Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am auzit de multe ori de acest ulei de prin reviste, sfaturi batranesti si am inceput sa-l folosesc o data pe saptamana, dupa ce imi fac baie, inainte de culcare. pana acum nu am observat mare lucru (poate ca ar trebui sa il folosesc maimult timp si apoi sa dau verdictul :crazy: ) dar am inteles ca folosit cu regularitate pe gene si sprancence, sporeste cresterea lor, le face mai rezistente, mai negre si mai frumoase, ca samponul pentru par. :(

va sfatuiesc sa incercati si voi sau sa imi spuneti parerile voastre despre acest ulei "miraculos" care se poate gasi la plafaruri sau farmacii. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar am inteles ca folosit cu regularitate pe gene si sprancence, sporeste cresterea lor, le face mai rezistente, mai negre si mai frumoase

Sporeste :flowers: ....inseamna ca in scurt timp o sa ai sprancenele gen Mircea Albulescu? :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei cosmeticienele recomanda uleiul de ricin atunci cand ai mici imperfectiuni la sprancene.Am folosit si eu o perioada caci aveam un gol la sprancene si usor usor au inceput sa creasca in locul acela.Uleiul de ricin mai este bun si pentru buze,iarna cand se exfoliaza cel mai des este bun pentru catifelare si protectie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru buze, suna bine :P Stiam ca e bun si pentru atunci cand iti cade parul si am tot incercat eu sa ma dau pe parul ud si fiind gros si cleios mai mult ma chelea :flowers: Cred ca trebuie incalzit inainte sa fie mai lichid 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat este de recomandat pentru buze, daca iti lingi buzele (chiar si din greseala) s-ar putea sa ai o diaree de toata frumusetea :x:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu cat este de recomandat pentru buze, daca iti lingi buzele (chiar si din greseala) s-ar putea sa ai o diaree de toata frumusetea :x:

 

:friends:

La o cantitate atat de mica (,)cat este necesar pentru buze mi se pare ca sansele de a avea asemenea probleme nu sunt reale. :cat:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles de la un tip ca uleiul de ricin te scoate urgent "afara".Eu am probleme cu constipatia de cand ma stiu,iar medicii au inceput deja sa ridice din umeri pentru ca am facut cam tot ce se putea in aceasta privinta.Cum e cu uleiul de ricin?Cam cate picaturi trebuie intr-un pahar cu apa?Si cam in cat timp isi face efectul?As prefera mai degraba uleiul de ricin cand e nevoie decat bitter si glaubersalz...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am cumparat de la farmacie ulei de ricin,iar farmacista avea un zambet siret pe buze...initial n-am inteles,dar uitandu-ma cu atentie pe cutie scria LAXATIV....daca vrei sa-l folosesti ca laxativ are instructiuni de folosire....Motivul meu era altul....mi-am taiat genele,aproape sa-mi scot ochii cu foarfecele,dar nu mi-a fost teama caci aveam uleiul de ricin langa mine......si da...peste luni de zile au crescut la loc......la fel de....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:x:

La o cantitate atat de mica (,)cat este necesar pentru buze mi se pare ca sansele de a avea asemenea probleme nu sunt reale. :cat:

Otilia, eu nu-ti recomand nici macar cantitatea aia sa o lingi de pe buze ca sansele pot fi mai mult decat reale :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am cumparat de la farmacie ulei de ricin,iar farmacista avea un zambet siret pe buze...initial n-am inteles,dar uitandu-ma cu atentie pe cutie scria LAXATIV....

 

Era vanzatoare de aprozar?Nu mai auzise de laxative...Doamne,ca multi prosti sunt pe lume... :x:

 

Eu folosesc uneori ulei de ricin pentru tratamentul unghiilor...si foarte rar imi fac o masca pentru par.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×