Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E una din deprinderile care se invata cel mai repede. Daca ai 5 - 6 ani e si mai usor. :doh:

 

E usor, placut, relaxant....abia astept sa se dea drumul la patinoare.... :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Patinajul nu este chia asa greu cred eu ... ca pe role numai un pic mai complicat ...

 

 

Asa-i, nu este asa greu! Trebuie numai sa ai cultivat simtul pt frumos, pt arta, pt gratie.

Trebuie sa ai instructor bun, ca-n orice sport.

Trebuie dedicare, curaj si perseverenta.

Trebuie ceva banuti investiti daca vrei gratie pe gheata.

 

Apoi, diferente si asemanari intre patinaj pe patine si patinaj pe role: priveste patinoarul iarna si Herastraul vara. Observa oamenii care practica si una si alta. Conclusizile le vei trage tu. Personal consider ca daca stii una, o inveti usor pe cealalta.

 

...dar una e sa valsezi si alta e sa dansezi blues.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te descurajez , dar daca ai in loc de picioare doua maini stangi , veci nu se leaga nimic :doh:

Despre mine era vorba :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E una din deprinderile care se invata cel mai repede.

 

Crezi :unsure: ?

Mai usor inveti Catelus cu parul cretz :no::no::o: !

 

 

 

Nu vreau sa te descurajez , dar daca ai in loc de picioare doua maini stangi , veci nu se leaga nimic :doh:

Despre mine era vorba :doh:

 

Da si nu.

Da, daca nu ai motivatie si/sau inclinatie.

Nu, daca te indragostesti de cineva care patineaza :o: ! Sau daca unul din parinti patineaza. Sau daca il practici de mic. Sau daca micile ecrane te incanta cu spectacolele lor si, din pura ambitie incerci. Pofta uneori kiar vine mancand.

Trebuie doar SA VREI.Nimic mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi :unsure: ?

Mai usor inveti Catelus cu parul cretz :doh: :o::no: !

aia nu-i deprindere. mersul pe bicicleta, schiatul, inotul....se deprind mai greu decat patinajul.

 

toate astea trebuie invatate de copil. de copil tre sa le stii pe toate ca apoi ba n-ai timp, ba ti se pare greu, etc.

 

copiii isi insusesc deprinderile acestea mult mai usor ca adultii, daca-mi permiteti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat de mica , am vrut cu inversunare sa invat , am si plans de ciuda dar tot nimic :unsure:

In schimb am satisfactia ca fetita mea nu mi-a semanat , de cum a pus patinele in picioare ( cu cativa ani buni in urma ) pentru ea a fost foarte usor , asa cum spunea Somesh :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma-sa. Eu mi-am rupt piciorul la patinoar, acum vreo 3 ani. De atunci nu mai patinez nici moarta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa iau si eu lectii de patinaj. Stiu sa merg, dar vreau sa invat ceva mai multe figuri. Sunt din Bucuresti si pe internet am gasit cursuri doar pentru copii mici. Cursuri pentru adulti stie cineva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vreau sa iau si eu lectii de patinaj. Stiu sa merg, dar vreau sa invat ceva mai multe figuri. Sunt din Bucuresti si pe internet am gasit cursuri doar pentru copii mici. Cursuri pentru adulti stie cineva?

 

da.

la patinoarul national.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×