Sari la conținut
Forum Roportal
subarah

Magia sexuala si spiritualitatea tantrica

Postări Recomandate

unde scrie ca nu sint rataciti pe cale? divinul nu creaza nimic fara un scop chiar si diavolul are menirea lui

 

 

Pai treaba cu Magia Sexuala....este asemanatoare cu a avea "acces" la un ciocan...

Poti sa bati cu el cuie pentru a construi ceva ce ai nevoie....de ex. un refugiu...

Sa il poti folosi pentru a da in cap cuiva care te deranjeaza/enerveaza...etc...

 

Exemplu cam stiupid....dar real...

 

Magia Sexuala este o ustensila...care la fel ca toate celelalte poate fi folosita in "Bine" sau "in Rau"...

Din punct de vedere matematic-universal...ambele sunt "Bune"...dar din punct de vedere moral...diferenta este cea de mai sus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pei eu ce am zis ratacitii o folosesc in scop negativ asa se intampla cu orice religie disciplina...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ma veti convinge niciodata ca ar fi de origine divina...dar incercati.

 

scuze vali...aici vroiam sa dau de fapt quote.....

 

dau acu....

 

 

pai cine incearca sa te convinga de faptul ca luna ne e luna....???

doar vorbeam de "o ustensila" prin care noi putem accesa "divinitatea"....si ii putem folosi puterea pentru a ne face o viata mai libera si buna...in asa fel incat sa devina un catalizator al "trezirii constiintei" la adevarata realitate.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
scuze vali...aici vroiam sa dau de fapt quote.....

 

dau acu....

 

 

pai cine incearca sa te convinga de faptul ca luna ne e luna....???

doar vorbeam de "o ustensila" prin care noi putem accesa "divinitatea"....si ii putem folosi puterea pentru a ne face o viata mai libera si buna...in asa fel incat sa devina un catalizator al "trezirii constiintei" la adevarata realitate.....

 

sint de acord cu tine dar mihaela1 a postat un site si zicea ca acolo sunt multe membre misa . de acea am zis ca exista si lume care se foloseste de magis sexuala pentru a ca castiga bani deci pierd calea. nu trezesc nimic decat simple placeri fizice

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in continuare o perspectiva asupra "sexului" mai putin intalnita....

 

Este "ceva"....ce se numeste TANTRA CUANTICA....

 

 

Am tradus un interviu...

 

Enjoy!

 

 

 

"

 

Interviu cu un Tantrika

 

 

Abu: Voi trece direct la subiect , Nick. Ce vreti voi , tantrika cuantici?

 

Nick: Vrem sa "to fuck" atomii.

 

Abu: Cu sau fara permisiunea lor?

 

Nick: Cu permisiunea lor , desigur. Ca doar nu suntem salbatici.

 

Abu: Cum cere cineva voie unui atom..sa il "fuck"? Si ce ai face daca ar spune <da>?

 

Nick: Folosim "masini" pentru a ii intreba; daca raspund <da> vom folosi acealasi "masini" pentru a incepe preludiul.

 

Abu: Folositi "masini" pentru a "fuck" atomii? La ce fel de "masini" te referi , Nick?

 

Nick: Acestea sunt masini ce unesc mintea cuiva cu mintea altcuiva , Abu. Daca o astfel de masina ne-ar conecta pe noi doi , amandoi am fi constienti de ceea ce gandeste celalalt. Intre 2 oameni , aceasta masina ar opera precum o conectare telepatica. Cum ai putea sa te simti in momentul in care te conectezi cu un atom , ne putem doar imagina. Un lucru este sigur , oricine experimenteaza prima legatura cu atomii , va face un mare pas pentru omenire , precum Columb sau primul om pe Luna.

 

Abu: Cum numiti voi aceasta masina?

 

Nick: Ma gandesc la numele de "Convivum" , deoarece masina va fi o conduita a vivacitatii , facand "channelling" pentru insasi esenta a cum te simti viu. Am mai numit-o si "the Jim Link" in onoarea lui James Culbertson , care a descris primul o astfel de conexiune si modalitatea de a o construi , in cartea sa "Mintea Robotilor".

 

Abu: Deci ... "the Jim Link" este ca si "Vulcan Mind Meld" din Star Trek?

 

Nick: Da , doar ca "Mind Meld" este science-fiction --- dar Convivum va fi un aparat real pe care il poti tine in maini.

 

Abu: Cum ar functiona conexiunea mintii?

 

Nick: Pai , "Jim Link-ul" lui Culbertson functioneaza prin stabilirea anumitor "patternuri" ale conexiunii cauzale , numite "bucle/loopuri clare" intre 2 centre de constiinta. Modelul mintii "teoretizat" de Culbertson este in intregime clasic. Probabil ca ai putea construi un "Jim Link" cu ajutorul partilor unui computer pe care le iei de la Radio Shack.

 

Totusi , oricat de igenios ar suna , modelul constiintei lui Culbertson este probabil gresit. Pentru a construi primul COnvivum , cred ca am avea nevoie de resurse pe care doar "teoria cuantica" le-ar putea oferi. Vom obtine succesul in conectarea a 2 minti prin crearea unui "pattern" de-ne-rupt din conexiuni ale fazelor cuantice , folosind tehnici care astazi pot fi cu greu imaginate , dar care in cativa ani vor deveni "uzuale".

 

Abu: Care este cel mai mare obstacol pe care il ai in cale , NIck , in munca crearii unui Convivum?

 

NIck: Stupiditatea umana , Abu. Nu cunoastem inca atatea pe cat am vrea sa cunoastem despre teoria cuantica , si suntem complet ignoranti in legatura cu natura mintii.

 

Abu: Faci sa sune acest lucru , a fi fara speranta. Atunci de ce esti asa de optimist?

 

Nick: Avem 2 moduri prin care "cunoastem" materia ; unul este prin simturi , unde percepem forma si mirosul materiei din exterior. Si al doilea mod , este cunoasterea materiei din interior. Suntem facuti din materie , deci stim intr-un mod foarte direct si indisputabil , modul in care se simte materia din interior.

 

Schopenhauer numea acest al-2-lea mod de a cunoaste ... "usa secreta" in natura realitatii. Si Schopenhauer avea dreptate. Cunoastem cu certitudine ceva despre adevarata natura a acestei existente corporale , pe care nici o observare externa nu o poate revela.

 

De indata ce detinem deja o metoda de a cunoaste materia din interior , tot ceea ce va face Convivum va fi doar sa extinda raza acestei cunoasteri inspre interiorul altor entitati.

 

Abu: Un fel de telescop al sufletului.

 

Nick: Da , o ustensila ce poate extinde interiorul meu in interiorul cuiva , sau in interiorul unui atom , sau in interiorul unei veverite , sau in interiorul unei galaxii.

 

Abu: Experimentand pasiunea cu Calea Lactee? Ce este tantra cuantica?---este stiinta sau misticism?

 

Nick: Este misticism stiintific , Abu. Vrem sa exploram acelasi teritoriu pe care misticii il experimenteaza ( sau chiar mai mult ) , dar vrem sa calatorim spre aceste locuri la clasa intai.

 

Abu: Teoria ta despre extinderea constiintei/atentiei suna foarte asemanator cu ceea ce oamenii spuneau in anii '60 despre dorgurile psihedelice.

 

Nick: Da , perspectiva noastra "privilegiata" asupra materiei din interior poate fi schimbata profund de anumite molecule mind-altering. Folosite in directia buna , aceste substante au multe sa ne invete despre cum functioneaza de fapt lumea - ele sunt un prim pas important in instruirea a cum sa "fuck" atomii. Dar comparate cu COnvivum , comparate cu modul in care cercetatorii vor deschide usi noi inspre viata interioara a lucrurilor , aceste chimice crude vor parea topoare din piatra in mainile omanilor din pesteri.

 

Abu: Deci tantra cuantica este un fel de experienta psihica , bazata pe experienta LSD?

 

Nick: Substantele sunt doar ustensile ale antrenamentului , Abu. Tantra Cuantica este "nava/starship" spre alte lumi.

 

Abu: De ce numesti acest lucru , "fucking with atoms? De ce nu , "traind telepatia/comunicarea cu atomii"?

 

Nick: Daca tu crezi ca uniunea cu o alta fiinta este precum a vorbi la telefon , vei fi foarte surprins de catre prima ta experienta cu Convivum. Conectand mintile la un nivel simbolic , va fi doar o mica parte a acestei deschideri asistata-fizic spre "Otherness". Prin conexiunea Convivum , vom simti corpurile noastre unindu-se , mintile noastre unindu-se, plus alte "conectivitati" pentru care inca nu avem nume. Deci nu cred ca a compara Uniunea COnvivum cu sexul este "derutant" , deoarece trebuie sa iti imaginezi ca va fi un fel de sex ce este mult mai intens decat orice am experimentat , oricare dintre noi.

 

Abu: Mai intens decat sexul? Mai intens decat drogurile? Suna bine , Nick , dar care este "treaba"?

 

Nick: "Treaba" este ca atunci cand iti unesti interiorul cu alte fiinte , nu te intorci neschimbat. Persoana ce se intoarce dintr-o Uniune Convivum , nu mai este aceeasi persoana cu cea care a intrat. Stiinta ordinara este stiinta seaca - masurarea masei quark-ului nu te schimba prea mult. Dar datorita participarii inerente , tantra cuantica este destul de periculoasa - si riscurile cresc direct proprotional cu cat de departe te duci in experienta. Cu cat vrei sa inveti mai multe despre lume , cu atat mai mult risti sa iti pierzi nu numai identitatea personala , ci chiar apartenenta ta la specia umana!

 

Mai mult , experienta Convivum insasi nu ar parea atractiva multor oameni de stiinta. Tantra cuantica necesita o toleranta mare la ambiguitate , o predispozitie de a dizolve propriile granite personale si de a te ceda unei imbratisari straine , plus o capacitate mare pentru empatie. Majoritatea oamenilor de stiinta - dar nu toti - au structuri de caracter foarte rigide si foarte putina empatie chiar si pentru propia specie , daramite empatie pentru sec "grotesc" - cu mameliene de jeleu din sistemul Pleiade. Nu sunt atat de curajos si bine echipat nici eu , pentru Tantra Cuantica , dar practic "fara-frica" si deschiderea corpului meu si mintii mele spre noi idei si experiente.

 

Abu: Multumesc , NIck , pentru ca ai renuntat la timpul tau pentru a raspunde la intrebari. Este altceva ce ai vrea sa adaugi pentru a rezuma aceasta noua metoda de a intalni si intelege existenta?

 

NIck: Da , stiinta a avut succes ( poate prea bine ) in tatonarea Naturii; acum este timpul ca noi sa invatam sa o "imbratisam" , sa o vedem pe Ea ca si colectie de parti ale Corpului lui Dumnezeu. Si acest lucru nu este metafora sau misticism , ci o experienta de extindere fizica. Putini oameni de stiinta conventionali vor avea interes sau abilitate pentru o astfel de cercetare. Pentru a duce la bun sfarsit o astfel de munca ( acest joc nou ) numita Tantra Cuantica , va fi nevoie de noi genuri de genii , barbati si femei care sa fie Cercetatori/Iubitori ai Cosmosului ... ce trebuie sa uneasca mintea si inima.

 

Traim intr-un timp in care toata cunoasterea noastra este reconstruita. Fizica moderna este plina de stiinta ce indica acest lucru; Tantra Cuantica este Stiinta Iubitoare.

 

"

 

 

 

:cheer:

Editat de Infinitus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Yep....pentru ca starea de fericire adevarata este o conscinta a faptului ca esti oleac "deblocata"....

 

suna foarte interesant, este parca ceea la ce am visat toata viata...dar...incep sa-mi pierd speranta ca voi avea intradevar ocazia sa o practic... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Yep....pentru ca starea de fericire adevarata este o conscinta a faptului ca esti oleac "deblocata"....

 

suna foarte interesant, este parca ceea la ce am visat toata viata...dar...incep sa-mi pierd speranta ca voi avea intradevar ocazia sa o practic... :crazy:

 

pai zici ca ai acces la astral gaseste un partener si plecati e foarte placut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cauta-l pe bivolaru' si iti face o magie sexuala individuala apoi mai elevata in grup cu tot ritualul ... o sa fii in multiorgasm cand va urina in gura ta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cauta-l pe bivolaru' si iti face o magie sexuala individuala apoi mai elevata in grup cu tot ritualul ... o sa fii in multiorgasm cand va urina in gura ta

 

 

:cheer: ... de parca AMaRATU' de bivolaru...a inventat sexul dintre barbat si femeie...

 

 

 

Prikindel...daca vrei sa afli ce e aia "magie sexuala"...studiaza-l pe Aleister Crowley... printre altii si alte "texte" ...

In informatiile acestui om "generos" ... pot spune ... ( datorita evidentierii multor informatii "oculte")... ai sa gasesti multe revelari ale adevaratei conotatii magice a sexualitatii...

In timp ... prin practica ai sa dai de Putere!...si avand putere...ai sa-ti creezi propria realitate ... scapata fiind de ghearele bestiei Sistemului/Matrixului...

 

Puterea si Constiinta folosirii ei...este tot ceea ce trebuie sa obtina un om in Viata...

 

apoi...Binele si Raul tin exclusiv de Vointa ta...

Editat de Infinitus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toate practicile Hinduse sunt in esenta...METODE REPTILIENE DE STAPANIRE A KUNDALINILUI...

De fapt intreaga stiinta Hindusa...este bazata pe dogma impusa de NAGAS...reptilienii din tinutul PATALA...de sub NEPAL si PAKISTAN...

 

Si orice ai de raspuns in cazul meu...este invalid si nefondat in adevarata cunoastere... :cheer:

 

Salut,

 

Continua daca vrei despre NAGAS ... stiu ca e off topic dar e interesant :good:

Editat de danutzzz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×