Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Un super talent. Parca cu un pas in urma la capitolul muzicalitate, in comparatie cu Mustaine, Hammett, sau chiar Eddie van Halen. Un exemplu in acest sens: :blink: Enjoy.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa-i. Nu armonia-i defineste muzica. E mai complex si poate stilu' asta discontinuu il face si mai original. FOR THE LOVE OF GOD, varianta in care e acompaniat de o intreaga orchestra............Mamaaa!! are tot.

Nu tot timpu' ascult Steve Vai cu placere. Ma agita si cred ca agitatia ar merge pana la enervare daca as persista :blink: Cate face muzica asta...

Imi place mult Andy Timmons.

Am vrut sa-l compar pe Steve cu alti chitaristi....nu-i prima data cand imi vine sa fac asta. M-am razgandit si de data asta, de cum l-am adaugat in winamp si pe Satriani. :o: Amandoi sunt mari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Canta ff bine Steve Vai,dar nu-mi place.E prea exagerat,prea infloreste melodiile.Imi place doar 2 melodii: Tender surrender si For the love of god.

 

In schimb preferatul meu e Joe Satriani pe care l-am descoperit de curand.Si da,stiu, ca Steve Vai a fost elevul lui Satriani.De asemenea Kirk Hammet a fost elevul lui Satriani.

Hmm sa deschid subiect separat Joe Satriani sau un subiect care sa cuprinda toti chitaristii din G3.

Editat de Jet Black

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Canta ff bine Steve Vai,dar nu-mi place.E prea exagerat,prea infloreste melodiile.Imi place doar 2 melodii: Tender surrender si For the love of god.

 

In schimb preferatul meu e Joe Satriani pe care l-am descoperit de curand.Si da,stiu, ca Steve Vai a fost elevul lui Satriani.De asemenea Kirk Hammet a fost elevul lui Satriani.

Hmm sa deschid subiect separat Joe Satriani sau un subiect care sa cuprinda toti chitaristii din G3.

 

 

Hai chiar asa nu mai asculta nimeni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Comerciali..si Satriani,si Vai,si Malmsteen.Sunt altii in scena underground mult mai buni ca ei.Ca exemple pot da:Viktor Zinchuk,Faraz Anwar,Viktor Smolski,Evgeniy "Jin" Mishchenko etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Comerciali..si Satriani,si Vai,si Malmsteen.Sunt altii in scena underground mult mai buni ca ei.Ca exemple pot da:Viktor Zinchuk,Faraz Anwar,Viktor Smolski,Evgeniy "Jin" Mishchenko etc.

 

Am dat si eu cautare.Nu auzisem de cei mentionati.Cel mai bun mi s-a parut Faraz Anwar si mi se pare ca la stil seamana foarte mult cu Satriani.

Dar sa zici ca sunt muuuult mai buni mi se pare putin exagerat.Mi se par in cel mai bun caz la fel de buni.Daca sunt asa buni de ce stau ascunsi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok,nu sunt mult mai buni.Insa cu o clasa peste ei tot sunt.Nu sta nimeni ascuns,conteaza doar sa ii gasesti.Ce parere ai de Jin?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok,nu sunt mult mai buni.Insa cu o clasa peste ei tot sunt.Nu sta nimeni ascuns,conteaza doar sa ii gasesti.Ce parere ai de Jin?

 

Nici cu o clasa nu mi se par peste,dar e parerea mea.Cati ani de cariera au in spate?

 

Am zis mai sus.Personal mi-a placut cel mai mult Faraz Anwar.

 

EDIT: Ce inseamna dupa tine ca sunt comerciali?

Eu inteleg de la tine ca ar fi cunoscuti si au vanzari multe,dar nu sunt buni.

Editat de Jet Black

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Li s-au urcat popularitatea la cap.Faptul ca sunt cunoscuti,ca au vanzari multe i-au cam indepartat de speedul/shredul clasic.Nu conteaza cati ani de cariera au acei respectivi in spate( ca o paranteza Smolski,sau Zinchuk,nu stiu exact care, e in cartea recordurilor pentru numarul de note cantate pe minut,ceea ce este ceva.) ci felul in care isi folosesc experienta.Smolski si Zinchuk au 24 respectiv 31 de ani in spate.(Posibil sa ma insel asupra numarului de ani)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×