Sari la conținut
Forum Roportal
Gia

Ajuta taiatul sub limba?

Postări Recomandate

Buna Maria!

Asa este , o cura de dezintoxicare e intotdeauna binevenita.

Stiu asta de la mama mea care a avut cancer si a facut citostatice la 70 de ani. In paralel a tinut si acest regim. Nu numai ca nu a suferit de la medicatie ( e drept, persoanele in varsta suporta mai bine acest trat. decat cele tinere), dar sa-a si vindecat. Partea si mai buna este ca nu se poate dezobisnui de a tine aceasta cura..a devenit modul ei de a se hrani. Nu ii face rau mancarea obisnuita, dar o prefera pe cealalta.

Este sanatoasa acum si in putere. Sa mai spun ca merge mai repede decat mine? ::huggles:: Sper sa ma vindec si eu sa-o ajung din urma :huggles:

La buna reauzire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Maria.

 

Am citit ca te-ai taiat sub limba. Mama imi spune la fel ca cica, face bine. Sunt toxine care ies pe acolo sau ceva de genul acesta. Cunoaste ea pe cineva care are un cabinet si cu asta se ocupa taie sub limba. Dar dupa ce te-ai taiat ai simtit ceva deosebit, adica ce vreau sa intreb, a meritat ?

 

Pana la reauzire, multa sanatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am aflat ca taiatul sub limba echivaleaza cu un an de dezintoxicare.este ca si cul ai minca natural fara toxine un an.

inainte de cura asta de dezintoxicare aveam singele cam gros,simteam si capul cam ........

acum am memorie mai buna un tonus mai bun .

cu bine maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Maria Bine ai venit printre noi. Ma bucur ca-ti merge bine cu tratam.AS vra sa te intreb daca dl Iulian Fulga e una si aceasi pers cu stelian fulga.Te-a durut cind te-ai taiat sub limba? Am mai citit despre asemenea cazuri,am inteles ca nu curge singe mult.Esti la gr sanguina AII?Eu am citit o carte de stelian fulga unde iti arata ce sa maninci in functie de gr sanguina.Maninci si soia naturala sau din comert?E foarte bine ca bei lapte de capra,are multe vitamine.Cum ai transaminazele acum? Noapte buna si sanatate la toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Maria,

 

am citit ca ai facut procedura cu taiatul sub limba. Ma incearca si pe mine acest gand de ceva vreme doar ca cei pe care i-am gasit eu ca sa-ar ocupa de chestiune nu sunt din Bucuresti si mi-e cam dificil. Unde ai facut-o? In Bucuresti? La Fulga? Da-mi niste detalii te rog. :Pe

 

Lena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna seara lena,

 

eu cind am aflat ca am hep, am mers imediat la sa.fulga si am urmat cura lui de dezintoxicare inclusiv taiatul sub limba.

suna la nr.de telefun 450.44.18 si ia legatura cu mihaela care face aceasta operatie fara nici-un fel de risc.

100% fara probleme...

mult succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna lena. Sa stii ca tocmai ma batea si pe mine gandul cu taiatul sub limba. Ca daca n-o sa faca bine nici rau n-are de ce face. Doar daca o sa ma usture. Au!

Dar am gasit si eu o chestie , auto hemo-vaccin :good: Ma duc zilele astea sa vad despre ce-i vorba. Stiu ca se face din propriul sange. Doar atat. Are cineva informatii despre asa ceva?

Nu ma bateti prea tare! :Pe

 

Sanatate si o zi buna la toti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si yo am auzit de metoda asta ca ar fi foarte eficienta, dar sincer mi-ar fi frica :">

ai auzisem ca inainte sa te taie sub limba tre sa ti o cura de dezintoxicare, f grea de altfel, o zi :Pe

te invidiez maria ca ai avut curaj :Pe

post-5929-1119465005_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum am memorie mai buna un tonus mai bun .

[snapbacca]44628[/snapbacca]

 

concluzia: tre sa ma tai si eu :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×