Sari la conținut
Forum Roportal
faxxx

Credeti ca a fi gay e la fel de normal ca a fi straight?

Postări Recomandate

Credeti ca a fi gay e la fel de normal ca a fi straight?

 

Natural, doua fiinte umane de acelasi sex nu se pot reproduce. Homosexualitatea este impotriva naturii, daca vrei, pentru ca nu contribuie la perpetuarea speciei. Biserica a intarit ideea ca a fi gay este un lucru "gresit", si asa cred ca s-a format homofobia.

D.p.d.v. social, gradul de "normalitate" al homosexualitatii variaza de la societate la societate. Dupa mine, este un lucru perfect normal atata timp cat nu deranjeaza. N-am nimic cu indivizii care o practica, desi nu le agreez "manifestarile" unora. De exemplu, un travestit care se afiseaza in public, exprimandu-se prin acele gesturi "feminine" exagerate imi provoaca scarba.

 

Oricum zoofilia este cu totul alceva,precum pedophilia sau altele cum ar fi atractia de animale de plus(chiar exista).In orice caz acesta nu sunt normale ci are legatura stricta cu psihicul uman

Si homosexualitatea are legatura stricta cu psihicul uman. Nu cred ca un om poate fi gay din nastere. Devine pe parcursul vietii poate din plictiseala, curiozitate... sau datorita unor "experiente" din trecut ce l-au marcat.

 

Nimeni nu a auzit de caini pedophili,maimute care fac sex cu statui sau chestii de genul asta.

Cum sa nu fie? Daca animalele sunt in stare sa comita incest, sa faca sex cu obiecte (jucarii, perne, fotolii, etc), sau cu alte specii, nu vad cu ce le-ar deranja "pedofilia".

Daca un caine de 10 ani se imperecheaza cu unul de 6 luni, este pedofil? :cheer:

Editat de Scythe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suntem invatati sa privim numai a fi straight ca fiind normal. Desi cine poate da o definitie precisa la 'normal'? Pana la urma, si cei gay sunt oameni... oameni destepti si valorosi au fost si sunt gay, si la urma urmei conteaza ce au realizat... Daca pastram viata personala personala, restul nu mai conteaza, cu totii avem aceleasi aptitudini si aceleasi drepturi, indiferent ca suntem gay sau straight. Plus ca, aceia care sunt gay, nu au nici o vina ca s-au nascut asa...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.........................

spui numai abjectii.....

in primul rand, impotentii nu fac sex, pentru ca nu au erectie...

in al doi-lea rand, ai facut o mare descoperire pe care vad ca ne-ai impartasit-o...."homosexualii pot reproduce doar ca nu intre ei" :roll:

in al trei-lea rand, un om care are disfunctionalitati sexuale si cand spun asta ma refer la fertilitate, poti spune ca este anormal din punct de vedere biologic-sexual...

un om "normal sexual" este un om ( barbat sa zicem) care are erectie, este normal dpdv anatomic, ( genital ) si are sperma fertila.

.......

ce vrei sa mai stii?..mai intreaba :cheer:

 

 

.................................

 

si cand tragi o laba sfanta fata de cine te exprimi?

tu nu-ti dai seama ca sexul de care tot spui si il facem toti, este intiparit genetic cu adresa "perpetuarea speciei"

( sa-mi spui daca trebuie sa folosesc cuvinte mai usoare ..ok?)

..................................

zoofilia,pedofilia,necrofilia,homosexualitatea, sunt sechele ca urmare a unor probleme si/sau traume traite/avute.

.................................

cand mai citesti de pe unde citesti tu,,,citeste impreuna cu altcineva,

o sa vrei sa fii delfin apoi si nu cred ca ai sa poti asta.:)

ma bucur ca te am facut fericit..am gresit ..recunosc!vream sa spun oamenii care nu sunt fertili nu pot sa se reproduca nu cei impotenti.Si masturbarea nu este o relatie sexuala..destept mai esti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×