Sari la conținut
Forum Roportal
funny♫wind

Vrei sa devii actor?

Evaluează acest topic

actor  

66 membri au votat

  1. 1. vrei sa devi un actor

    • as vrea si cred ca am talent
      45
    • as vrea dar nu cred ca am talent
      5
    • nu vreau dar cred ca am talent
      7
    • nu vreau si oricum nu am talent
      9


Postări Recomandate

DRaga mea,eu online,fac multe greseli de tipar din cauza ca scriu f repede si am trecut de stagiul acela in care trebuia sa ma uit la tastatura sa fiu sigura pe ce apas.Daca tu stai si te uiti litera cu litera :focus: la tastatura...e treaba ta,dar nu te judec prin orgoliul tau,pt ca daca ar fi sa o iau asa,as fi ajuge rau...f. rau.Iar in privinta talentului,eu nu spun un lucru fara dovezi,draguta mea invidioasa :P .Intotdeauna am dovezi cand vb. :P Am participat in multe pise de teatru,scenete religioase de Craciun,iar rolul meu il interpretam din prima repetitie,f. bine,aparand si laudele de aici.Plus ca am si argumentat mai sus de unde stiu ca am talent,dar se pare ca invidia ta ti-a intunecat vederea si nu ai vazut cand am spus ca si prietenele mele ramaneau fascinate la cat de bine interpretam piesele mele inventate. 8) Asa ca eu ti-as sugera din bunavointa,sa renunti la orgoliul si invidia ta pt ca tu nu ai nimic de castigat in asta :good:

ei,,

-acum ai fost coerenta in exprimare..

-nu m-am referit la greselile de scriere ci la coerenta in exprimarea -text.

........................

inca ceva:

esti simpatica.

daca te-ai fi uita si tu la profil--macar din curozitate, asa, pentru a nu gafa iarasi--ai fi observat ca sunt de sex masculin.

iar daca ai facut asta intentionat, atunci iti spun ca esti o "paracioasa mica" :tease:

 

Atunci,scuzati-ma :blink: mii de scuze,dar nu aveam de unde sa stiu ;) Nickul lui nu spune nimik

nu stii tu..

nick-ul meu spune foarte multe..

mai multe decat iti poti inchipui..

.........................

incearca sa faci o traducere simpla.

 

E cam isteric pt un barbat, nu?

na belea...

ti-ai adus aminte ca te-am bombardat candva?!!!

mey mey...

.................

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
na belea...

ti-ai adus aminte ca te-am bombardat candva?!!!

mey mey...

.................

 

 

Ti-as explica pe larg punctul meu de vedere, dar fiind in mod straniu f "calma", o sa spun doar asta: atunci cand eu parasesc o asa numita dezbatere fara sa comentez nimic, inseamna ca in acel moment consider ca nu am cu cine si de ce vorbi.

"Candva" tu nu m-ai bombardat cu idei si raspunsuri, ci doar ai reactionat impulsiv si nu ai adus niciun argument pt ceea ce afirmasesi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

ei,,

-acum ai fost coerenta in exprimare..

-nu m-am referit la greselile de scriere ci la coerenta in exprimarea -text.

........................

Dar dragule,nu am spus ca o sa ma fac scenarist sau regizor,ca sa ma judeci asa de aspru la orice cuvintel :P

inca ceva:

esti simpatica.

daca te-ai fi uita si tu la profil--macar din curozitate, asa, pentru a nu gafa iarasi--ai fi observat ca sunt de sex masculin.

iar daca ai facut asta intentionat, atunci iti spun ca esti o "paracioasa mica" :o:

ms de compliment,insa eu nu obisnuiesc sa vizitez profiluri :P am multa "treaba" pe langa site-ul acesta :P ca sa mai fiu atenta la toate.

 

nu stii tu..

nick-ul meu spune foarte multe..

mai multe decat iti poti inchipui..

.........................

incearca sa faci o traducere simpla.

Eu nu m-am referit la traducerea nickului,ci la nikul tau daca da macar un pic de sens spre a deosebi sexurile.

;) PS:daca ma iei cu interpretatul ;)) atunci dupa mottoul pe care l-ai enuntat,inseamna ca u aici esti pus ca sa enervezi lumea :P :o: si pot spune ca te descurci de minune cu unii ;) dar din pacate nu si cu mn 8) mai trebuoe sa inveti sa ma enervezi pe mn ;) :P

 

 

na belea...

ti-ai adus aminte ca te-am bombardat candva?!!!

mey mey...

.................

 

:) ;)

 

 

:P

 

:yes: :P

citeste quote ca sa vezi ce am scris ..si ia-te din nou ca nu fac nicio conexiune :doh: :no::o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fie ca vrei sa devi actor de telenovele, fie ca vrei sa ajungi sa joci la un teatru care sunt morivele tale pentru care ai vrea?

dak nu ai vrea de ce nu vrei?

 

As vrea, poate intr-o alta viata. In asta nu pot sa "joc", sa mint. Daca esti un expert in minciuni si inselatorii (in sensul ca-ti poti ascunde foarte bine emotiile si intentiile), atunci esti bun de actor, sau agent de vanzari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As vrea, poate intr-o alta viata. In asta nu pot sa "joc", sa mint. Daca esti un expert in minciuni si inselatorii (in sensul ca-ti poti ascunde foarte bine emotiile si intentiile), atunci esti bun de actor, sau agent de vanzari.

Aici te cam contrazic.e adevarat ca un actor trebuie sa isi creeze alte stari,depinde de film,piesa...etc.Dar acestia beneficiaza de un mare grad empatic si da ai dreptate ca sunt multi inselatori,care se cred actori si in viata de zi cu zi,insa nu asa sunt toti.Aia sunt oameni care lucreaza numai pt faima si bani.Acestia din urma consientizeaza ca teatrul nu este un lucru de batut joc si experimentat cand ai u chef.Daca o respecti precum o arta ce este,nu exista sa joci teatru si cu ceilalti oameni.De asemenea actorii,trebuie sa aiba un anumit grad de bunatate in meseria asta si cu cat creste acest grad cu atat bneficiaza de mai mult Dar artistic de la D-zeu. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
DRaga mea,eu online,fac multe greseli de tipar din cauza ca scriu f repede si am trecut de stagiul acela in care trebuia sa ma uit la tastatura sa fiu sigura pe ce apas.Daca tu stai si te uiti litera cu litera :good: la tastatura...e treaba ta,dar nu te judec prin orgoliul tau,pt ca daca ar fi sa o iau asa,as fi ajuge rau...f. rau.Iar in privinta talentului,eu nu spun un lucru fara dovezi,draguta mea invidioasa :lol2: .Intotdeauna am dovezi cand vb. :D Am participat in multe pise de teatru,scenete religioase de Craciun,iar rolul meu il interpretam din prima repetitie,f. bine,aparand si laudele de aici.Plus ca am si argumentat mai sus de unde stiu ca am talent,dar se pare ca invidia ta ti-a intunecat vederea si nu ai vazut cand am spus ca si prietenele mele ramaneau fascinate la cat de bine interpretam piesele mele inventate. :cheer: Asa ca eu ti-as sugera din bunavointa,sa renunti la orgoliul si invidia ta pt ca tu nu ai nimic de castigat in asta :cheer:

 

Nu trebuie sa crezi ca @newtask e invidios cand a afirmat ca ar trebui sa lasi pe altii sa spuna daca ai sau nu ai talent. Acum crede-ma ca una e sa interpretezi piese la spectacolul de Craciun si alta e sa faci teatru profesionist. una e sa iti fascinezi prietenele de scoala si alta e sa faci fata unui public serios si versat care a mai vazut 100 de spectacole pana la tine si stie despre ce e vorba. Da, exista si public care cunoste repertoriul foarte bine si la orice greseala poti sa fii fluierat. A patit-o si Pavarotti ratand niste note. O sa afli cat la suta ai talent in momentul in care o sa ai o cariera solida in domeniu.

Si eu am terminat Liceul de Arta dar nu pot spune ca am 100% talent doar pentru asta. Viata si ce voi face pe viitor o va dovedi. No, da asta o sa vezi cu timpul singura. succes in orice vrei sa faci.

Editat de Akira

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu trebuie sa crezi ca @newtask e invidios cand a afirmat ca ar trebui sa lasi pe altii sa spuna daca ai sau nu ai talent. Acum crede-ma ca una e sa interpretezi piese la spectacolul de Craciun si alta e sa faci teatru profesionist. una e sa iti fascinezi prietenele de scoala si alta e sa faci fata unui public serios si versat care a mai vazut 100 de spectacole pana la tine si stie despre ce e vorba. Da, exista si public care cunoste repertoriul foarte bine si la orice greseala poti sa fii fluierat. A patit-o si Pavarotti ratand niste note. O sa afli cat la suta ai talent in momentul in care o sa ai o cariera solida in domeniu.

Si eu am terminat Liceul de Arta dar nu pot spune ca am 100% talent doar pentru asta. Viata si ce voi face pe viitor o va dovedi. No, da asta o sa vezi cu timpul singura. succes in orice vrei sa faci.

asa e cum zici u,dar eu sunt f. obisdnuita cu publicul de mica.Si ai perfecta dreptate cu omul experimentat,insa mi s-a zis ca eu am o empatie f dezvoltata si daca mi se descrie doar o data o personalitate a cuiva eu o pot interpreta f repede

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu ce s-a zis aici: ca un actor nu trebuie sa minta bine sau sa se prefaca, nu asta inseamna actoria.

sa fi actor inseamna a arata, a construi, a traii. si despre teatru sunt multe de invatat, nu doar un text si o miscare scenica, un actor ind evenire trebuie sa citeasca nenumarate carti de teorie, sa cunoasca laturi ale teatrului, scena e doar o latura.

 

nu stiu sa spun cand iti dai seama ca ai talent sau nu, cred ca ii mai important sa ai daruinta si sa fi perseverent, si cel mai important un bun observator. uneori ai momente bune, alteori mai proaste.

 

si acum sa raspund la intrebarea topicului: o parte din mine isi doreste sa devin actrita (in teatru de preferat), o alta parte isi doreste sa devin pictorita, o alta sa devin medic veterinar...vreau sa fac atat de multe ca imi e frica sa ajung sa nu fac nimic.

is in anul 3 la liceul de teatru, iar ina cesti ani mi s-a schimbat toatal viziune de cum o aveam cand am venit la admitere...si chiar terminand liceul mai am atat d emulte d einvatat in acest domenui, avantajul pe care il am e ca pot explora mai multe drumuri ce tin de tearu iar la facultate, daca e sa ajung acolo am de ales: actorie, regie etc.

 

mai am un an la dispozitie sa ma hoatarasc

 

ah..si zicea careva ca mori de foame ca actor, ei bine, daca gandesti in felul asta, nici nu-ti recemoand sa te implici in domeniu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

It's just my lifetime dream ! :evil:

 

Sa stiu ca sunt cunoscut .... sa stiu ca sunt apreciat ... trebuie sa sar eu peste niste mici emotii de inceput... deci de exemplu : eu nu ma bag in fata cozii la o asemenea chestie .. dar cand ajung acolo .. mananc norii !!! :D ..... Deci eu zic ca am talent ... si doresc sa mizez pe drumul asta .. pana vad ca ceva nu merge :) ... si ma axez pe altceva ... POSIBIL ...

Editat de S3rban77

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×