Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Zile de nastere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu este un topic tocmai adecvat temei dar voi incerca sa il adaptez putin....Azi a fost ziua mea, zi in care cel drag sufletului meu mi-a transmis numai telepatic un "La Multi Ani!"....Care sunt cele mai frumoase urari? Parerea mea este ca cele la care nu te astepti...iar daca cel la care nu te astepti este cel pe care il iubesti este cu atat mai bine....eu ma asteptam sa nu ma felicite...Am avut dreptate :- Povestea este un pic altfel....si-a amintit, insa nu la-am auzit spunandu-mi "la multi ani"...M-am intristat putin, dar il inteleg intr-un fel si acest lucru nu ma face sa fiu suparata pe el sau sa il iubesc mai putin....

Voi ce ziceti? Vi sa-a intamplat ca iubitul/iubita sa nu va felicite de ziua voastra? Ce ati facut?

Astept si parerile celor car au uitat...poate exista motive intemeiate si astfel voi intelege si eu altfel lucrurile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Voi ce ziceti? Vi sa-a intamplat ca iubitul/iubita sa nu va felicite de ziua voastra? Ce ati facut?

Astept si parerile celor car au uitat...poate exista motive intemeiate si astfel voi intelege si eu altfel lucrurile...

[snapbacca]49744[/snapbacca]

 

 

 

mi-a luat ceva timp sa realizez ca sotul meu nu este "genul" de persoana care sa dea importanta zilei de nastere, a oricarei persoane din viata lui (incluzind a lui insusi), nici aniversare, nimic.... nici o sarbatoare de nici un fel....

 

La inceput m-am simtit cam aiurea.... dar cu cit au trecut anii m-am obisnuit si daca simt nevoia imi cumpar ceva mai special de ziua mea, dar altfel imi cumpar ce vreau, cind vreau deoarece el "a desfiintat" acele ocazii mai speciale... m-a obisnuit sa ma tratez cu ce am nevoie..... si nu ma supara aranjamentul!!!

 

Acum ca baiatul nostru este mai mare, stie toate datele de nastere, aniversare etc.. si-i spune tatalui inainte, si citeodata imi cumpara flori si-mi da ceva bani sa-mi iau ce vreau eu, dar mi se pare o pierdere de bani pe flori si-i spun preventiv sa nu cheltuiasca banii pe flori..... dar in schimb prefer sa gatesc o masa mai festiva cind este ziua mea sau a lui... daca la-as intreba si acum cind este ziua mea ... stie luna sigur dar uita ziua...asa ca "m-am obisnuit" ori sa spun "la-am acceptat" asa cum este el si nu ma deranjeaza, si totusi reuseste sa ma surprinda citeodata.... sintem casatoriti de 12 ani si jumatate..... nu stiu daca mesajul meu o sa te faca sa te simti mai bine, dar partea cea mai intersanta este cind il intreb citi ani am implinit, mereu imi spune cu 3-4 ani mai putin.... si nu spune asta ca sa ma flateze, ptr. ca si la alti oameni le spune la fel, pur si simplu nu ma deranjeaza nr.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este ciudat cum abia anul acesta, cand am implinit 23 de ani, am realiyat cat de important este pentru mine sa isi aminteasca cineva de ziua mea...dar si mai ciudat este ca nu m-am suparat pe absolut nici unul dintre oamenii care au uitat, ci doar m-am bucurat de urarile celor pe care ii uitasem si imi este rusine de asta. Ma consoleaza intr-un fel gandul ca oameni suntem cu totii, iar a uita e omeneste....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ariana,traieste-ti clipa aniversarii cu cei ce te felicita....atita timp cit nu esti prea suparata de absenta altora.Va veni si ziua lor cind le vei putea plati cu aceasi moneda,sa_i uiti si tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×