Sari la conținut
Forum Roportal
costin

Plateste asigurarea medicala tratamentul?

Postări Recomandate

Buna Ionut!

Imi pare bine ca ne-ai gasit cu toate ca motivul pentru care ne-ai cautat nu e cel mai fericit.

Chiar e nevoie de persoane optimiste in grupul nostru. Povestea ta e trista totusi, constat ca virusul asta nu alege, nu se uita la varsta.

Totusi varsta tanara este si un avantaj aici si sper sa raspunzi bine la tratament si sa faci parte dintre persoanele care nu se resimt dupa el. Eu nu am avut curajul sa-la incep. Incerc deocamdata cu tratamentul alternativ.

Bafta la negativare! :o:

 

Buna Catalina!

Nu stiu ce se poate face in cazul in care fratele tau nu are carte de munca sau angajatorul nu plateste asigurarea. Costin avea o problema asemanatoare in sensul ca nu era deloc angajat, dar a spus ca a rezolvat-o angajandu-se undeva cu carte de munca. Cred ca trebuie intrebat chiar la Casa de asigurari de sanatate. Mi se pare imposibil sa nu se poata gasi o cale.

 

Costin nu a mai trecut pe aici. Urma sa faca biopsia. Stie cineva ceva de el? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu asigurarile de sanatate...

Catalina, daca fratelui tau nu i sa-au platit asigurarile, trebuie sa platiti voi personal din urma, de cand nu au mai fost platite. Oricum nu are cum sa ajunga la suma exorbitanta de 2000 dolari cat costa interferonul pentru o luna. Deci, daca nu au mai fost platite de 3 ani sa zicem, costa cateva milioane (pana in 5) sa ajungi cu plata la zi. Daca nu au fost platite niciodata.... hm, nu stiu ce sa zic. Cel mai bine e sa intrebe la Casa de Sanatate a sectorului in care locuieste. Eu am lucrat in asigurari, dar nu de sanatate, ci de pensii, si nu e chiar la fel.

Trebuie sa se rezolve cumva. Multa bafta! :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×