Sari la conținut
Forum Roportal
dede2004

spaga in liceu

Postări Recomandate

Cred ca ati vizionat la TV scandalul legat de profesorii din LICEUL INDUSTRIAL ...(Jud. BV) unde unul sau mai multi profesori au luat spaga pentru ca elevii sa treaca clasa. Era vorba de o clasa de a 12-a care a inceput in urma cu 2 saptamani tot TAM-TAM -ul asta. eu stiu....pentru ca sunt de acolo. Vi se pare firesc ca un elev sa dea spaga ....fiind in interesul lui sa treaca clasa ......?Dar vi sa pare normal ca profesorul sa ameninte ca nu va trece un elev daca nu decarteaza ceva .? Asta sa-a intamplat in respectivul liceu ! Frumos nu ? voi ce parere aveti ? Ati dat spaga la profesori vreodata ? E firesc sa se intample asa ceva in Romania?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca ati vizionat la TV scandalul legat de profesorii din LICEUL INDUSTRIAL ...(Jud. BV) unde unul sau mai multi profesori au luat spaga pentru ca elevii sa treaca clasa. Era vorba de o clasa de a 12-a care a inceput in urma cu 2 saptamani tot TAM-TAM -ul asta. eu stiu....pentru ca sunt de acolo. Vi se pare firesc ca un elev sa dea spaga ....fiind in interesul lui sa treaca clasa ......?Dar vi sa pare normal ca profesorul sa ameninte ca nu va trece un elev daca nu decarteaza ceva .? Asta sa-a intamplat in respectivul liceu ! Frumos nu ? voi ce parere aveti ? Ati dat spaga la profesori vreodata ? E firesc sa se intample asa ceva in Romania?

[snapbacca]50022[/snapbacca]

Nu am dat vreodata spaga la profesori, dar la cum se prezinta lucrurile acum in Rom

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am dat spaga nici la liceu si nici la facultate; desi, daca stau sa-mi aduc aminte, acum la facultate am avut chef sa dau bataie pentru niste faze naspa ale unor profesori/profesoare. De asta vreau sa termin mai repede facultatea, pentru ca, daca sa-ar intampla ca vreun profesor sa sugereze ca ar vrea spaga sau alte chestii pentru ca eu sa trec anul, ma auziti la stiri, ca cer comisie de reevaluare.

 

Din fericire nu a fost nevoie niciodata; ma pregatesc mereu la examene, sa nu aiba nimeni de unde sa scada prea mult la nota, sau sa ma pice. Nu stiu altii cum sunt, dar eu spaga nu as da din principiu ...si in plus, vreau sa-la vad eu pe ala care crapa de ciuda ca nu primeste bani si nici nu are cum sa ma pice. :Pe :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am dat spaga niciodata..niciunui profesor....si nu cred ca as face-o..doar ca sa ma treaca vreun prof care pur si simplu sa-a trezit cu ideea de a nu ma lasa sa trec clasa...Oricum invat..pentru a nu fi in situatia de a da vreun motiv profesorilor...daca nule dau motive nu au ce face...si daca tot au chef..atunci Televiziunea rullz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spaga nu am dat...inca nu am fost pusa in situatia ca situatia mea scolara sa depinda de banii pe care sa-i dau unui profesor...si o sa fac tot posibilul sa nu ma aflu in aceasta situatie

:wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate este o realitate a zilelor noastre. Avem de-a face cu o sumedenie de inchipuiti care pretind favoruri de tot felul in schimbul unui/unei calificativ/note. Aceasta este viata pe care noi suntem nevoiti sa o traim datorita celor care au permis dezvoltarea acestui fenomen. Personal am incercat sa schimb mentalitatile celor de langa mine obisnuiti sa rasplateasca amabilitatea functionarului public sau a profesorului, iar exemplele ar putea continua. Este greu de crezut insa ca aceasta schimbare se va produce in viitorul apropiat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din pacate este o realitate a zilelor noastre. Avem de-a face cu o sumedenie de inchipuiti care pretind favoruri de tot felul in schimbul unui/unei calificativ/note. Aceasta este viata pe care noi suntem nevoiti sa o traim datorita celor care au permis dezvoltarea acestui fenomen. Personal am incercat sa schimb mentalitatile celor de langa mine obisnuiti sa rasplateasca amabilitatea functionarului public sau a profesorului, iar exemplele ar putea continua. Este greu de crezut insa ca aceasta schimbare se va produce in viitorul apropiat.

[snapbacca]51226[/snapbacca]

pai atuni hai sa decretam: AU LUAT-O PE ULEI RAU DE TOT!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

spaga la facultate am dat, dar la liceu n-am auzit de asa ceva. Cu toate ca daca ma gandesc bine .... erau buchete de flori, sponzorizari, etc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana in cl a 10-a am facut chimie.... si era o profa... batrana... cred ca aia vrea sa moara in liceu ca si acuma mai e :hi: si ea se uita dupa imbracaminte si la sf. catalogului... si cei cu $ nu ii trecea... si nu primea de la elev banii ci de la parinti.. recunosc si eu am patit-o... ata ete... mai sunt si asa exceptii de profi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si de profesor...si mai ales..daca te ede ca ai bani...deja asta e primul lor gand...sa te faca sa le dai bani...daca vrei sa treci :hi:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×