Sari la conținut
Forum Roportal
Inger Sedat

Dreptul la alocatie

Dreptul la alocatie  

23 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu noua lege?

    • Da
      4
    • Nu
      19


Postări Recomandate

Nu imi vine sa cred ca sunt atat de nenorociti incat sa ia alocatia celor care au implinit 18 ani. O sa se ajunga la abandonuri scolare in masa. Dupa ce ca majoritatea traiesc de pe o zi pe alta...painea e 1 leu, restul alimentelor nu mai zic.. acum ia si alocatiile la copii. Bine ca au ei cate 2-3 vile si n masini. Restul pot sa moara de foame. Cui ii pasa? Eu propun sa`i dam jos pe nenorocitii astia. Au distrus Romania. Nu se mai satura frate de furat. http://www.petitieonline.ro/petitie/alocat...-p68810048.html

 

Voi ce parere aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu imi vine sa cred ca sunt atat de nenorociti incat sa ia alocatia celor care au implinit 18 ani. O sa se ajunga la abandonuri scolare in masa. Dupa ce ca majoritatea traiesc de pe o zi pe alta...painea e 1 leu, restul alimentelor nu mai zic.. acum ia si alocatiile la copii. Bine ca au ei cate 2-3 vile si n masini. Restul pot sa moara de foame. Cui ii pasa? Eu propun sa`i dam jos pe nenorocitii astia. Au distrus Romania. Nu se mai satura frate de furat. http://www.petitieonline.ro/petitie/alocat...-p68810048.html

 

Voi ce parere aveti?

 

ar trebui sa primeasca si cei peste 18 ani :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

norocu meu ca nu fak 18 ani dekat in semestru II din a XII -a..

 

 

oricu, Alocatia aia e degeaba, cand numai abonamentu costa 35 lei.. :doh:

 

ar trebui sa ii luam la bataie pe politicieni :P :bye:

cu numa jumate din banii de buzunar , pe care ii dau la copii aia, ash fii in culmea fericirii.. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt niste nenorociti! Am implinit 18 ani luna aceasta (Dumnezeu sa imi dea sanatate :blink: ) ... si nu mai primesc alocatia .. este de-a dreptul strigator la cer .. politicienii au tot felu` de masini care mai de care si vile peste vile si celor peste 18 ani le-au taiat alocatia ... ca deh, 25 lei este mult pt ei ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se mai da alocatia pana la terminarea liceului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu se mai da alocatia pana la terminarea liceului?

 

Nu, doar pana faci 18 ani :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am primit alocatie pana la terminarea liceului, in clasa a XII-a in martie am facut 19 ani. Am terminat liceul acum vreo 5 ani.

Mi se pare normal sa primesti alocatie pana termini liceul.

Editat de mysterious*girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×