Sari la conținut
Forum Roportal
anita ica

Cum protejam trandafirii de inghet

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 12 trandafiri cataratori pe care i-am pregatit ieri sa infrunte inghetul. I-am infasurat in folie transparenta de sus pana jos, apoi le-am pus multa zapada la radacina. Oare au vreo sansa sa scape de inghetul de zilele acestea? Daca are mai are cineva vreo idee cum sa-i mai protejez, sa-mi scrie, poate nu e tarziu nici acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 12 trandafiri cataratori pe care i-am pregatit ieri sa infrunte inghetul. I-am infasurat in folie transparenta de sus pana jos, apoi le-am pus multa zapada la radacina. Oare au vreo sansa sa scape de inghetul de zilele acestea? Daca are mai are cineva vreo idee cum sa-i mai protejez, sa-mi scrie, poate nu e tarziu nici acum.

Daca te trezeai mai devreme,era bine sa-i acoperi cu ceva pamant...erau mai bine protejati...in loc de folie,nu ar fi mai bun un vas?Dar de ce trebuiesc protejati?Sunt pusi recent?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 12 trandafiri cataratori pe care i-am pregatit ieri sa infrunte inghetul. I-am infasurat in folie transparenta de sus pana jos, apoi le-am pus multa zapada la radacina. Oare au vreo sansa sa scape de inghetul de zilele acestea? Daca are mai are cineva vreo idee cum sa-i mai protejez, sa-mi scrie, poate nu e tarziu nici acum.

Pui citeva anvelope de masina (tractor0 in jurul lor si le dai foc si sa vezi ce se incalzesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pui citeva anvelope de masina (tractor0 in jurul lor si le dai foc si sa vezi ce se incalzesc.

 

 

ai multa imaginatie!

asa faceti voi pe acolo?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 12 trandafiri cataratori pe care i-am pregatit ieri sa infrunte inghetul. I-am infasurat in folie transparenta de sus pana jos, apoi le-am pus multa zapada la radacina. Oare au vreo sansa sa scape de inghetul de zilele acestea? Daca are mai are cineva vreo idee cum sa-i mai protejez, sa-mi scrie, poate nu e tarziu nici acum.

 

 

care-s mici (plantati in august) i-am lasat sub sticle de plastic

aia de anul trecut...la mila domnului...insa, e zapada mare si-i protejeaza!

 

da la noi trandafirii infloresc si in ianuarie daca anvelopele-s de tractor

 

eu stiam ca pe la rusi tractoarele-s cu senile!...cum dati voi foc la otel asta-i grea incercare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

rusii sunt in rusia noi in Moldova la noi is tot felul de tractoare si cu senile si cu anvelope si cu tractiune animala de care vrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
rusii sunt in rusia noi in Moldova la noi is tot felul de tractoare si cu senile si cu anvelope si cu tractiune animala de care vrei.

 

 

tu dai foc la cauciucuri sa-ti salvezi trandafiru'?...

(cumva esti din bacau si eu nu stiu?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putin mai la est la Chisintau.

Ad ce nu ma crezi iti spun doar ca infloresc si in ianuarie

 

cum naiba infloresc trandafirii la voi,in ianuarie??!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×