca sa te joci, trebuie sa stii cum sa faci chestia asta. Daca o refuzi ca sa iti demonstrezi ca se poate, si mai tarziu sa iti dai seama ca iti placea mult... sa-ar putea ca la un moment dat sa iti para rau. Iar daca refuzi din lasitate sau frica, asta e cel mai nasol dintre toate.

[snapbacca]50274[/snapbacca]

daca o refuzi pentru ca nu te atrage,noua ni se cere ceva mai multa delicatete si pe undeva poate este normal.Sa o refuzi pentrut a te juca asta...mi se pare un pic prea feminin :) ca sa-iti demonstrezi ca se poate eperfect sa alegi una care nici nu te atrage,pentru a elmina tragicele urmari expuse de tine...sarim peste frica si lasitate ca nu prea le vad rostul in cotext

dar daca refuzi,pentru ca pur si simplu iubesti pe altcineva,sau esti casatorit,ti se ridica vreo statuie?:cat2: nuuuu,ba mai ramai si "eroul necunoscut".Pentru ca sincer nu cred ca este o idee prea buna sa te duci acasa si sa spui" draga mea,astazi am refuzat avansurile unei tipe formidabile pentru ca te iubesc". Vei primi poate ca rasplata in cel mai bun caz un zambet..dar ceea ce se va naste din samanta pe care o plantezi spunand asta..te va inghiti la un moment dat

:wub:

no...ideea care se zbatea pe la mine prin cap,si sa chinuit sa iasa afara,este ca majoritatea barbatilor prefera sa mai adauge una la panoplie decat sa refuze si sa fie calificati drept "pampalai","lasi","intr-o doaga"....sau..aaa...gay(vorba americanilor prin filme:"sa ma ierte persoanele vizate,nu ca as avea ceva impotriva lor" :cat2:

deci baieti! putina demnitate!...militati si voi pentru egalitate! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca o refuzi pentru ca nu te atrage,noua ni se cere ceva mai multa delicatete si pe undeva poate este normal.Sa o refuzi pentrut a te juca asta...mi se pare un pic prea feminin :cat2: ca sa-iti demonstrezi ca se poate eperfect sa alegi una care nici nu te atrage,pentru a elmina tragicele urmari expuse de tine...sarim peste frica si lasitate ca nu prea le vad rostul in cotext

dar daca refuzi,pentru ca pur si simplu iubesti pe altcineva,sau esti casatorit,ti se ridica vreo statuie?:cat2: nuuuu,ba mai ramai si "eroul necunoscut".Pentru ca sincer nu cred ca este o idee prea buna sa te duci acasa si sa spui" draga mea,astazi am refuzat avansurile unei tipe formidabile pentru ca te iubesc". Vei primi poate ca rasplata in cel mai bun caz un zambet..dar ceea ce se va naste din samanta pe care o plantezi spunand asta..te va inghiti la un moment dat

:wub:

no...ideea care se zbatea pe la mine prin cap,si sa chinuit sa iasa afara,este ca majoritatea barbatilor prefera sa mai adauge una la panoplie decat sa refuze si sa fie calificati drept "pampalai","lasi","intr-o doaga"....sau..aaa...gay(vorba americanilor prin filme:"sa ma ierte persoanele vizate,nu ca as avea ceva impotriva lor" ;)

deci baieti! putina demnitate!...militati si voi pentru egalitate! :o:

[snapbacca]50277[/snapbacca]

Apai vezi ca ai gasit raspunsul? "...militati si voi pentru egalitate!" Nimic mai adevarat. Si eu gandesc la fel. Mai nasol e cand umbla dupa tine o nasoala sau doua, nu le vrea nimeni si ti-e mila de ele sa le refuzi mai brutal. Asta nu face decat sa le dea "sperante" si atunci cum e mai bine? sa-o termini precum un amic de-al meu cu "Fa! Tu nu intelegi? Nu-mi place de tine! Du-te....!" Mai bine e sa-i spui civilizat ca nu te intereseaza... cu riscul de a te face gay ca se oftica si ele. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apai vezi ca ai gasit raspunsul? "...militati si voi pentru egalitate!" Nimic mai adevarat. Si eu gandesc la fel. Mai nasol e cand umbla dupa tine o nasoala sau doua, nu le vrea nimeni si ti-e mila de ele sa le refuzi mai brutal. Asta nu face decat sa le dea "sperante" si atunci cum e mai bine? sa-o termini precum un amic de-al meu cu "Fa! Tu nu intelegi? Nu-mi place de tine! Du-te....!" Mai bine e sa-i spui civilizat ca nu te intereseaza... cu riscul de a te face gay ca se oftica si ele.  :wub:

[snapbacca]50278[/snapbacca]

 

Da, vezi tu, tocmai aici e problema. Barbatii nu sunt deloc subtili, pe cand femeile sunt mult prea subtile (cel putin pentru ei). Un refuz din partea unei femei e interpretat drept un -poate': -poate altadata- -sunt racita deocamdata- -am ceva treaba-..

Atat timp cat femeile sunt subtile si barbatii lipsiti de subtilitate, inegalitatea dintre sexe ramane reprezentativa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acestea sunt doar niste idei preconcepute.

Si apropo cine te catalogheaza pampalau, las, intr-o doaga sau gay?

Aceia care si-ar dori ca acest lucru sa aiba loc in ograda lor!!!

Personal cred ca acest drept este atat al femeilor cat si al barbatilor.

De cele mai multe ori se face greseala de a se reveni la acele vorbe din batrani care ne indeamna la "negare" daca suntem femei si la "supunere" daca suntem cu adevarat virili. Este doar o imagine eronata a realitatii cotidiene.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmm nu ca sa ma dau mare ... dar am refuzt pe cineva acum 2 seri...poate par fraier si poate ca sunt putin....ca multi nu ar fi facut asta totul fiind asa mocaa

 

Darce sa fac daca sunt fidel .... si imi place mult cu cine sunt :Pe:pe:pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce, ma rog, nu ar avea barbatii "dreptul" sa refuze? Ce nu sunt si ei tot oameni? Nu au si ei sentimente? Nu au si ei creieri sa judece si sa discearna binele de rau? Nu am intalnit barbati care sa refuze pana acum insa nici nu am facut avansuri la nici unul. Si nici nu i-as considera "gay" pe cei care se folosesc de acest "drept".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce credeti,nu au si barbatii acelasi drept sa refuze avansurile unei femei? pot fi considerati mai "putin barbati" daca o fac?Vi sa intamplat si voua barbat fiind sa "refuzati",sau ca femeie..sa fiti "refuzata"?
Editat de corinae

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×