Sari la conținut
Forum Roportal
joannahart

A citit cineva Cartea egipteana a mortilor?

Postări Recomandate

Am citit o "discutie " pe un forum.....O persoana a cumparat cartea si nu a putut sa o citeasca. Spunea ca simtea nevoia sa se opreasca, ca "simtea" ca nu e bine sa continue.....Nu a citit-o pana la urma a facut-o cadou

Aveti chef sa vorbim despre experienta mortii la vechii egipteni? Despre cine si cum a scris Cartea mortii? Eventual putem sa ne referim si la Cartea tibetana a mortii.....Care ar fi diferentele? Pentru ca multi dintre voi cunoasteti aceste subiecte.....inpartasiti-ni-le si noua..... :P

Ok.....stiu ca sunt doar carti si nu se poate intampla nimic cand le parcurgi....totusi, ascund lucruri necunoscute noua.In plus, eu chiar cred ca vechii egipteni detineau secrete pe care societatea de dupa.....nu le-a cunoscut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai citit vreuna din ele ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inca. Dar as vrea sa le citesc pe amandoua.

Imi amintesc ce s-a intamplat in filmul Mumia cand tipa a deschis cartea egipteana a mortii :P

Insa as vrea sa stiu daca sunt placute de parcurs ca lectura.....sau o sa gasesc numai ritualuri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit o "discutie " pe un forum.....O persoana a cumparat cartea si nu a putut sa o citeasca. Spunea ca simtea nevoia sa se opreasca, ca "simtea" ca nu e bine sa continue.....Nu a citit-o pana la urma a facut-o cadou

Aveti chef sa vorbim despre experienta mortii la vechii egipteni? Despre cine si cum a scris Cartea mortii? Eventual putem sa ne referim si la Cartea tibetana a mortii.....Care ar fi diferentele? Pentru ca multi dintre voi cunoasteti aceste subiecte.....inpartasiti-ni-le si noua..... :P

Ok.....stiu ca sunt doar carti si nu se poate intampla nimic cand le parcurgi....totusi, ascund lucruri necunoscute noua.In plus, eu chiar cred ca vechii egipteni detineau secrete pe care societatea de dupa.....nu le-a cunoscut

 

ba se poate intampla in carti se scriu cuvinte care rostite sau gandite au o anumita vibratie negativa sau pozitiva .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit-o prin liceu. Tin minte ca am gasit-o amuzanta. Nu-mi amintesc de vreun efect secundar, dar mai stii? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba se poate intampla in carti se scriu cuvinte care rostite sau gandite au o anumita vibratie negativa sau pozitiva .

Exact despre asta as vrea sa stiu mai multe

Pot de exemplu sa citesc acele incantatii fara sa ma umplu de vibratii negative? Cum te protejezi.....?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact despre asta as vrea sa stiu mai multe

Pot de exemplu sa citesc acele incantatii fara sa ma umplu de vibratii negative? Cum te protejezi.....?

Tu citeste cartea, vei vedea apoi..e posibil sa nu simti nimic. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu citeste cartea, vei vedea apoi..e posibil sa nu simti nimic. :P

Nu o citesc pana nu "ma protejez" :D Ma apuc de citit incantatiile vechilor egipteni in necunostinta de cauza? Nuuuu, cineva , pe-aici sigur stie mai multe :huh: :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu o citesc pana nu "ma protejez" :P Ma apuc de citit incantatiile vechilor egipteni in necunostinta de cauza? Nuuuu, cineva , pe-aici sigur stie mai multe :jester: :D

Pai nu ai de ce, incantatiile acelea sunt pentru cei morti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai nu ai de ce, incantatiile acelea sunt pentru cei morti.

 

 

 

 

Parerea mea subiectiva....

 

 

 

Astfel de carti...precum Cartea Tibetana a MOrtilor/Bardo Thodol si Cartea Egipteana a Mortilor/Papirusul lui Ani....sunt adevarate programe "energetice" de conectare/integrare in "canale astrale"....

 

In ele gasesti o infiripare/combinare perfecta de cunoastere "obiectiva"/libera si cunoastere "subiectiva"/impusa/conditionata...

 

Ele sunt create cu scopul de a ghida sufletele ce pasesc pe calea mortii...spre anumite planuri astrale si dimensionale....

 

 

Tiparul distinctic al fiecarei "carti de genul asta"....este asemanator "codului etic" al unui trib....dar ridicat la ranguri mult mai inalte...ce implica "banci genetice" sau minte genetica....rasa...

 

 

In aceste carti se gasesc foarte multe informatii puternice ce intelese corect ofera un grad de putere mare...persoanei in cauza...

 

 

Riscul lor este presararea "ghidarii distinctive"....care face apel la anumite "entitati/tipare/rase"....deoarece ele au fost scrise si destinate "recoltarii de suflete"...pentru a nu se pierde in grila planetara...sau pentru a nu se elibera cu adevarat de Ierarhiile din care "ar trebui" sau sunt fortate sa faca parte...

 

 

Gradul de cunoastere pe care il incorporeaza este valid in contextul..."vietii de apoi"...in acelasi sens...in care ai o poza acasa...facuta de exemplu muntilor Bucegi....de rozolutie mare... :P

 

 

 

M-am jucat cu Bardo Thodol...intr-un moment important al vietii mele...si ocolind "dogamatizarea/indoctrinarea" si legarea mea la diferite entitati si locuri...am reusti sa extrag anumite informatii ce m-au "umplut" de energie....

 

 

un exemplu...de interpretare...in Papirusul lui Ani

 

Texts Relating to the Weighing of the Heart of Ani: The Names of the Gods of the Great Company:- 1. Ra Harmakhis, the Great God in his boat. 2. Temu. 3. Shu. 4. Tefnut. 5. Keb. 6. Nut, the Lady of Heaven. 7. Isis. 8. Nephthys. 9. Horus, the Great God. 10. Hathor, Lady of Amentet. 11. Hu. 12. Sa.

 

 

Aceste texte sunt legate de delimitarea dimensiunilor "Inimii lui Ani"...care reprezinta principalul Portal de trecere in celelalte lumi...

 

Fiecare text este legat de o anumita parte a Inimii lui Ani...

 

Inima...este un principiu femin de asimilare si distribuire a energie.....un fel de "Vehicol Celest" in cazul de fata....

 

Citind textele indicate...primesti "initierea" si conectarea la acele parti...care daca sunt "sintetizate energetic" prin invocatii si ritualuri intr-o anumita oridine...te "lanseaza"/conecteaza la "Vehicol"....

 

 

 

Este foarte periculos sa te "joci" orbeste cu aceste carti...pentru ca daca calci gresit...invocand si ritualizand anumite "cuvinte-frecvente"...risti sa-ti fracturezi sufletul...si sa-ti afectezi destinul....

 

 

DECI ATENTIE!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×