Sari la conținut
Forum Roportal
Inger Sedat

Dreptul la alocatie

Dreptul la alocatie  

23 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu noua lege?

    • Da
      4
    • Nu
      19


Postări Recomandate

Mda, cum bine zicea Angel.

Ai 18 ani, gata, esti major, poti sa muncesti. Chiar daca faci 18 in mai si in iunie ai bacalaureat, deci ti-ar fi folosit banii respectivi. In fine, pe de o parte promiteau ca le maresc, pe de alta taie de la altii.. Interesanta tehnica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu toti se apuca sa munceasca daca au 18 ani..mai ales cei care sunt la licee bune si au mult de invatat..ar fi culmea sa mai si munceasca.si cum au pretentia sa ne cumparam singuri manualele intr-a 11 si-a 12 ar trebui sa dea si alocatiile pana la terminarea liceului,indferent daca implinim sau nu 18 ani...:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar azi s-a adus la discutie subiectul asta,la scoala..profii mei spun ca ar trebui sa se reuneasca elevii mai multor licee din toate regiunile sa se faca greva japoneza.e ceva legat de organizare! cica unele licee deja au facut dar datorita faptului ca au fost prea putine,nu s-a luat in considerare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar azi s-a adus la discutie subiectul asta,la scoala..profii mei spun ca ar trebui sa se reuneasca elevii mai multor licee din toate regiunile sa se faca greva japoneza.e ceva legat de organizare! cica unele licee deja au facut dar datorita faptului ca au fost prea putine,nu s-a luat in considerare

Da, si la noi se face asta. De marti (cica) intram in greva japoneza. Parerea mea este ca ne-am trezit cam tarziu... si nu e prea cinstit pentru cei care nu au 18 ani inca, pe ei nu ii intereseaza greva noastra.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, si la noi se face asta. De marti (cica) intram in greva japoneza. Parerea mea este ca ne-am trezit cam tarziu... si nu e prea cinstit pentru cei care nu au 18 ani inca, pe ei nu ii intereseaza greva noastra.

 

 

Toti elevii intra in greva? Eu vineri am auzit la stiri ca o sa primim din nou alocatii, dar nu stiu mai multe detalii. Voi stiti ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×