Sari la conținut
Forum Roportal
21inf

Tara Motilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru cunoasterea istoriei Tarii Motilor, deoarece pe net nu am gasit nici un site special dedicat acestei regiuni,

am luat hotararea a crea noi acest loc special unde doritorii pot gasi date legate de istoria Tarii Motilor din Muntii Apuseni ai Romaniei.

 

Va invitam deci sa ne vizitati la adresa www.taramotilor.ro

 

Speram sa va placa rezultatele eforturilor noastre.

 

B.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru cunoasterea istoriei Tarii Motilor, deoarece pe net nu am gasit nici un site special dedicat acestei regiuni,

am luat hotararea a crea noi acest loc special unde doritorii pot gasi date legate de istoria Tarii Motilor din Muntii Apuseni ai Romaniei.

 

Va invitam deci sa ne vizitati la adresa www.taramotilor.ro

 

Speram sa va placa rezultatele eforturilor noastre.

 

B.

:doh: cred ca e un bun inceput! succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

http://www.taramotilor.ro/video.html-superb merita vazut .

Stramosii mei vin din Albac,au fost deportati si cu domiciliul fortat (rasculatii lui Horia,Closca si Crisan,am gasit la Biserica din sat documente)intr-un sat din banat,numele meu de familie este unul specific locului.

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

http://www.taramotilor.ro/video.html-superb merita vazut .

Stramosii mei vin din Albac,au fost deportati si cu domiciliul fortat (rasculatii lui Horia,Closca si Crisan,am gasit la Biserica din sat documente)intr-un sat din banat,numele meu de familie este unul specific locului.

Cunosc putin Tara motilor,dar de multe ori ,de foarte multe ori imi declin originea de moata,cu mandrie!

prin anii '90 am facut o vizita in Tara motilor si am luat un bradut de la Albac ,care ave 10 cm,acum are 3 metri.A supravietuit!

Editat de tosca_5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru cunoasterea istoriei Tarii Motilor, deoarece pe net nu am gasit nici un site special dedicat acestei regiuni,

am luat hotararea a crea noi acest loc special unde doritorii pot gasi date legate de istoria Tarii Motilor din Muntii Apuseni ai Romaniei.

 

Va invitam deci sa ne vizitati la adresa www.taramotilor.ro

 

Speram sa va placa rezultatele eforturilor noastre.

 

B.

Ati facut o treaba excelenta ! Felicitari ! :yawn:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×