Sari la conținut
Forum Roportal
krys_tyna_07

Cine au fost ABRAHA SI KEBAL ?

Postări Recomandate

Buna! am avut un vis cu 2 personaje pe nume abraha si Kebal.As dori sa stiu cine au fost.Am cautat pe google , dar n-am gasit mare lucru :scare: poate stiti voi ceva.Daca vreti povestesc visul ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut.

abraha, din cate stiu eu a fost un conducator al unei regiuni din Africa in jurul secolelor V-VI, regiune din zona egiptului/etiopiei de azi. el a luptat pt crestinism

cat despre Kebal, nu stiu ce sa zic. s-ar putea referi la KABAL, care nu stiu EXACT ce inseamna, da are legatura cu ideologia iudaica, cu bazele acestei religii.

 

LE astept sa-l povestesti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna! am avut un vis cu 2 personaje pe nume abraha si Kebal.As dori sa stiu cine au fost.Am cautat pe google , dar n-am gasit mare lucru ;) poate stiti voi ceva.Daca vreti povestesc visul ...

 

ti-au spus tie in vis cum se numesc.. ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cum i-ai visat pe tipi acestia? Ti-au aparut pe rand si au spus : " Buna! Eu sunt Abraha!... Si eu sunt Kebal!" sau a fost un vis interesant? Povesteste... poate salvam lumea! :P ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://64.233.183.104/search?q=cache:oNzuL...cd=17&gl=ro

 

Regarding Malay/Indonesian martial arts again: every Silat master knows and is familiar with the ilmus. Whether the master choses to practise it more, or to rely on his own physical art is his choice. In Malay/Indonesian society, a Silat master is expected to know the ilmus, and is expected to know how to deal with the ilmus of any opponent. The more

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu tia zis mama ta sa nu vorbesti cu strainii?? :P

povesteste visul, ma bucur ca nu sunt singurul care viseaza ciudat

Editat de El`luchador

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×