Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Placa de sunet!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tocmai am dat un repair windowsului,si nu imi mai apare cand il deschid,jos in colt,realtek si difuzorul ala sa schimb volumul!! :cry: :( :doh: :P :o: ;) :good: :good: :good: :good: :cry: :cry: :) :cry: Cand intru sa ascult o muzica spune ca placa de sunet nu a fost gasita!!!!!!1 :cry: :cry: Am instalat iar si tot nu imi apare!!!!(driverul).Nu am cum sa re-instalez windowsul ca am destule pe laptop si nu mi-ar ajunge o infinitate de CD-uri sa imi fac un backup!(metafora!)Mor de frica sa nu cumva sa se fi ars placa(Doamne fereste de 10 (0) de ori)ca nu-mi e de bani dar.......nu mai scap de parinti(care nu suporta calculatoarele).!!!!! :crazy: Ce pot face?!?!?!?!?!?!?!??!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca il ai pe CD nu poti sa pui baza pe el, CD-urile se mai zgarie, se mai murdaresc .....

daca ai facut instalarea cu cel descarcat de pe site .... atunci reinstalarea de windows ramane principala solutie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar daca dau repair(cum am mai dat)nu are acelasi efect ca si cand re-instalez nu?!Cand am dat repair nici atunci nu mergea!Atunci sa incerc sa reinstalez?

 

Dar nu stiu de unde sa iau driver de pe net!!!Puteti sa imi dati o indicatie?Eu am myria(o tampenie)d15ng-a

 

De fapt cred ca driverul s-a instalat perfect(cd-ul e perperperfect!!).Cand intru la hardware prin laptop,cand dau properties la placa de sunet,spune ca placa nu raspunde......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Click dreapta pe My Computer, Properties, Hardware, Device Manager si sterge elementele care sunt afisate cu semn de intrebare galben, in special daca sunt in sectiunea sunet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

edit: acum am văzut că era vorba de un laptop.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×