Sari la conținut
Forum Roportal
Venus

Ai renunta la statutul de muritor ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pai la ce-i trebuie zanei o viata personala, ha? Ea e dedicata total muritorilor:D

 

ete na!

pai ce?

a fost castigata la loz in plic de catre muritori?

sau e sclava?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ok... am inteles... dar restul vietii ei, dupa ce ajuta ce face? care este viata ei?

 

Ajuta si ajuta si ajuta si ajuta la infinit........ (apropo, pricep dar nu percep infinitul...defectul meu de fabricatie)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ajuta si ajuta si ajuta si ajuta la infinit........ (apropo, pricep dar nu percep infinitul...defectul meu de fabricatie)

 

vezi... tot mai bine MURITOR! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ete na!

pai ce?

a fost castigata la loz in plic de catre muritori?

sau e sclava?

 

 

n-auzi, daca este nemuritoare si mai ales "rece", la nivelul trairilor sale superioare, nu mai are nevoie :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-auzi, daca este nemuritoare si mai ales "rece", la nivelul trairilor sale superioare, nu mai are nevoie :cheer:

 

aha! e sclava!

asadar: MURITOARE e mai bine!

:yahoo: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ti s-ar oferi sansa de a renunta la statutul de muritor de rand, pentru o viata vesnica - (nemuritor si rece) - ai accepta ? (presupunand ca ai avea si puteri magice, ai putea sa faci mult bine muritorilor) De ce?

 

Dar, presupunand ca esti nemuritor, ai dori sa renunti la nemurire...pentru o clipa de fericire, ca si muritor ? De ce? :cheer:

 

 

Raspunsul meu: Nu vreu sa schimb nimic...vreau sa raman asa cum sunt...cum ma simt, bine/rau - ale mele sunt toate !

 

 

nu,nu as vrea.

insa exista oameni care sunt atat de lasi incat,chiar de nu doresc asta,de teama de a afla ce e dupa moarte,doresc sa fie nemuritori :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ti s-ar oferi sansa de a renunta la statutul de muritor de rand, pentru o viata vesnica - (nemuritor si rece) - ai accepta ? (presupunand ca ai avea si puteri magice, ai putea sa faci mult bine muritorilor) De ce?

 

Dar, presupunand ca esti nemuritor, ai dori sa renunti la nemurire...pentru o clipa de fericire, ca si muritor ? De ce? :cheer:

 

 

Raspunsul meu: Nu vreu sa schimb nimic...vreau sa raman asa cum sunt...cum ma simt, bine/rau - ale mele sunt toate !

 

De ce sa te grabesti?

Nemurirea oricum o ai, e-n tine si-mprejurul tau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ti s-ar oferi sansa de a renunta la statutul de muritor de rand, pentru o viata vesnica - (nemuritor si rece) - ai accepta ? (presupunand ca ai avea si puteri magice, ai putea sa faci mult bine muritorilor) De ce?

 

Dar, presupunand ca esti nemuritor, ai dori sa renunti la nemurire...pentru o clipa de fericire, ca si muritor ? De ce? :airkiss:

 

 

Raspunsul meu: Nu vreu sa schimb nimic...vreau sa raman asa cum sunt...cum ma simt, bine/rau - ale mele sunt toate !

 

Nu, n-as accepta. O viata de om e suficienta. Besides, n-ai nevoie de puteri magice ca sa faci pe cineva fericit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mi-as dori sa fiu nemuritoare pentru ca toti in jurul meu, s-ar stinge incet, incet, pana raman singura fara nimeni, plangand si innebunind....tot cel mai bine e sa fi muritor si sa mori stiind ca ai avut o viata normala, decat sa fi vesnic si sa nu ai o viata fericita :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×