Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

tre sa bei juma de sticlutza ca sa aibe efect laxativ, nu asa un strop luat pe buze.

si la fel, uleiul de ricin este exceptional pentru unghii, pentru cele care le au moi si exfoliate...este de ajuns sa le stergi de oja si sa le dai in fiecare seara inainte de culcare pe unghii si radacina lor cu putin ulei...in vreo 2 sapt vei vedea schimbarea :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Otilia, eu nu-ti recomand nici macar cantitatea aia sa o lingi de pe buze ca sansele pot fi mai mult decat reale :blink:

 

acum am vazut dar uite si raspunsul :D

 

tre sa bei juma de sticlutza ca sa aibe efect laxativ, nu asa un strop luat pe buze.

si la fel, uleiul de ricin este exceptional pentru unghii, pentru cele care le au moi si exfoliate...este de ajuns sa le stergi de oja si sa le dai in fiecare seara inainte de culcare pe unghii si radacina lor cu putin ulei...in vreo 2 sapt vei vedea schimbarea ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc de doi ani :o: pentru gene. a devenit o obsesie pentru mine sa ma dau aproape in fiecare seara pentru ca iubesc rezultatul.gene luuungi si frumoase. am inceput sa ma dau pentru ca imi cadeau (ajungeam ca woopi goldberg) si surpriza: s-au regenerat. un plus este ca se aplica mascara mult mai bine a doua zi. acum ma dau si pe sprancene pentru ca mi se par cam.... rarute.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este nemaipomenit uleiul de ricin.

Eu ma dadeam seara pe gene.Vreau sa spun ca sunt invidiata de genele mele lungi si dese.

De mult zic ca o sa iau mai mult sa dau si in cap,la radacini in special pentru tratarea parului...

Are efecte vizibile acest ulei.

Nu am incercat pe unghii,deja am o crema si mi le inreste,nu se exfoliaza, nu se rup si sunt foarte sanatoase,asa ca nu ma complic si cu uleiul.Am crema de un an si inca e la jumatate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar este bun pentru unghii? Mie mi se rup unghiile foarte usor. Am incercat foarte multe tratamente, dar fara rezultate vizibile. Pentru par , gene, sprancene face minuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×