Sari la conținut
Forum Roportal
badeaoctavian

Temperatura mare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

CAnd deschid Pc am temperatura in pc de vreo 30 de grade si la procesor de 23,24...dupa vreo ora de stat de net temperatura la procesor si in pc ajung la 40 de grade...iar daca joc de exemplu counter strike in 5 min temperatura in pc ajunge la 68,69 de grade....aceasta problema este de la cooler?...cand am facut odata curatenie prin calculator am sters toata pasta termoconductaore dintre radiator si procesor..si acum nu mai e pasta:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CAnd deschid Pc am temperatura in pc de vreo 30 de grade si la procesor de 23,24...dupa vreo ora de stat de net temperatura la procesor si in pc ajung la 40 de grade...iar daca joc de exemplu counter strike in 5 min temperatura in pc ajunge la 68,69 de grade....aceasta problema este de la cooler?...cand am facut odata curatenie prin calculator am sters toata pasta termoconductaore dintre radiator si procesor..si acum nu mai e pasta:)

 

Curatenia in calculator inseamna sa aspiri un pic praful fara sa demontezi componentele in special procesorul

Fara pasta nu se face corect schimbul termic. Lasa-l asa, dupa ce se arde o sa cumperi un procesor nou si un tub de pasta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CAnd deschid Pc am temperatura in pc de vreo 30 de grade si la procesor de 23,24...dupa vreo ora de stat de net temperatura la procesor si in pc ajung la 40 de grade...iar daca joc de exemplu counter strike in 5 min temperatura in pc ajunge la 68,69 de grade....aceasta problema este de la cooler?...cand am facut odata curatenie prin calculator am sters toata pasta termoconductaore dintre radiator si procesor..si acum nu mai e pasta:)

Gasesti pasta termoconductoare la magazinele cu componente de PC, costa proximativ 5 lei un tub cu 3g de pasta. Iti ajunge pentru inca 3-4 operatii de "curatenie".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai...in principiu daka ti se incinge PC inseamna ka ventilatoru nu are de unde sa traga aer.asigurate ka ventilatorul(kre se afla in spatele PC)poate trage aer si nu este blokat de perete zau de orice altcva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×