Sari la conținut
Forum Roportal
jet li

Alegerile din SUA 2008

Postări Recomandate

- masini care falsifica votul

http://www.youtube.com/watch?v=-ecdkCVD7mM - programator care depune marturie

 

Ron Paul a castigat "straw polls" pe intreaga America. Priviti insa siteul acesta, sus nici nu apare :

http://www.usastrawpolls.com/2008/total-wins.html

 

Straw polls sunt repetitii pentru vot, cu aceleas reguli ca la vot, dar rezultatele nu se iau in considerare. Desi Ron Paul a castigat mass media ii da in continuare cu Obama, Clinton etc, ignorandu-l pe Ron Paul

 

Cine e Ron Paul :

http://video.google.com/videoplay?docid=24...596651631&q

Desigur ca e ignorat.

 

Ron Paul apare cu 0 voturi in New Hampshire desi unii l-au votat. Chiar daca pierdea acei putini care l-au votat trebuiau sa apara, dar nu apar, are 0 voturi : http://www.youtube.com/watch?v=MBfmksI_wYY

Asta dupa ce a castigat la repetitia de vot in 26 de state americane inclusiv New Hampshire. Nimic de vazut aici, continuati...

Editat de jet li

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurii care au nume de preşedinte

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Recesiunea din America si Ron Paul :

 

In afara de explicatiile date de acest video pentru recesiune, eu sunt sigur ca cei de la Federal Reserve au planificat-o si intentionat au facut tot ce au facut ca sa se ajunga aici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In afara de explicatiile date de acest video pentru recesiune, eu sunt sigur ca cei de la Federal Reserve au planificat-o si intentionat au facut tot ce au facut ca sa se ajunga aici

 

i-am zis lui HARALD ...ca incepe "distractia "... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Recesiunea din America si Ron Paul :

 

In afara de explicatiile date de acest video pentru recesiune, eu sunt sigur ca cei de la Federal Reserve au planificat-o si intentionat au facut tot ce au facut ca sa se ajunga aici

Eu te-am mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai putine slujbe, oamenii nu mai cumpara asa mult, cea ce duce la si mai putine slujbe pentru cei care produc, etc.

Recession in the US has arrived

 

Consumatorii americani au ajuns la limita creditului. Toata aceasta crestere economica s-a intamplat pentru ca au existat cumparatori pentru produse - americanii cei mai mari consumatori. Dar ei au cumparat pe credit , atat de mult incat bancile nu ii mai imprumuta, deci nu mai pot cumpara. Ai auzit de planul lui Bush de a reduce cu 600$ taxele fiecarui american ?

 

Nu, domnul meu, recesiunea se defineşte ca "două trimestre consecutive de creştere economică negativă".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine nu e recesiune. Ai actiuni la bursa si urasti vestile proaste ? La cat s-a devalorizat dolarul cresterea economica in USA e mai mica decat se crede, si asta e destul de rau.

Sistemul asta nu poate continua, oameni care produc in prostie cantitati enrome de lucruri, sperand ca cineva sa le cumpere, ca ei sa ia bani sa cumpere in continuare, pentru ca daca nu se cumpara e de rau pentru toti. Eu de exemplu am toate imbunatatirile vietii moderne : tv,calculator, frigider, etc. Cumpar foarte putin, haine si alimente. In felul asta nu stiu cine isi inchipuie ei ca o sa cumpere tot ce produc ei, oamenii ar trebui sa isi schimbe lucrurile din casa in fiecare an.

 

Nu numai ca nu se mai cumpara gramezi de lucruri , nu mai e la moda, nu mai suntem in 1990, dar si materiile prime ca petrolul s-au scumpit, deci producatorii vor cheltui mai mult pe productia de care nu are nevoie cu adevarat nimeni.

Acest fapt : ca mare parte din ce producem nu e neaparat necesar, e cumparat doar ca sa fie "nou" face ca actiunile multor companii sa nu aiba cu adevarat valoare

 

De fapt cred ca gresesc, inca se cumpara gramezi de lucruri. Poate "trezirea" oamenilor , realizarea ca nu au nevoie de multe ca sa fie fericiti e doar dorinta mea :roll:

Vezi aceasta prezentare : Story of Stuff

Editat de jet li

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:roll: dar ce are d-ne Obama?? mie mi se pare chiar cel mai potrivit...

ce lagatura are cu Eminem su Puff Daddy?? :P

sa inteleg ca esti rasist, parca prezentul 'Tufa' are un nume mai potrivit....

Nu sunt rasist,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×