Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Reclame la TV

Postări Recomandate

... si reclamele cu sapunuri...am auzit ca sunt vopsite (bineinteles, cu vopsea) pentru a arata frumos colorate... mi-a povestit cineva care a participat la realizarea clipului publicitar...

 

reclama, publicitate=minciuni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
reclama, publicitate=minciuni?

[snapbacca]54442[/snapbacca]

 

...Scopul scuza mijloacele...nu? :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ati vazut reclama aia (la un iaurt) cu un copilas pe stadion? asa de mortala e :De

 

pe mine nu prea ma influenteaza reclamele, mai mult ma distreaza.

 

de exemplu ai un produs bun, insa inca nu ai suficienti bani sa platesti pentru o reclama buna..

 

multe din produsele mele preferate nici macar nu au reclame la tv, dar nu asta conteaza :Pe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe tine nu, giovi draga, dar sa vezi copiii mici :Pe

Am vazut ieri un copil mic de 2 ani, la raionul de lactate, cum a refuzat iaurtul cumparat de mama lui si a cerut iaurt din reclama! :8): Super! Toata lumea sa-a distrat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce impact au reclamele de la TV daca sunt bine facute. Eu de exemplu am cumparat un Pate de ficat (Sibiu) tocmai datorita reclamei de la tv. Mi-am consultat prietenii si am afalat ca nu sunt singurul.

Acum ar mai fi si reclama la Unirea care nu o inteleg deloc. Poate este buna pentru targetul bauturii ....

Voua ce reclame va plac si care nu.

[snapbacca]1439[/snapbacca]

Omule eu sunt cu alcoolul dublu rafinat asa ca.... reclama de la unirea nu are nici un impact asupra mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da...draguta reclama de la Bergenbier..dar la sfarsit se spune ceva de genul..o bere buna se consuma cu masura..si evident tipul nu a consumat o bere buna.....si care ar fi acea bere nu tocmai buna?Bergenbier?...

[snapbacca]33074[/snapbacca]

Da! Ai dreptate! dar ce masura !?!?

Chilotii aia la dimensiunea aia :doh: trebuiau sa fie ...lila :good: :doh: :Pe

Dar ce satisfactie pe chipul lui ...cum arunca el patura cu piciorul, ce aer de cocos are... :doh: :De :De :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da!  Ai dreptate! dar ce masura !?!?

Chilotii aia la dimensiunea aia :doh: trebuiau sa fie ...lila :good:  :doh:  :Pe

Dar ce satisfactie pe chipul lui ...cum arunca el patura cu piciorul, ce aer de cocos are... :doh:  :De  :De  :De

[snapbacca]57284[/snapbacca]

 

Da, are aer de cocos dar ce se mai zbate el la sfarsit sa scape de catusele alea ingrozitor de roz si de pufoase, dar totusi catuse! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar totusi.....cat de beat trebuie sa fi sa nu observi ca te-ai culcat cu un elefant? :good:

E genu de reclama care e foarte des intalnit in afara......care nu promoveaza produsu , te amuza si totusi iti ramane in creier

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e  genu de reclama care e foarte des intalnit in afara......care nu promoveaza produsu , te amuza si totusi iti ramane in creier

 

da, si la ce bun? :good:)

 

si mie imi raman in minte multe reclame, ma ales care is amuzante, insa... numele produsului nu`la mai tin minte;

Mai de efect e un slogan, care sa contina numele produsului si pe care il ti minte mult mai usor :doh:

 

pe.sa. bun venit pe forum SpEcToR :De

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×