Sari la conținut
Forum Roportal
dorinahudetz

Reactiile adverse ale chimioterapiei se pot trata natural ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara ! Dupa cate vad eu ,aici pe forum, sunt numai tineri care se intereseaza atat de mult, de tot felul de tratamente pentru parintii lor care sufera de aceasta boala necrutatoare. Si eu am fost depistata intimplator de cancer pulmonar. Spun intimplator pentru ca nu am avut nici un simptom, nu am tusit, nimic, numai am avut dureri de mijloc, iar de fiecare data ce mergeam la doctor imi dadeau analgezice spunandu-mi ca muschii sunt blocati.Asta pina intr-o buna zi cand nu m-am mai putut scula din pat de dureri(mergeam in 4 labe la toillete),asa ca m-am dus la urgenta.Am uitat sa va spun ca eu locuiesc in Israel(nu definitiv).Aici mi-au facut in doua ore toate analizele posibile din fir de par pina in calcaie (analiza sange, CT, MRI,radiografii ) si mi-au spus ca am apa la plamanul drept si ceva ce ocupa loc pe pamanul drept(SOL) iar langa coloana celule canceroase f. micute care apasau pe nervii coloanei(de aici durerile). M-au internat in spital mi-au luat apa de la plaman ptr analiza si nu au gasit celule canceroase, mi-au facut endoscopie nici aici nu au gasit celule canceroase, asa ca mi-au dat "o doza de cal de antibiotice" timp de trei saptamani dupa care trebuia sa ma intorc la control.Dupa trei saptamani m-am intor la control dar acum aveam senzatia ca cineva ma strange de gat si mi se umflasera venele de la gat,asa ca m-au trimis la CT .Rezultatul a fost................................Ooooooooorepede la oncologie,ai cancer la plaman ,ai sa dai in primire......Nu pot sa va spun ce am simtit......... nu stiam ce sa cred, acum e ,acum nu e cancer, si asa am ajuns sa fac 2 sedinte de radioterapie , si 4 sedinte de chimioterapie cu V16 si cisplatin ( o zi 2 ore V16; a doua zi 2 ore VP16 si 2 ore cisplatin: a treia zi VP16 tor 2 ore) toate acestea la trei saptamani.Chimioterapia am suportat-o ca toti doctorii au fost blocati.........nu am avut nimic(nu varsaturi,greturi,diaree,constipatie, nimic) ba mai mult in timpul chimioterapiei mai ma si plimbam,nu puteam sa stau in pat mai mult de o jumatate de ora.Cine ma vedea ma intreba : Dvs sunteti bolnava? si eu le raspundeam :Asa spun Doctorii dar eu nu cred.Am terminat chimioterapia in luna iulie 29 iar pe 16 august m-am dus la munca. M-am uitat pe internet sa vad ce trebuie sa maninc sa supravietuiec cat mai mult posibil, sau cu alte cuvinte sa pacalesc boala. Si uite asa am ajuns o vegetariana inraita.Dupa 5 luni de cind am terminat chimioterapia m-am incumetat sa ma duc la control sa vad pe unde stau.Si stau f.bine.Am facut CT , totul e curat nu se vede decit un semn ca de racceala la plaman(semn pe care eu stiu ca il am de la o pneumonie sau bronsita mai veche de ani de zile ,ca daca semnul ala era cancer acum eram in lumea celor drepti).Am uitat sa va spun ca mi-au facut biopsie langa coloana si mi-au gasit celule canceroase acolo,dar ei spun ca e de la plaman.Eu una nu cred,asa o fi! Problema mea acum este ca am ramas dupa chimioterapie cu dureri de incheieturi,la genunchi,degetele de la maini,si umerii,dureri caracteristice artritei.Am fost la doctor si mi-a dat celcox 200 mg cate 2 pastile pe zi.Am luat numai 10 pastile si am renuntat, ptr ca reactiile de la pastile ma pusesera pe ganduri.Asa ca am trecut la post ,numai apa de 2 ori [pe saptamana, iar in rest numai fructe dimineata si legume dupa amiaza,ceaiuri seara. Oare fac bine???????? Tot timpul rad, glumesc,ajut pe toata lumea,cu sfaturi, cu ce pot.Ma simt atat de tanara,nu stiu cum sa va spun ,parca am 30 nu 52 de ani.Este adevarat cand spui EU INVING BOALA, NU EA PE MINE ! dar sa si crezi. Sper ca in curand sa scap si de durerile astea de artritasi sunt NOUA NOUTA! Multa sanatate tuturorsi cei bolnavi SUS FRUNTEA SI INFRUNTATI BOALA !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Dorina,

 

iti arat ce sa faci ca te dexintoci, dar pentru asta trebuie sa-ti arat mai intai cum sa nu te mai intoxici mai departe.

Nu se poate spala cvea cu apa murdara. Decci daca vrei sa te cureti trebuie s nu mai bagi nici un fel de chimie in tine.

Caci pana la ora actuala nu exista un medicament chimic neotravitor pt. organism, oricum s-ar numi el.

Am analizat toate medicamentele si stiu ce vorbesc. Medicamentele sunt constituite din mai multe substante ca o casa din

caramizi. In medicamente sunt prezente in mare aceleasi substante daunatoare. Si acestea raman daunatoate, indiferent

de numele medicamentului sau de substanta activa care ar avea vreun efect.

 

vezi aici din ce constau medicamentele

 

Ca urmare, daca vei sa-ti elimini cat de cat efectul facut de citostatice trebuie sa faci o cura de dexintoxicare lunga si constanta, sa ti dieta alimentara, si mai ales sa nu mai bagi nimic daunator in corp.

 

Este o mare minune ca ai trecut asa de usor de citistatice si asta sa-i multumesti lui Dzeu.

Si natura ta a avut un rol important. Unul chiar foarte important.

 

Oamenii de fapt mor mai degraba de frica de cander decat de cancer in sine si cine

gandeste ca tine in general se vindeca repede. Daca cumva ai avut cancer.

 

Vreau sa zic ca cancerul la plamani este o forma de cancer care apare de la stari sufletesti grave, ca frica de moarte, etc.

Avand in vedere natura ta imi este greu de imaginat ca cauze grave ti-au cauzat un cancer si mai degraba ca doctorii te-au diagnosticat gresit ca avand cancer in timp ce tu aveai numai apa la plamani sau o alta boala la plamani.

 

Greseala asta se face foarte foarte des si doctorii prefera sa taie si sa dea citistatice preventiv decat sa

se uite de 2 ori. Cat privestele analizele celulelor aceasta este aproape la fel de indexacta..

 

Sunt un mare cunoscator al sistemului medical si stiu despre ce vorbesc.

 

Eu te-as sfatui sa uiti ca ai sau ca ai avut cancer ! Ca nu ai avut. Daca ai fi avut la plamani nu ai fi fost cum esti acum,

caci in 90% din cazuri el vine in alte circumstante si nu ca la tine pe nepusa masa.

 

Ai fost cu siguranta victima la niste doctori care s-au grabit si sau inselat.

 

Evita doctorii pe viitor, ca acestia sunt maestri de a inocula frica in oameni si de ai.-i convinge sa faca una si alta ca ii salveaza . Si mereu fac asta la repezeala. Insa poti muri sau devenii f. bolnav daca nu ai

cancer si ii crezi pe doctori. Caci ce impact sufletesc are la un om sa afle ca sufera de CANCER !?

 

Si sa ramai vegetariana mai departe, iar in plus sa incerci isa eviti

anumite alimenta daunatoare (cafea, cei negru, ceapa cruda, cartofi, cascaval, lapte, ciuperci )

Gasesti aici tot ce poate sa stie omul despre alimentie sanatoasa si efectul plantelor

www.leacuri.net

 

1. Bea zilnic apa insorita intr-o sticla pe care o vopsesti violet deschis. 1 ora la amiaza.

2. Bea zilnic cei de galbenele (dexintoxica) si de urzica (repara sangele).

3. Bea numai apa fiarta in prealabil si tine un cristal de stanca in ea daca nu e soare. Apa de la canal asa cum este si cea minerala nu este adecvata prea bine e a adera la chemicale.

4. Daca ai bani cumpara-ti cel mai ieftin aparat (380 euro ) de energizat apa de aici. O sa-l ai toata viata

Grander

5. Praf de piatra de aquamarin scoate toxine din corp. Vezi pe pagina

6. Post e bun, tine post din cand in cand numai cu bautura: suc proaspat facut, apa , ceauiri.

7. Ceai de ginseng si din cand in cand praf de ginseng luat dimineata si seara cate 1-2 lingurite.

8. Mananca des migdale (dexintoxica ficatul)

9. fa-ti rost de Isop pe care il pui la mancare sau il mananci pe paine ( plamani si ficat)

10. Mananca des castane sau faina de castane in miere ( repara splina care produce sange si electrifiza sangele facandu.l vital)

11. Gutui, suc de gutui, compot de gutui (scoate substantele din articulatii).

12. Sauna cu frunze de castane , tot pt. acelasi lucru. Vezi la pagina de reumatism de pe site multe remdii pt. reumatism

caci la tine citostaticile s-au depus in artculatii

13. Ungeri cu ulei de masline presat la rece in care pui ulei de trandafiri ( 1g la 100 g )iti ia din dureri

14. Si Aloe este buna. Suc prospat. Dar nu prea des.

 

Mai sunt multe, dar restul gasesti pe site.

 

Te admir pt. vointa, increderea, speranta si buna dispozitie! !!!!! Ramai asa si uita de cancer !!!! Caci nu cred deloc ca ai si nici nu cred ca o sa mai ai probleme asa dupa cum suni tu.

Daca ar fi toti ca tine.... s-ar duce mitul cu cancerul ca boala mortala. Dar numai asa se pot pacali oamenii sa faca tratametle otravitoare....

 

Si numai face greseala sa faci la repezeala ce zic doctoriii... informeaza-te la un doctor naturist cu experienta si in internet mai intai, caci de ai sti de cate ori dau gresi doctorii nu te-ai mai duce la ei.

 

Citeste in plus alternative despre cancer si alte boli. Si cumparati cateva carti critice despre industria farmaceutica si doctori. Exista o multime. Ce stie lumea despre cancer este o mare minciuna, cancerul este o boala vindecabila in 100 de moduri, dar foarte greu vindecabil este omul care crede ca sufera de o boala incurabila precum si dupa efectele citostaticelor si al radiatiei. Omul moare prin sugestie si otrava mai degraba decat de cancer.

 

Daca-mi dai o adresa de email, sa-ti trimit cateva infos.

 

numai bine, Amando !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga amando sa citesti si la mine la categoria cancer la carcinom nediferentiat G4 si sa mai imi dai si mie niste sfaturi in legatura cu tatal meu,a-si vrea sa vb mai mult.Ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×