Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

NU STIU CE E DE FACUT!Tatal meu are ciroza decompesata ,varice esofagiene si desigur a aparut si un diabet zaharat gr 2.In urma cu 2 luni a fost externat urmand a reveni pentru control.Cat a fost internat i-au fost scoase 25litrii de lichid.Desigur ca s-au gasit 2 medici cu 2 pareri total diferite!Unul ca este bine sa ii mai scoata lichid iar celalalt ca nu-i bine.DUPA externare avea abdomenul plat /la 2 saptamani a inceput sa acumuleze lichid din nou .avea o burta ca a unei femei insarcinate in luna a 8=a.OK Acum cred ca s-a intamplat o minune A ELIMINAT LICHIDUL !ABDOMENUL ESTE DIN NOU PLAT!DAR DE CD A INCEPUT SA-I SCADA BURTICA A AVUT GLICEMIA FOARTE MARE!594 sau o valoare peste 600!acum a inceput sa mai scada .In timpul zilei are 362 sau 390.acum ii injectam mai multe unitati CE E DE FACUT? DACA CINEVA A TRECUT PRIN ASA CEVA SA-MI SPUNA VREAU O PARERE!Imi este frica ca diabetul a inceput practic sa-i manance tot!Imi este frica sa nu cada in coma !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NU STIU CE E DE FACUT!Tatal meu are ciroza decompesata ,varice esofagiene si desigur a aparut si un diabet zaharat gr 2.In urma cu 2 luni a fost externat urmand a reveni pentru control.Cat a fost internat i-au fost scoase 25litrii de lichid.Desigur ca s-au gasit 2 medici cu 2 pareri total diferite!Unul ca este bine sa ii mai scoata lichid iar celalalt ca nu-i bine.DUPA externare avea abdomenul plat /la 2 saptamani a inceput sa acumuleze lichid din nou .avea o burta ca a unei femei insarcinate in luna a 8=a.OK Acum cred ca s-a intamplat o minune A ELIMINAT LICHIDUL !ABDOMENUL ESTE DIN NOU PLAT!DAR DE CD A INCEPUT SA-I SCADA BURTICA A AVUT GLICEMIA FOARTE MARE!594 sau o valoare peste 600!acum a inceput sa mai scada .In timpul zilei are 362 sau 390.acum ii injectam mai multe unitati CE E DE FACUT? DACA CINEVA A TRECUT PRIN ASA CEVA SA-MI SPUNA VREAU O PARERE!Imi este frica ca diabetul a inceput practic sa-i manance tot!Imi este frica sa nu cada in coma !

 

 

 

buna,sunt noua membra pe acest forum abia descoperit de mine.imi pare rau ca nu am aflat mai de mult despre acest forum ,dar niciodata nu e prea tirziu

mama mea are diabet zaharat de cel outin 15 ani.esti dependenta de insulina.precum tatalui tau si ei diabetul i-a afectat tot organismul.acum este internata de cel putin 3 saptamini pt ca se tot simtea rau.nu putea minca numai vomita si foarte tare se plingea de dureri abdominale.in 28 noiembrie am operat-o la fiara(i-au scos pietrele)o operatie usoara.am crezut ca isi va reveni.dar dupa o luna am internat-o si si acum este in spital.nu stiuau medicii ce are.in momentul in care ne-am dus la urgenta pe data de3 ianuarie avea diabetul normal,dar era foarte anemica.au inernat-o de urgenta.a 2a zi i-au dat singe si-a revenit puti dar tot rau ii era si se plingea de dureri.i s-a facut bariu,radiografii,EKG,ecocord ,ecografii cred ca tot ce se putea face.au trimis-o in final la endoscopie unde i-au descoperit ulcerul care are 3 rani mari deschise si varice esofagiene care sunt foarte dureroase.nu stiu cum as putea sa te incurajez dar pot sa-ti spun ca diabetul il puteti controla foarte bine cu putin regim alimentar ,multa miscare si probabil cu o doza mai mare de insulina pina cind se stabilizeaza.pe urma se stabileste o doza corespunzatoare .mama mea facea foarte des hipolgicemie si trebuia sa i-a zahar sa manince ,dar decind cu problemele acestea nu a mai facut crize si i s-au scazut unitatile de la 26 la 16 binenteles totul se intimpla sub supravegher medicala.neaparat ai nevoie de glucometru si sa faceti cit mai des teste de glicemie.iti notezi pe hirtie si vedeti cum decurg lucrurile dupa si inainte de administrarea insulinei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut .Ma numesc Mihai Dintila am 29 de ani si am diabet tip II de 2 ani .Este boala care pur si simplu mi-a macinat viata .Nu mai suportam injectiile cu insulina imi venea sa ma urc pe pereti .Am tinut diete am luat medicamente m-am ingrasat cumplit de la ele viata mea a fost un calvar .Nu stiu cum de unde dar intr-o dimineata la ceai cu prietenii mei unul din ei mi-a recomandat Life pak Pharmanex .Eram f sceptic cu produse naturiste pt ca incercasem de toate .Am zis intr-un final totusi hai sa iau ca nu are ce rau sa imi faca .Am dat 260 de ron pe o cutie .Dupa o luna din trei injectii de insulina faceam doar una acum nu mai fac deloc.Mi-a reglat asa de bine nivelul glicemiei de nu-mi vine sa cred nici acum.Viata mea este una normala in momentul de fata .Incercati-l si voi am spus ca voi spune tuturor diabeticilor despre asta pentru stiu cat de greu este si cat de cumplit este sa ai aceasta boala.Numele amicului meu este Bogdan 0734521168.Va doresc multa sanatate! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×