Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

Palaca de retea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am mai deschis un topic si intrebam cu formatez un hdd sata. Acolo am reusit, dar acuma am dat de alta problema.

Dupa ce am instalat absolut TOATE driverele am bagat cablu de la hub sa ma conectez (sa intru in explorer pe un site) am descoperit ca nu se conecteaza. Imi zice ca e conexiune slaba sau absenta. Am luat acelasi cablu de retea si am incercat cu un alt laptop si a mers, am reincercat cu laptopul meu si aceeasi eroare.

Vreau sa mentionez ca se wirless se conecteaza, merge perfect dar cand bag cablu de retea, hatz ca nu mai merge.

Intru in My Computer -> Manage bla bla, si ma uit la placa de retea si e acolo frumoasa, cu driverele instalate si ea zice ca functioneaza corect.

Intru in Control Panel si dezactivez chestia aia, conexiunea la internet, adica placa de retea si dau sa o activez din nou si nu se mai activeaza. Atunci nu se mai conecteaza deloc, nici macar eroarea nu mai apare. Dau restart si iara apare placa de retea mare si frumoasa in Manage, iara bag cablu de retea si iara da eroarea aia frumoasa... :friends:

 

Ce sa fac ca pana acuma am formatat calcu de 2 ori si am descarcat 7 drivere si tot nimic.

Ajutati-ma va rog :x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

s-ar putea sa nu fie configurata corespunzator conexiunea la internet prin placa de retea.

 

dupa ce ai conectat cablul de retea, click dreapta pe icon-ul conexiunii si incearca urmatoarele:

 

1) repair connection

 

2) properties (vei vedea detaliile conexiunii: ip, dns....).

 

 

arata-mi ce informatii ai la properties.

 

 

PS: ai reusit sa instalezi driverul sata ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Driverul sata nu l-am mai instalat pt ca am lasat IDE hardu si merge xp pe el bine.

Azi nu am cand sa ma mai uit la laptop dar miercuri o sa imi fac timp sa ma uit mai atent la el si iti dau informatiile de acolo. (Nu sunt in tara si luni plec de aici, marti ajung si miercuri o sa ma uit :x: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×