Sari la conținut
Forum Roportal
funny♫wind

Vrei sa devii actor?

Evaluează acest topic

actor  

66 membri au votat

  1. 1. vrei sa devi un actor

    • as vrea si cred ca am talent
      45
    • as vrea dar nu cred ca am talent
      5
    • nu vreau dar cred ca am talent
      7
    • nu vreau si oricum nu am talent
      9


Postări Recomandate

E un vis ce imi doresc cu toata fiinta sa devina realitate !!

Ma pasioneza teatrul inca de mica dar cel scenic pentru mine tot ce inseamna tv e o gluma proasta arta actorului este cea de a transmite spectatorilor trairile personajului de a il face sa planga pe cel ce plange si in acelasi fel sa rada pe cel care rade.

Ps: As vrea sa dau anul asta admiterea la UNATC cineva care sa poata sa ma ajute (meditatii orice)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E un vis ce imi doresc cu toata fiinta sa devina realitate !!

Ma pasioneza teatrul inca de mica dar cel scenic pentru mine tot ce inseamna tv e o gluma proasta arta actorului este cea de a transmite spectatorilor trairile personajului de a il face sa planga pe cel ce plange si in acelasi fel sa rada pe cel care rade.

Ps: As vrea sa dau anul asta admiterea la UNATC cineva care sa poata sa ma ajute (meditatii orice)

 

daca dai search pe google vei gasi cursuri de actorie , in Bucuresti ma refer si acolo poti face si pt admitere.... si pe site ul unatc este o sesiune care se fac special pt cei care vor sa intre la ei sesiuni de pregatire . ai destule optiuni . ideea cat iti poti permite financiar . cine vrea sa fie actor trebuie sa investeasca mult

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ion Cojar intr-o emisiune de la TVR

 

Calitatea se obtine prin metoda , valoarea metodei e cea care educa pentru ca in domeniul invatamantului nu putem ramane diletanti . Studentul intreaba , studentul vrea sa stie si cel care educa studentul trebuie sa aiba un sistem care sa se bazeze pe niste concepte . Se spunea ca pe vremuri conceptul opereaza doar in stiinta , arta nu are a face cu conceptul . Daca conceptul este limpede , clar, el devine o metoda pe care poate sa si o insuseasca orice om , actorie poate invata orice om normal dar artisti pana la urma devin aceia care sunt nascuti pt asta care vin cu un bagaj de capacitati de capabilitati de performanta care printr o aplicare corecta a unor mijloace care tin de invatatura de elementele obiective ale acestei arte poate sa evolueze poate sa devina numai cel care depaseste o medie sa zicem posbila pt a putea juca acest joc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa lasi piesa sa ti se intample. Trebuie sa-ti lasi mintea libera , sa raspunda cum vrea ea , sa primeasca impresii ,

 

sa simta , nu sa cunoasca , sa adune , nu sa inteleaga imediat

 

( Edward Albee )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adevaratul actor este cel care isi traieste rolul. si nu il joaca

 

Il traieste dar sa nu devina rolul insusi ca dupa aceea nu mai e actor . Sa se faca bine granita intre lumea teatrului si lumea de dupa piesa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mi-as dorii asta, este frumos sa fi pe scena in lumina reflectoarelor, si e frumos sa-i faci pe oameni sa simta ce simti si tu, insa nu cred ca am talent pentru asa ceva...

 

De unde stii? Ti-a spus cineva din domeniul teatrului ca nu esti apta? Daca doresti dai la o facultate de profil sau gasesti cursuri de actorie in Bucuresti organizate in particular de actori profesionisti . Acolo te lamuresti :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubesc acest domeniu nu doar pentru a fi pe scena in fata a N oameni ci pentru ca aceea viata e alfel din (punctul meu de vedere)e mai pura lafel ca munca pe care o faci,intodeauna as inainta spre acest domeniu...dar privind situatile din tara aceasta...e ca si un vis ce niciodata nar putea deveni realitate..pe dealta parte am doar 16 ani si nici nu stiu cum as putea sa incep...am participat la un castig de Modele la care mi s-a spus ca sa merg dar n-am mers avand indoeli desprea respectiva firma..sunt constient ca actoria nu este ca cataratul in copacii de asemenea sunt constient de sacrificile pe care trebuie sa le faci, sunt un om optimist as putea spune..dar cu toti stim ca optimismul fara talent...infine cred ca stiti restul..pareri?

Editat de Zanar`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aş vrea eu, dar duc lipsă de 7@l3n7 . :rock:

 

eventual să fac stand-up comedy, dar să joc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×