Sari la conținut
Forum Roportal
jet li

Alegerile din SUA 2008

Postări Recomandate

Cum ziceam,

:crazy:

Editat de Marlboro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sper sa castige Barack Obama. :beee:

 

Obama vows staunch support for Israel

 

Jun 4 12:36 PM US/Eastern

By CHARLES BABINGTON and BARRY SCHWEID

 

WASHINGTON (AP) - Democratic presidential candidate Barack Obama assured Jewish leaders Wednesday that he will be a steadfast ally of Israel and will not negotiate with terrorist groups, a response to attacks leveled against him recently by Republicans.

"As president I will never compromise when it comes to Israel's security," Obama told an annual gathering of the American Israel Public Affairs Committee, a major Jewish bipartisan group.

 

 

"We must isolate Hamas unless and until they renounce terrorism, recognize Israel's right to exist, and abide by past agreements," he said of the Palestinian opposed to Israel. "There is no room at the negotiating table for terrorist organizations."

 

"I would be willing to lead tough and principled diplomacy with the appropriate Iranian leaders at a time and place of my choosing if, and only if it can advance the interests of the United States."

 

"I will always keep the threat of military action on the table to defend our security and our ally Israel," he said.

 

 

http://www.breitbart.com/article.php?id=D9...;show_article=1

 

Si eu sper sa castige Obama ! Inshallah ! :rot:

Editat de bia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Kennedy a fost asasinat din cu totul alte motive decat lupte politice pentru putere.

In ceea ce priveste cine l-a asasinat in referintele mele v-am dat dovada clara a cine l-a impuscat, daca le-ati studiat. Cel care a tras in plin de i-a zburat creierii a fost soferul, ceea ce rezulta clar tocmai din filmarea marita si derulata cadru cu cadru. Oamenii care au contribuit la asasinare au fost agenti CIA, totul organizat din interior, inclusiv paza, protectia, totul lucrat ca la WTC.

Bun, si motivul? Era comunist? Parca fratesu rezolvase criza rachetelor din Cuba deci cade. O fi fost cumparat de mafiotii sicilieni? Arabi? Extraterestrii?

 

Sper sa castige Barack Obama. :)

Bush chiar crede asta nu spera asa ca va incepe energizarea nucleara a iranului inainte de toamna 2008.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu nu cred ca america va ataca iranul.

 

Depinde cat de puternica e influenta israelului. Deocamdata coruptul olmert s-a dus in USA dupa Raptor F-35 (asa corupt cum e, dar are in vedere o strategie de aparare, ceea ce la noi mai rar vezi). Ajutorul militar al USA pentru Israel e in balanta . Nu se stie daca va fi sau nu, cel putin nu la nivelul nostru.

Editat de Grafo_Maniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vor face greseala sa atace iranul asta va insemna sfarsitul americii.

America va colapsa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca vor face greseala sa atace iranul asta va insemna sfarsitul americii.

America va colapsa.

 

Fac pariu cu tine ca nu, cred ca tu vei colapsa la spitalul Alexandru Obredja din Bucuresti. Unde sunt convins ca ai mai stationat sa te odihnesti dupa grelele lupte duse cu marile adevaruri si cauze. Acolo sunt multi martiri prepcupati sa salveze lumea de rău.

Editat de Grafo_Maniac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×