Sari la conținut
Forum Roportal
squeek

mai usor si mai sigur inca nu am gasit!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut tuturor !

 

Daca imi permite-ti sa va rapesc cateva minute pentru a va prezenta acest program.Stiu ca e mult de citit dar merita!

Nu este inca o sarlatanie prin care "puteti castiga sute de milioane in cateva saptamani"!Se castiga infim la inceput(maxim 45 dolari pe luna) dar mai tarziu puteti ajunge la mai mult.Deasemenea prin programul de referali puteti castiga si dumneavoastra si cel care a fost anuntat de acest program(daca cel referat a ajuns activ).

Sunt sigur ca sunteti sceptici citind acest titlu si in lumea in care traim va dau dreptate !

Si eu la inceput am fost neincrezator cand mi s-a propus asa ceva dar dupa o analiza atenta mi-am dat seama ca merita incercat si sunt sigur ca nu voi regreta !

De la inceput vreau sa va spun ca nu va veti imbogatii insa veti primi lunar niste bani repet FARA SA FACETI NIMIC !

Dar sa trec la subiect .

Tot ce trebuie sa faceti este sa va inregistrati pe acest link :

 

https://peer.gomez.com/aspx/application.asp...rrer=nairam4891

Aici veti da de aceasta fereastra :

Gomez1.jpg

Gomez2.jpg

 

 

Atentie : la rubrica PEER PROFILE in campul ,,Permanent E-mail Adresses sa completati adresa de email cu care sunteti inregistrati la Moneybookers sau PayPal ! Asta ca sa puteti primi banii !

 

Apoi descarcati programul ( NU versiunea pentru USA), completati datele si rulati-l !

 

Deci este vorba despre programul Gomez Peer care este deja pe internet de cel putin 6 ani de zile si va mai fi inca multi ani, deoarece este ceva serios. Initial se chema Porivo, dar acum cativa ani a fost cumparat de compania Gomez.

Ce este si ce face acest program ?

Gomez Peer foloseste calculatoarele din intreaga lume pentru a testa eficienta anumitor siteuri ale celor care platesc pentru astfel de teste. In schimbul acestui serviciu Gomez plateste testerii cu o parte din suma pe care o primeste de la buyeri.

 

 

Este vorba despre o aplicatie java care se instaleaza pe calculatorul testerilor, aceasta aplicatie ruleaza in background, ea nu va deschide sau afisa ferestrele websiteurilor pe care le testeaza, in schimb, atunci cand lucreaza veti vedea in fereastra aplicatiei ca este afisat "processing" la "current activity", altfel va afisa "waiting" in cazul in care asteapta unitati de procesat.

Fereastra este foarte mica si nici macar nu trebuie sa stea pe ecran pentru a functiona, puteti da click pe close si va ramane doar ca o iconitza pe taskbar langa ceas.

 

gomezaccount.jpg

 

La inceput sunteti in statutul ,,pending" (culoarea galbena) adica in asteptare ! In acest timp nu veti fi platiti ! Va fi o perioada de testare si daca veti fi acceptati de cei de la Gomez, acest statut se va transforma in statut ,,active" (culoarea verde).

Nu garantez ca toti care se vor inscrie vor fi acceptati !

Nu stiu cum selecteaza ei userii (pe ce motive).

Din ce am vazut acum au nevoie mai mult de useri cu conexiunea dial-up !

Am citit pe net (forumuri) ca unii useri au fost activati in cateva ore, altii in cateva saptamini, altii intr-un an si din pacate ALTII NICIODATA !

 

Indiferent de raspuns (afirmativ sau negativ), cei de la Gomez va vor trimite un E-mail si va vor spune daca ati fost activati sau nu ! Asta da inca o dovada de seriozitate a lor !

 

Am aflat de asemenea ca anumiti useri chiar daca nu au fost acceptati din prima, au continuat sa ruleze programul si intr-un final au fost acceptati !

Acum cateva lucruri despre cel mai important lucru PLATA !

Repet, castigurile nu sunt fabuloase, dar ideea este ca orice ban care vine fara sa faceti nimic este binevenit! Trebuie doar sa va asigurati ca programul merge atunci cand calculatorul e deschis (online). Resursele pe care le consuma sunt neglijabile, va vedeti in continuare de treaba ca si inainte, ca si cum nici nu ar exista. Acest program consuma resurse cam cat Yahoo! Messenger.

 

Veti fi platit cumulat pentru 3 lucruri:

 

1cent/20 minute de procesat

4centi/20ore online/zi

1$/luna/referral

 

 

Lucru foarte important de retinut ca sa faceti mai multi bani: Aveti dreptul la un singur cont, dar aveti voie sa instalati programul pe oricate calculatoare vreti (asigurati-va ca este setat acelasi nume de cont, dar nume diferit pentru fiecare statie-calculator). Am citit pe forumuri ca sunt useri care pe langa calculatorul de acasa au instalat programul si la serviciu !!! Deci castiga din doua parti !

 

La fiecare sfarsit de luna se face plata automat (nu se face si manual) daca suma cumulata este minim 5$, daca e mai mica, atunci ramane acolo si se cumuleaza cu ce castigati lunile viitoare. Modalitatile de plata sunt PayPal, Moneybookers si Alipay.Eu va recomand Moneybookers.Eu nu am avut nici o problema cu ei.

 

Foarte important: Initial sunteti cu statutul "pending" adica in modul evaluare, perioada in care cei de la Gomez hotarasc daca le sunteti de folos sau nu. Aceasta dureaza de la cateva zile pana la o luna dupa care deveniti membru activ sau inactiv. Decizia luata de Gomez depinde foarte mult de cat de mult timp lasati programul sa ruleze si de cati useri sunt deja in zona voastra (tara), dar tine si de noroc. Doar membrii activati primesc bani!

De asemenea: Timpul procesat nu e acelasi lucru cu timpul online. Ambele lucruri sunt platite, dar diferit. Calculatorul poate sta online o ora si sa primeasca doar 1 minut de procesare, 10 minute, sau deloc, depinde daca exista unitati de procesare si Gomez decide sa vi le dea voua in lucru, nu aveti cum sa stiti cate minute va procesa calculatorul vostru, dar va dati seama ca aveti sanse sa primiti mai multe minute daca stati mai mult timp conectat. Am mai scris mai sus, nu veti face multi bani, Se scot cam 2 centi/zi din procesare si mai adaug la ei 4 centi/zi pentru cine sta online mai mult de 20 ore/zi. Vedeti ca banii pt. statul online nu apar la sfarsitul zilei, ci veti observa de doua ori pe saptamana cum apar niste bani in plus deodata.

Pentru inceput va sfatuiesc sa lasati calculatorul deschis (online) cat mai mult la inceput. Asta pana cand veti fi activati ! Apoi puteti sa o lasati mai moale cu toate ca interesul vostru este sa cumulati cat mai multe ore online (cu programul rulat) deoarece veti fi platit in functie asta !

Cu cat veti rula mai mult programul, cu atat veti fi platiti mai bine si veti urca in clasament ! Gomez va va considera atunci useri loiali si va vor oferii mai multe minute de procesare ! ( Mai multi bani !)

 

Suma maxima e luna pe care o faceti cu acest program nu va fi niciodata mai mare de 45 USD !

 

 

Acum ca ati citit acest topic stiu ca sunteti inca neincrezatori !

Va veti intreba daca nu cumva acest program va va afecta calculatorul, sau va va accesa date personale din calculator, etc. Credeti-ma ca m-am documentat foarte mult inainte sa ma inregistrez!

 

Am citit pe net, am vorbit pe forumuri romanesti si internationale cu testerii care ruleaza programul si nu am gasit nicio problema ! Desigur mai sunt si carcotasi! Eu oricum nu OBLIG pe nimeni sa isi deschida cont la Gomez!

Pentru intrebari si neclaritati scrieti-mi pe adresa de E-mail:

 

fiktusz@yahoo.com

 

 

La titlul de E-mail va rog sa scrieti ! ,,Intrebari despre Gomez" !

In functie de timpul disponibil promit sa raspund tuturor cat mai repede !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce va face cretini pe voi, dar eu am primit deja 12 dolari prin acest program.nu e o suma fabuloasa,insa decat sarlataniile alea cu trimisul plicurilor(plus ca trimiti si 60mii) la nu stiu cati prefer aceasta metoda simpla.practic nici nu vezi programelu,nu te afecteaza cu nimic,nu te streseaza cu mesaje publicitare,resurse consuma insesizabil.e adevarat e un referal acel link,insa daca va inscrieti prin el aveti sanse triple sa deveniti activi deoarece eu am fost activat foarte rapid,stau mult online si m-am inscris si eu tot asa prin alt referal.in plus si voi veti putea gasi referali chiar si in perioada de pending(inainte de active).mare atentie la datele de la inscriere: sa fie toate corecte,mai ales tipul de conexiune la net-e de preferat sa faceti un test de viteza la net pe un site specializat care sa va zica ce tip de conexiune aveti! o zi buna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asta ne crede cretini!

 

Sincer, nu cred ca era nevoie de asemenea raspunsuri :yahoo:. Pur si simplu ziceai nu multumesc, si atat.

Parerea mea este ca merita, si nu merita. Daca ai un calculator bunicel, si ai chef sa-l lasi deschis non stop, dupa cele spuse de squeek poti scoate niste bani. Depinde acum de fiecare ...

 

PS : Am si eu o intrebare pentru tine ( squeek ), ce ai castigat din aceasta publicitate online ? Sau esti doar foarte mandru de acest program ? :cheer:

 

EDIT :

 

Site-ul nu mie se pare in regula ...

Uite ce spune firefox ( See the picture ).

post-108995-1199737209.jpg

Editat de sefy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de la persoanele respective care zic k au scos bani deja din chestia asta... ce sa mai.. asteptam niste sovezi... un screeshot, o poza la nota de plata sau ce ati primit... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×