Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Reclame la TV

Postări Recomandate

Una dintre cele mai stupide spoturi, e cea de la samponul Herbal, in care "protagonista" isi spala podoaba capilara in toaleta avionului, fara ca macar o picatura de apa sa i se prelinga pe gat :) Sa nu mai vorbim de sunetele scoase... de autosatisfacere :) Intre noi fie vorba, cred ca mai bine sa-ar chema "Herbal Onanie".

De fapt, daca stau bine si ma gandesc mai toate reclamele de la sampoane sunt stupide :cry:

Chiar, se incumeta careva sa faca un clasament al celor mai proaste spoturi? :winca:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da... pe primul loc e cea cu Andreea Marin (nu mai stiu ce sampon e :dee ) Locul doi e ocupat de reclamele Romtelecom, in special cea cu romanul care vrea sa invete sa danseze nemteste prin telefon (doar tarifele sunt mult mai mici acum)... pe locul trei, reclamele la pasta de dinti (nu conteaza firma.. toate sunt la fel)... :twisted: :twisted: :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerile sunt impartite.....eu nu cred ca reclama de la unirea9cum a scris cineva) ca e cea mai mare porcarie..sunt altele si mai ...

de exemplu:1.reclama de la biscarem(sau cum se scrie)

2.reclamele de la fairi si de la blend-a-med si altele de genu unde se schimba decorul si personajele....mesajul ramane acelasi....si de aceea reclama nu mai are nici un farmec...

3.si mai sunt dar nu-mi vin acum in minte.

felicitari celor de la orange care au niste reclame beton(aia din metrou,din masina,la intalnire etc.) si celor de la coca-cola. :cry: ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Unele reclame sunt adevarate "bijuterii", care merita aprecierea (ma refer la multe dintre spoturile difuzate la marca inregistrata) . O reclama care la inceput ma enerva teribil, iar acum imi place foarte mult, e cea facuta unor paste fainoase din care am retinut expresia "sah la pupaza - mat la gugustiuc !" ::cry:: ::): Tare de tot ! Insa nu m-am dus sa cumpar pastele respective din cauza reclamei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta e scopul final al unei reclame - SA VANDA PRODUSUL. Nu putem spune ca unele reclame sunt bune sau nu doar pentru ca arata bine, conteaza vanzarile/popularizarea brandului sau alte scopuri, depinde de tipul campaniei respective.

 

Care sunt reclamele care v-au facut sa cumparati un produs? Si a fost produsul respectiv asa cum era prezentat in campania publicitara? Astea sunt intrebarile mele??

 

Uite, eu de exemplu am devenit client Schweppes dupa ce am vazut reclamele si pentru ca am cumparat produsele. Asa sutn eu de altfel, un pic mai insepatoare :) :x

Si nu le fac reclama, ci numai va informez LOOOL ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o mare nelamurie... stiti cumva care este legatura dintre un elefant si frigiderele Arctic??? Ca sa nu mai vorbesc de floare si de fetita... inca nu am reusit sa inteleg "poanta" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o mare nelamurie... stiti cumva care este legatura dintre un elefant si frigiderele Arctic??? Ca sa nu mai vorbesc de floare si de fetita... inca nu am reusit sa inteleg "poanta"  :roll:

 

Nici eu ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×